Pontos idő: 2014.12.22. 02:17

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2742 hozzászólás ] Oldal  Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 92  Következő
 Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség..... 
SzerzőÜzenet

Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Íme az új fórum, remélem sok örömötök lesz benne!
Fontos információk a következő oldalakon:
14 - progeszteron, yam kivonat, diosgenin
17 - nyálteszt
23 - hormon változások ábra
83 - segítség Natpro rendeléshez

2012.07.25. 13:50
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 81 / 92:

Hozzászólás Re: Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Sziasztok!

Nomka vagyok. Új a fórumon. Lertam a történetem, nem endoban vagyok érintett. Miómával műtöttek, hasi műtétem volt, az esztétikai következmények tragikusak, méhem maradt, szilárdan elhatároztam h. engem nem csonkítanak, hanem gyógyítanak, a méhkivétel nem jelentett volna gyógyulást. (Érdemes megnézni a hoxán az ilyen fórumokat) mindenki kűzd valamivel utána, cisztával, endometriozissal, hiszen a kiváltó okot nem kezelte senki. Én a hajhullással kűzdök (igaz forcapil kapszula hatására babhajak nőnek, de a hullás nem állt meg).
Ahogy beleolvastam a fórumba van, akit korábban miómával is műtöttek. Aki végül műtött orvos, ő nem foglalkozott a kiváltó okkal, hormont egy homeopata orvos javaslatára nézettem meg, de csak kortizolt, progeszteront és ösztraidolt 21. napon. Progeszteron is referencia érték felső feléhez közelített, míg az ösztrogén felette volt. A homeopata hol azt mondta h. durva, személyesen meg azt hogy nem is vészes az arány. Meg mondott olyat is, ami nagyon furcsa volt, pl. hogy a szubklinikai pajzsmirigy alulműködést úgy tudjuk megnézni, hogy a reggeli első vizeltem hőmérsékletét mérjem műanyag pohárba. Ez kiverta a biztosítékot nálam és hát a szerei se hoztak még egyensúlyba. Kűzdök a PMS-sel is, és durva mellfeszüléssel a 10 . nap körültöl. Erre kaptam mastodynone cseppet egy nagyon normális orvostól (sajnos hozzá már csak műtét után kerültem, pedig ő laparoszkópiával is meg tudott volna műteni.) Az első volt, aki pl. elküldött mell uh-ra is, az összes többi nem. TSH-t végül a háziorvossal nézettünk.(2,1) . Endokrinológiára nem küldtek tovább.
Ennyit bemutatkozásul, még ha hosszú is. Valakinek megvan a Dr. Lee féle könyv? Illetve miréna spirált problémátokra ajánlották-e endo miatt? Nekem több orvos is. Hát még ennyire korán a műtét után nem merem, meg egyébként is. Mióma esetén mit mond? Mik a tapasztalaitok a krémmel kapcsolatban? Pl. irgalmatlan mellfeszülést megszünteti? Azonkívül a miómára adott gyógyszer a progeszteron receptorok aktivitását gátolja, akkor jó az ha mióma megelőzés miatt porgi krémmel kenem magam? Nincs mellékhatása?

2013.09.07. 09:10

Sebi szia!
Jé, végre valaki, akinek a makro használt. :)
1 tubus Natproban 2000mg progeszteron van, maga a tubus pedig 60g. Innen már ki tudod matekozni. (0,6g felel meg 20 mg progeszteronnak)

Szia Nomka!
Progeszteront legközelebb ha nézetsz, akkor nyálból tedd, a vérteszt nem ad igazi képet róla (olvass vissza, volt erről szó valamikor régen itt a fórumon).
Miómára Dr Lee 12-26 napig ajánlja a kenést.
Milyen gyógyszert szedsz a miómára? Biztos, hogy jó, ha a progeszteron receptorokat gátlod? Akkor hogyan ellensúlyozod az amúgy is sok ösztrogént? Ebben az esetben nem tudom, van-e értelme a kenésnek.. a parasztlogikám azt diktálná, hogy nincs, de te tudod.

