Pontos idő: 2017.09.22. 08:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Következő
 Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség..... 
SzerzőÜzenet

Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Íme az új fórum, remélem sok örömötök lesz benne!
Fontos információk a következő oldalakon:
14 - progeszteron, yam kivonat, diosgenin
17 - nyálteszt
23 - hormon változások ábra
83 - segítség Natpro rendeléshez

2012.07.25. 14:50
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 90 / 94:

Hozzászólás Re: Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
A CA 125 emelkedett, a HE4 még épp referenciában van, de a roma score már petefészekrákot jelez. Júniusban fognak műtrni, a dokik azt mondják (többnél voltam), hogy 99% hogy csokiciszta. Laparral mennek be, de azért ott van az a bizonyos hátha...

Almácska írta:
Sziasztok lányok! :Integet-01:

Dri, mit jelent a megemelkedett érték? A CA125 és a HE4 érték milyen?
Doki mit mondott?
Ne félj, ne gondolj rögtön a legrosszabbra! Van endometriózisod? pl. emelkedett CA125 értéket az is okozhat! és akkor a bonyolult logaritmusos képlettel számolt ROMA index is magasabb értéket mutat!
De én nem vagyok szakértő, csak nekem is kellett nézetni, aztán kiderült, hogy egy 4cm-s csokiciszta volt! Nekem nem volt kiugróan magas, kicsit a határérték felett volt! Ezzel együtt tudom, hogy milyen borzalmasan érezheted magad!

2014.05.25. 21:44

shinny írta:
Kedves Sorstársaim! :Integet-02:
Én legalább 6 éve küzdök ezzel a betegséggel, két műtéten is túl vagyok. Nem könnyű, ezért kitartást kívánok mindenkinek!
Most azért írtam be ide, mert a megmaradt gyógyszereimet adnám akinek szüksége van rá. Egyéb okok miatt nem használhatok most semmit.
Egy doboz bontatlan origi Visanne 2mg/28db tabletta, és egy megkezdett progeszteron krémem van.
Köszönöm hogy elolvastátok, remélem nem bántottam senkit sem!:) :Elpirul:
Sziasztok, gyógyulást Nektek!!!

Szia! Megvan még a Visanne? Andi

2014.05.26. 10:31

Kíra írta:
Sziasztok! ;)

Korábban már tag voltam, de most segítség kellene csajok.
Sokadik műtét után, és most is épp várok egyre... elegem lett a gyógyszerekből és szeretném kipróbálni a krémet.
Tanácsot szeretnék kérni hol lehet kapni és hogyan használjátok!
Totál tudatlan vagyok a témában:)
Légyszi segítsetek!!!

Köszi :)

Szép napot Mindenkinek

Kíra

Szia Kíra, és mindenki!
Köszönöm a köszöntést!:)
Ne haragudjatok, ha nem válaszolok valakinek,de nem igazán fórumozok, és nehezen is találom meg az üzeneteimet. :Elpirul:
Valaki kérdezte miért nem használok már progit... Nem vagyok terhes, és nem akarom nagyon részletezni, mert nem szeretnék megijeszteni senkit sem, de nekem voltak mellékhatások amikből elegem lett az évek alatt. Mások vagyunk, ne higgye senki most hogy neki is lesz vagy ilyesmi! Szerencsére én most megvagyok nélkülük 2 éve.(kopp-kopp-kopp)
Engem Fülöp doktor operált anno mindkét alkalommal, és maximálisan 5 csillag mindenért neki és a klinikának is, de Bokorról is nagyon jókat hallottam személyesen lányoktól. Ne féljetek belevágni a műtétbe, az hozza a legtöbb eredményt.
Ha volt még másnak kérdése kérem szóljon rám! :?

Kíra!
Én a Women's cream-et használtam, ami megvan azt oda tudom adni, mivel bontott, ingyen. Lehet benne 1-2 havi adag is, attól függ mennyit kell kenned. Kipróbálni jó lehet, szólj ha kéred. :Kacsint-03:

Szép napot mindenkinek!

2014.05.26. 11:37

andykad írta:
shinny írta:
Kedves Sorstársaim! :Integet-02:
Én legalább 6 éve küzdök ezzel a betegséggel, két műtéten is túl vagyok. Nem könnyű, ezért kitartást kívánok mindenkinek!
Most azért írtam be ide, mert a megmaradt gyógyszereimet adnám akinek szüksége van rá. Egyéb okok miatt nem használhatok most semmit.
Egy doboz bontatlan origi Visanne 2mg/28db tabletta, és egy megkezdett progeszteron krémem van.
Köszönöm hogy elolvastátok, remélem nem bántottam senkit sem!:) :Elpirul:
Sziasztok, gyógyulást Nektek!!!

Szia! Megvan még a Visanne? Andi

Szia!
Írtam Neked egy üzenetet, de nem értem, visszakaptam a saját emailcímemre, így nem tudom eljutott-e hozzád. :Fejre ütés:
Szóval megvan még, csak valahogy tudni kellene kommunikálnunk! :Lol:
Szép napot!