Mellfeszülés, PMS mind-mind ösztrogén dominanciára utal. A prog segít rajta elviekben.
De van, akinél maga a kenés nem elég.

Lányok! Olvassátok át elejétől a fórumot + Anna-Adél oldalát: http://glutenmentesen-egeszsegesen.com/

Rengeteg információt fogtok találni, csak győzzétek emészteni. :)

2013.09.08. 17:40

Sziasztok!

Nem szedek semmiféle gyógyszert. Épp nincs miómám, a megelőzést szeretném.
Hangosan gondolkodtam h. mióma zsugorításra progeszteron receptorokat gátolja, de ez mit jelent pontosan.
És miért nem elég a progeszteron adása?
A vérben mért hormon adat miért nem jó?

sok sok kérdés, aki tudja priviben is megírhatja.

Nomka

2013.09.09. 09:35

Nomka, ezt írtad: "Azonkívül a miómára adott gyógyszer a progeszteron receptorok aktivitását gátolja, akkor jó az ha mióma megelőzés miatt porgi krémmel kenem magam?" Bocs, ha félreértettelek, azt gondoltam, te szedsz ilyet.
Szóval ha nem, akkor mehet a krém.

Lehet, hogy elég a kenés, lehet, hogy nem. Ezt a tested fogja eldönteni. Van, akinél teljes életmód váltásra van szükség. Olvass utána pl a xenoösztrogéneknek, miben van, mit csinál az emberi szervezetben stb.

Vérteszt vs nyálteszt pl a pdf-ben (csatolom), de sok helyen írnak róla, itt is átbeszéltük már.

Tudom, hogy hosszú a fórum, de tényleg jó lenne, ha átolvasnátok. Vagy legalább Adél oldalát, az rendszerezett, könnyen áttekinthető, és tele van hasznos infókkal.

2013.09.09. 10:20

nem engedi, hogy csatoljam a pdf-et :(
Emailben el tudom küldeni, akinek kell..

2013.09.09. 10:32

Lia, köszi a választ!:)Szerintem a makróban a méregtelenítés része segített.
Másik, hogy a vesén vagy mellben, hónaljban lehet endó???Tudja valaki?
Köszi

2013.09.09. 11:12

Sebi, én ilyesmiről nem hallottam.
Nyirokrendszerbe állítólag be tud jutni, tüdőbe is.

Be a mellbe, nem hiszem (nem hallottam sosem ilyenról), hónapjban van nyiros csomó...nem lehet hogy csak simán a gyulladások miatt duzzadt?
Vesevezetéken tud lenni sajnos, húgyhólyagon...

Gondolod, hogy van neked ezeken a helyken? Gondolom azért kérded...

sebi írta:
Lia, köszi a választ!:)Szerintem a makróban a méregtelenítés része segített.
Másik, hogy a vesén vagy mellben, hónaljban lehet endó???Tudja valaki?
Köszi

2013.09.09. 15:00

Sziasztok lányok! :Integet-01:

sebi írta:
... a vesén vagy mellben, hónaljban lehet endó???Tudja valaki?

Sebi, úgy hallottam Bokor dokitól, hogy a lép az egyetlen olyan szerv, ahol még nem mutattak ki endot. Az okát nem tudják, de ez van!

2013.09.10. 14:38

sziasztok Csajok!
Megjöttem, túl éltem a műtét. Lapo műtétem lett végül. A doki bá nagyon büszke volt magára, szépen csinálta. A petefészket se csonkitotta,
Hétfőn reggel műtét, ma már itthon. Bibiiiii :)
Beszéltem ott egy dietetikussal is.
ő szénhidrát csökkentett kenyeret javasolt, sok zöldség, első három hónapba gyümi csak amennyi feltétlen kell nekem. Csak mandula és gesztenye... liszt. parmezánt mértékkel, joghurtot mértékkel. húst meg egyek sokat. Rizst ne, még barna rizst se, se burit.
Mit szóltok ti ehhez a diétához?

2013.09.10. 18:59

Örülök, hogy jól vagy :-)!

A dietetikus tanácsa meg elképesztő.
Tökéletes tanács szerintem.
Annyit azonban hozzá kéne tenni, GLUTÉNMENTESSÉG pluszba.

A szénhidrát csökkentett kenyér, az vajon mi?

piciviki írta:
sziasztok Csajok!
Megjöttem, túl éltem a műtét. Lapo műtétem lett végül. A doki bá nagyon büszke volt magára, szépen csinálta. A petefészket se csonkitotta,
Hétfőn reggel műtét, ma már itthon. Bibiiiii :)
Beszéltem ott egy dietetikussal is.
ő szénhidrát csökkentett kenyeret javasolt, sok zöldség, első három hónapba gyümi csak amennyi feltétlen kell nekem. Csak mandula és gesztenye... liszt. parmezánt mértékkel, joghurtot mértékkel. húst meg egyek sokat. Rizst ne, még barna rizst se, se burit.
Mit szóltok ti ehhez a diétához?

2013.09.11. 09:29

wawa a szenhidrat csokkentett kenyeret több helyen is lehet venni, van tescoba sajátmárkás, meg cerebes v mi csomagolt kenyér, é lidl be is lehet kapni. valami olyasmit mondott mig egy sima kenyérbe 40 van, ezekbe 5
de még ebből nem képeztem ki magam.

2013.09.11. 09:34

Sziasztok!

Tartom a paleo diétát. Sokszor nem könnyű ellenállni a túróudinak, a pizzának, a csokinak stb, de én mégis kitartok. Ebben a ciklusban a 16.napon jelentkeztek a PMS tüneteim, ami teljesen kiborított, hiszen az első paleós hónapban csak a 18. nap körül jöttek. Volt mell fájdalom, kis vizesedés, stb, de ma a 21.napra megjött. Viszont egyáltalán nem fájt. Korábban bozrasztó hányásig fajuló menstruációim voltak, most meg egész nap rohangásztam. Nem tudom miért jött meg most egy héttel korábban. Én valószínűnek tartom hogy túl sok szőlőt ettem, meg azért be-be csúszott a krumpli is. Szóval igyekszem a gyülölcsöket is leredukálni. Bár nem könnyű..

Továbbra is küzdök, diétázom, nem adom fel, hiszem hogy a következő hónap még jobb lesz!

Üdv Mindenkinek!

2013.09.12. 22:40

Szia Sárika!
Én csak a saját tapasztalatomról tudok beszélni.
Nekem úgy volt, hogy az első hónap tökéletesen 28db napra jött meg. Csodálkoztam is, mert nem szokott ennyire pontos lenni.
A következő ciklus meg 24 napra.

A diétaváltás azért elég nagy sokk is a szervezetnek, idő kell arra hogy beálljanak a dolgok.
Ez egy folyamat, ez a javulás...nekem hónapról hónapra jobb lett minden, de az elején mikor 24-ra jött meg én is megijedtem.
Szóval nem biztos, hogy a szőlő miatt...valószínű, hogy nem azért. Süss magadnak paleos sütiket desszertnek.
Nem kell azért lemondani a gyümölcsökről teljesen ;-)...csak azért figyelni a mértékre, főleg ha érezzük, hogy pl. puffadunk tőle ilyesmi.

Kitartást!!!! Jó lesz ez!

sarika87 írta:
Sziasztok!