2014.05.26. 15:24

dri írta:
A CA 125 emelkedett, a HE4 még épp referenciában van, de a roma score már petefészekrákot jelez. Júniusban fognak műtrni, a dokik azt mondják (többnél voltam), hogy 99% hogy csokiciszta. Laparral mennek be, de azért ott van az a bizonyos hátha...

Dri, szerintem bízz a dokidban! Ahogy írtad is, biztos látott már sok ilyet! Amikor nekem volt ez a procedúra februárban, akkor próbáltam utána olvasni és akkor azt találtam, hogy CA125 érték endometriózisban is lehet emelkedett, ezért a HE4 értéke a biztosabb! Ez is a csokicisztára utal az esetedben! jövő héten már június van! Mikor lesz a műtét?

Ilci82 írta:
... kérdezni szeretnék tőletek, hogy nálatok az ösztrogén dominancia minden esetben kimutatható volt hormon leletből? Olyat már olvastam, hogy a CA125 nem minden esetben jelzi az endometriózist.

Ilci82, nálam hihetetlenül magas volt az ösztrogén. Az endokrin doki azt mondta, hogy vagy baba vagy aktív endometriózis van a dologban! Az utóbbi lett, és nekem is a műtét után egy évvel! A CA125 értékem pedig normális, éppen határon volt! Újabb műtét lett belőle, 4cm csokicisztával. Neked mikor volt tavaly a műtét? Az a baj, ha (lehet rosszul gondolom) csokiciszta tudott nőni, akkor endometriózis is alakulhatott a többi szerven, amit az UH nem mutat ki!

2014.05.27. 19:46

Sziasztok!

Csak egy kis tapasztalat megosztás:)

Kiújult az endom ismét, viszont 1 hónap után nem hogy nőtt, csökkent a mérete!!!
Ami új az életemben ez idő alatt hogy kancsós szűrt csapvizet iszom, lightosan diétázom, hypoxi trainer L250-el edzek!

Hátha ezzel segítek másnak is.... :)

További szép napot csajok! :D

2014.05.28. 13:15

Sziasztok!
Nekem sosem volt magasabb az ösztrogén leletek szerint, és a markerem sem volt csak enyhén emelkedve, márha engem is érintett a kérdés. :roll:
Megpróbálok neked ellöni egy üzit, a krém miatt ha sikerül.

2014.05.28. 21:00

Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat Almácska és Shinny!
Almácska: engem a tavaly augusztusban műtöttek csokicisztával és 2 összenövéssel.
Shinny: ha a krémet nekem gondoltad, nagyon köszönöm, de nem érdemes bonyolítani, mert már megrendeltem a Natprot.

2014.06.01. 10:10

Jövő szerdán műtenek, be vagyok tojva. :(

Almácska írta:

dri írta:

Dri, szerintem bízz a dokidban! Ahogy írtad is, biztos látott már sok ilyet! Amikor nekem volt ez a procedúra februárban, akkor próbáltam utána olvasni és akkor azt találtam, hogy CA125 érték endometriózisban is lehet emelkedett, ezért a HE4 értéke a biztosabb! Ez is a csokicisztára utal az esetedben! jövő héten már június van! Mikor lesz a műtét?

Ilci82 írta:
... kérdezni szeretnék tőletek, hogy nálatok az ösztrogén dominancia minden esetben kimutatható volt hormon leletből? Olyat már olvastam, hogy a CA125 nem minden esetben jelzi az endometriózist.

Ilci82, nálam hihetetlenül magas volt az ösztrogén. Az endokrin doki azt mondta, hogy vagy baba vagy aktív endometriózis van a dologban! Az utóbbi lett, és nekem is a műtét után egy évvel! A CA125 értékem pedig normális, éppen határon volt! Újabb műtét lett belőle, 4cm csokicisztával. Neked mikor volt tavaly a műtét? Az a baj, ha (lehet rosszul gondolom) csokiciszta tudott nőni, akkor endometriózis is alakulhatott a többi szerven, amit az UH nem mutat ki!

2014.06.11. 18:53

Sziasztok!

Eladó 2 tubus Natpro krém. Lombik miatt nem használhatom tovább. Márciusban vettem, még jók!
Privát üzenetet írjon, ha valakit érdekel.

Köszönöm!
Böbike

2014.06.12. 16:11

Sziasztok!
Becsatlakoznek hozzatok.. :)
-
:!: BOBIKE! Irtam neked privit! :!:

2014.06.13. 11:36

Szia Ildicilin!

Üdv köztünk! :)

Sajnos nem kaptam meg az üzenetet.
Küldtem én is neked. Üzenj, ha megkaptad!

Böbike

Ildicilin írta:
Sziasztok!
Becsatlakoznek hozzatok.. :)
-
:!: BOBIKE! Irtam neked privit! :!:

2014.06.13. 15:34

Almácska írta:
sziasztok lányok! :Integet-01:

Betti, csak azért ne döntsd Bokor doki mellett, mert Ő laparoszkópiával műt. Ha kell Ő is felvág, és ez csak a műtőben dől el. Dönts azért mellette, mert akkor jó kezekben vagy (ebben biztos lehetsz)!!! Nekem is