Tartom a paleo diétát. Sokszor nem könnyű ellenállni a túróudinak, a pizzának, a csokinak stb, de én mégis kitartok. Ebben a ciklusban a 16.napon jelentkeztek a PMS tüneteim, ami teljesen kiborított, hiszen az első paleós hónapban csak a 18. nap körül jöttek. Volt mell fájdalom, kis vizesedés, stb, de ma a 21.napra megjött. Viszont egyáltalán nem fájt. Korábban bozrasztó hányásig fajuló menstruációim voltak, most meg egész nap rohangásztam. Nem tudom miért jött meg most egy héttel korábban. Én valószínűnek tartom hogy túl sok szőlőt ettem, meg azért be-be csúszott a krumpli is. Szóval igyekszem a gyülölcsöket is leredukálni. Bár nem könnyű..

Továbbra is küzdök, diétázom, nem adom fel, hiszem hogy a következő hónap még jobb lesz!

Üdv Mindenkinek!

2013.09.13. 09:35

piciviki írta:
wawa a szenhidrat csokkentett kenyeret több helyen is lehet venni, van tescoba sajátmárkás, meg cerebes v mi csomagolt kenyér, é lidl be is lehet kapni. valami olyasmit mondott mig egy sima kenyérbe 40 van, ezekbe 5
de még ebből nem képeztem ki magam.

A szénhidrát csökkentett kenyerekben többnyire szójaliszt és lenmagliszt van... természetesen a búzaliszt mellett...
A szója és a lenmag fitoösztrogén vagyis az nekünk tuti nem jó. A búza meg glutént tartalmaz, ami pedig elvileg nem jó, bár én nem tartok semmilyen diétát, eszem glutén is, de az ösztrogént amennyire lehet kerülöm.

Szerintem mindenképp jó volna, ha letennéd a voksod valami mellett. Legyen az paleo, gluténmentesség, vegyszermentesség stb...csak legyen egy irányzat, ami SZERINTED jó! Nem az a lényeg nekem mi a jó vagy Adélnak vagy akár Wawának, mert mindnyájan máshogy reagálunk dolgokra. Tényleg tűzz ki egy célt, legyen egy álláspontod és tartsd ahhoz magad!!!! És kb fél év múlva le tudod vonni a konzekvenciát. Ha nem jött be lehet próbálkozni mással/máshogy.

Az a dietetikus által összeállított diéta szerintem nem rossz, bár ha figyelembe vesszük azt, hogy valaki szerint a tejtermékek sem jók akkor már ott van egy mínusz pont... Valaki vagy tartsa magát a teljes tejmentességhez szerintem (de akkor abba se sajt, se túró, se vaj ne szerepeljen...) vagy egyen/igyon, de mértékkel. Én a második kategória vagyok :Mosoly-01: Szerintem nem a tejen, sajton és társaikon múlik ez a betegség...de ez persze csupán az én véleményem.
:Integet-03:

2013.09.13. 12:58

Sárika!

Bocsi, de mivel nem igen követlek benneteket így nem tudom kensz-e?
Ha igen, akkor lehet hogy túl sokat kensz és azért jött meg ilyen korán...Nekem szülés után mikor megjött és elkezdtem kenni napi 2 gr körül akkor sorra nagyon rövid időkre jött meg...(19, 21, 24 napokra) amint lecsökkentettem a napi adagomat 0.7-0,8 gr-ra) máris 26-27 napra jött meg, semmi PMS, barnázás vagy bármi...nulla fájdalom. Vagyis amit én levontam ezek után az az, hogy nem szabad magas dózissal indítani semmikép. A lehető legalacsonyabbal kell és inkább fokozatosan emelgetni az adagon, ha fájdalom van vagy bármi egyéb.
Szerintem tuti nem a sok szőlő az oka!!! :Kacsint-02:

2013.09.13. 13:05

Sziasztok lányok,
Gondoltam leírom véleményemet a SIMA GLUTÉNMENTES diétáról, hátha érdekel valakit.

Most arra a fajta GM diétára gondolok, mikor valaki kerüli a glutént és helyettesíti a lisztes termékeket (kenyér/tészta/lisztek) gluténmentessel.

Ha valaki csak simán gluténmentesen eszik, akkor általában gluténmentes termékeket használ, amik ezekből készülnek jó esetben:
kukorica
rízs
krumpli
zab

...gluténmentes kenyet, pékterméket eszik
...kukorica, rízslisztből készít süteményeket
...köretnek sok rízst, sok krumplit, sok kukoricát fogyaszt

Ez mind keményítő, mind magas GI értékű táplálék...

Miért baj, hogy ez mind keményítő?
1. Mert drasztikusan emeli a vércukorszintet és az inzulinszintet.
-> Ha, valaki endometriózisban szenved, akkor igen csak nagy a valószínűsége, hogy cukorháztartás zavarban IS szenved: lásd INZULIN REZISZTENICÁBAN. Ilyen állapotban keményítőt enni tetemes mennyiségben nagyon helytelen. Inzulin az egekben, cukorszint leesek, szín kóma lesz az ember. Gyengül az immunrendszer. Gyulladások keletkeznek.
Nagyon leegyszerűsítve eteted az endodat. Leegyszerűsítve persze.

2. A keményítők etetik a bélflora rossz baktériumait.
-> például a candidát, ami egyébként is ott lakik a bélben és ártalmatlan, ha nem szaporodik túlságosan el
-> A rossz baktériumok etetése, ahhoz vezet, hogy a "jó bacik" nélkül romlik az emésztés. Rothadni kezdenek a dolgok, toxinok kerülnek belénk. Puffadunk. Szóval megint csak rosszat teszünk magunkkal. Pl. állandó hüvelyi fertőségek leszenk (mert a candida elárasztja a szervezetet), romlik az immunrendszer, amire esetleg gyógyszert szed az ember, antibiotikumot...és a bélflora mégjobban leromlik....és a fertőzés visszatér.

Ha valaki úgy eszik gluténmentesen, hogy nem GM mentes lisztekkel helyettesít és nem eszik rengeteg krumplit/rizst/kukoricát...az jó út szerintem.

2013.09.13. 15:46

Sziasztok!Wawa, Almácska köszi a válaszokat!Igen, leginkább a vesénél merült fel..de ez nem nyugtatott meg, hogy akárhol lehet lényegében.
Még egy kérdésem lenne, mert ez felmerült és bár biztosan már sokszor válaszoltatok rá, én aggódok miatta picit. Ha elkezdem kenni a krémet már a 10. napon, akkor lesz peteérés?Nem gátolja meg?Abszolút laikus vagyok a témában, és pld nekem a palástfűtinktúrát szigorúan a peteérés után kellett elkezdenem kenni, köszi a segítségeteket!Nagyon jó a fóum, nem győzöm olvasni, és a receptek is szuperek!!

2013.09.14. 15:05

wawa írta:
Szia Sárika!
Én csak a saját tapasztalatomról tudok beszélni.
Nekem úgy volt, hogy az első hónap tökéletesen 28db napra jött meg. Csodálkoztam is, mert nem szokott ennyire pontos lenni.
A következő ciklus meg 24 napra.

A diétaváltás azért elég nagy sokk is a szervezetnek, idő kell arra hogy beálljanak a dolgok.
Ez egy folyamat, ez a javulás...nekem hónapról hónapra jobb lett minden, de az elején mikor 24-ra jött meg én is megijedtem.
Szóval nem biztos, hogy a szőlő miatt...valószínű, hogy nem azért. Süss magadnak paleos sütiket desszertnek.
Nem kell azért lemondani a gyümölcsökről teljesen ;-)...csak azért figyelni a mértékre, főleg ha érezzük, hogy pl. puffadunk tőle ilyesmi.

Kitartást!!!! Jó lesz ez!

Kedves Wawa!

Köszönöm szépen a hozzászólásod! Igazad lehet, hogy túl nagy váltás ez most a szervezetemnek. Remélem idővel tényleg teljesen beáll a mensim és eltűnik a PMS. Egyébként rengeteg más pozitív hatását is észlelem a diétának.Pl: nem hullik a hajam, szebb a bőrőm, mintha feszesebb lenne, eltűnik a pocakom, elmúltak a délelőtti hypoglikémás tünetek, nem kívánom anniyra az édessségeket, eltűntek a körmönmről a fehér pöttyök. Ami negatív volt, hogy az elején nagyon százarrá vált a bőröm, meg a hajam és elvékonyodott a vége, de amióta minden nap eszem egy marék diót, mandulát újra fényes és egészséges. Szerintem a B vitamin hiány miatt volt ez.

Köszi a bátorítást!

puszi :Mosoly-02: :Szuper-02:

sarika87 írta:
Sziasztok!

Üdv Mindenkinek!

2013.09.14. 15:41

Emci79 írta:
Sárika!

Bocsi, de mivel nem igen követlek benneteket így nem tudom kensz-e?
Ha igen, akkor lehet hogy túl sokat kensz és azért jött meg ilyen korán...Nekem szülés után mikor megjött és elkezdtem kenni napi 2 gr körül akkor sorra nagyon rövid időkre jött meg...(19, 21, 24 napokra) amint lecsökkentettem a napi adagomat 0.7-0,8 gr-ra) máris 26-27 napra jött meg, semmi PMS, barnázás vagy bármi...nulla fájdalom. Vagyis amit én levontam ezek után az az, hogy nem szabad magas dózissal indítani semmikép. A lehető legalacsonyabbal kell és inkább fokozatosan emelgetni az adagon, ha fájdalom van vagy bármi egyéb.
Szerintem tuti nem a sok szőlő az oka!!! :Kacsint-02:

Kedves Emci!

Köszi szépen a válaszod. Én elkezdtem kenni a natprot 2 hónappal ezelőtt, de nagyon erős reverz tünetek jelentkeztek nálam. Sajnos nem tehetem meg hogy rosszul legyek még 3-6 hónapig, mert dolgoznom kell, így abbahagytam. Helyette iszom a a palástfüvet, villarosa kapszulát eszem, csalánt, citromfüvet, és a tartom a diétát. Elvileg ettől is helyre kell állni az ösztrogén szintemnek, nem kínzom magam a krémmel.

Szép hétvégét Neked! :Mosoly-01:

2013.09.14. 15:47

Segítség!!! :-) Hétfőn volt a varrat kiszedésem, a köldökömet lefedte a doki újra. Ma látom, hogy még van benne varrat. Ez így normális? Kiszedjem én? Hagyjam, majd kilöki a szervezet? Vagy menjek vissza, hogy szedje ki?

2013.09.16. 19:10

Viki,
Elvileg azt simán kitudod magadnak húzni, mert gondolom maga a varrat azért át lett vágva...
Nekem is volt ilyen, ott maradt valami pici fonál, simán kijött...de ha húzigatod és nem akar kijönni, akkor értelemszerűen menj vissza.
:-)

piciviki írta:
Segítség!!! :-) Hétfőn volt a varrat kiszedésem, a köldökömet lefedte a doki újra. Ma látom, hogy még van benne varrat. Ez így normális? Kiszedjem én? Hagyjam, majd kilöki a szervezet? Vagy menjek vissza, hogy szedje ki?

2013.09.17. 10:07

sziasztok lányok! :Integet-01:

piciviki írta:

Sárika, nekem is maradt benne varrat. Észleltem egy fekete vonalat, ami a bőröm alatt volt, rötön rájöttem, hogy mi újság. Aztán éreztem a végét is, megfogtam szemöldökcsipesszel, meghúztam és már kint is volt!
Wawanak igaza van, ha nem boldogulsz vele, akkor inkább menj dokihoz!

sebi írta:
Sziasztok!Wawa, Almácska köszi a válaszokat!Igen, leginkább a vesénél merült fel..de ez nem nyugtatott meg, hogy akárhol lehet lényegében...

Sebi, annyival azért kiegészíteném az előző hozzászólásomat, hogy hasüregen kívüli endo nagyon ritka. Még a tüdőben is rendkívül ritka az előfordulás!

2013.09.18. 12:13

wawa, Almácska: én nem tudtam kihúzni, dokibácsi megoldotta ;-) köszönöm a válaszokat!

2013.09.18. 17:08

Sziasztok Lányok, csak gyorsan beköszönök, mesélek.

Szóval, hétvégén nem voltunk otthon, naná ilyenkor éhezek sokszor, mert semmit nem találok. Nnna, vettem egy jó nagy csomag tökmagot, szombat este, pirított, nyami. Amúgy is héjastól eszem, tehát laktat. Na, aztán a nagy lakmározás közben megfordítom, és LISZT :Gonosz-01: volt benne. Teljesen kikészültem, 2,5 éve tudatosan, nagyon szigorúan kerültem minden nemű glutént. Eredmény: éjjel köldök felett gyenge fájdalmak, ahogy Wawa is mondja mindig hasi diszkomfort. Ma: szúr a popsiban a csomó helye, szúr a húgycső. Ezt mind 2,5 év tünetmentesség után. Szóval, csak jelzem, hogy akinél kiváltó ok a glutén, ott, annál az egyénnél sajnos minimális mennyiség is bajt okozhat. :Szomorú-02:

És semmit de semmit nem jelent, hogy vkinek a glutén tesztje negatív lett. Ezt jó észben tartani. Itt a puding próbája az evés. Ez esetben a nem evés. :Kacsint-01:

Na, persze nem dőlt össze a világ, majd figyelek ezentúl, amúgy is, a hülye a saját kárán tanul, az okos meg a másén, legyetek résen! Minden csomagolást végig olvasni aprólékosan. Amúgy azt tudni kell a vásárláshoz, hogy volt vagy 6 féle, mindent végig olvastam, kivéve amit megvettem.

Viki, egyél sok zöldséget, ha bírod káposzta féléket is. Akár nyersen is, baromi laktatóak. Padlizsán megsütve (én zsíron pirítom) nagyon jó. Vagy csinálj otthon majonézt. Kipróbáltam pár olajat, mind kuka lett, kivéve: dió olajból! Baromi finom. Többféle dióolaj van, legyen hidegen sajtolt, és enyhe ízű.
3 tojás sárgája
2,5 dl dióolaj
Só, fehérbors, bors (a pöttyök miatt, hogy szép legyen! :Kacsint-03: ), citromlé, porxilit

2013.09.18. 17:35

piciviki írta:
wawa, Almácska: én nem tudtam kihúzni, dokibácsi megoldotta ;-) köszönöm a válaszokat!

Viki, ne haragudj, nem tudom, miért Sárikának címeztem a varrat kiszedést, amikor téged érint! :Fogalmam sincs:
Örülök, hogy végül megoldódott! Persze, nekem is az volt a mázli, hogy egy picike vége már kint volt!

Adél, ez hihetetlen! De nem is értem, hogy kerül a tökmagba liszt? Én (kis naív) azt gondoltam, hogy az ilyen magvakat csak egyszerűen lecsomagolják és kész! Most teljesen ledöbbentem! :Összezavarodott:

2013.09.19. 08:06

Anna: köszönöm, kipróbálom holnap.
Műtét előtt is volt bajod a lisztessel? Nekem az a fura, míg nem tudtam, hogy beteg vagyok (2 hónapja) semmi bajom nem volt, mikor megtalálták a cisztát, mindig éreztem, hogy ott van, régen csak havonta egy hetet...
Amióta diétázom, érzem, ha olyat eszem ami tiltó listás, néha fáj a köldökömnél a hasam (pl nem tudtam kávézni, vettem automatából cappucinot, mondván hogy egyszer a kis cuki, tejci belefér - nem fért bele), nem nagyon csak mondjuk 20 percet kellemetlen.

2013.09.19. 09:56

:Integet-01:

És vajon akkor is lett volna szurkálás, ha nem tudod, hogy lisztes volt a tökmag, amit megettél?

Persze ez csak egy költői kérdés volt...tudom a választ :Mosoly-02:
Szerintem viszont az emberi agy csodákra képes!!! :Kacsint-01:

Anna-Adél írta:
Sziasztok Lányok, csak gyorsan beköszönök, mesélek.

Szóval, hétvégén nem voltunk otthon, naná ilyenkor éhezek sokszor, mert semmit nem találok. Nnna, vettem egy jó nagy csomag tökmagot, szombat este, pirított, nyami. Amúgy is héjastól eszem, tehát laktat. Na, aztán a nagy lakmározás közben megfordítom, és LISZT :Gonosz-01: volt benne. Teljesen kikészültem, 2,5 éve tudatosan, nagyon szigorúan kerültem minden nemű glutént. Eredmény: éjjel köldök felett gyenge fájdalmak, ahogy Wawa is mondja mindig hasi diszkomfort. Ma: szúr a popsiban a csomó helye, szúr a húgycső. Ezt mind 2,5 év tünetmentesség után. Szóval, csak jelzem, hogy akinél kiváltó ok a glutén, ott, annál az egyénnél sajnos minimális mennyiség is bajt okozhat. :Szomorú-02:

És semmit de semmit nem jelent, hogy vkinek a glutén tesztje negatív lett. Ezt jó észben tartani. Itt a puding próbája az evés. Ez esetben a nem evés. :Kacsint-01:

Na, persze nem dőlt össze a világ, majd figyelek ezentúl, amúgy is, a hülye a saját kárán tanul, az okos meg a másén, legyetek résen! Minden csomagolást végig olvasni aprólékosan. Amúgy azt tudni kell a vásárláshoz, hogy volt vagy 6 féle, mindent végig olvastam, kivéve amit megvettem.

Viki, egyél sok zöldséget, ha bírod káposzta féléket is. Akár nyersen is, baromi laktatóak. Padlizsán megsütve (én zsíron pirítom) nagyon jó. Vagy csinálj otthon majonézt. Kipróbáltam pár olajat, mind kuka lett, kivéve: dió olajból! Baromi finom. Többféle dióolaj van, legyen hidegen sajtolt, és enyhe ízű.
3 tojás sárgája
2,5 dl dióolaj
Só, fehérbors, bors (a pöttyök miatt, hogy szép legyen! :Kacsint-03: ), citromlé, porxilit

2013.09.19. 12:49

Piciviki! Mikor Pesten műtöttek laparoszkópiával én vissza sem mentem varratszedésre(100 km-re..), sőt még arra is lusta voltam, hogy Szolokra bekocsikázzak a háziorvoshoz vagy akárkihez, hogy vegye ki a varrataimat, kiszedtem magamnak :Lol:
Két kutyámnak is az ivartalanítás után meg az egyiknek a térdműtétje után is én vettem ki a varratokat :Lol-01:
A lényeg, hogy megoldódott a probléma!!!

2013.09.19. 12:57

Sárika! Megértem, hogy abbahagytad a krémezést, ha olyan erős reverz tüneteket okozott...melózni muszáj... Reméljük a gyógynövények és a diéta is elég lesz az egyensúly helyrebillentéséhez! :Kacsint-03:

2013.09.19. 13:00

Emvi: én is megpróbáltam kihúzni, de nem ment, mint kiderül az egyik nem varrat volt, hanem alvadt véres valami, amihez a doki se nyúlt. De minden esetre az fura volt, hogy egy órás utat nem bírtam. Azt hittem, hogy már jól vagyok, és mehetek dolgozni...

2013.09.19. 13:09
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2742 hozzászólás ] Oldal  Előző  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 92  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra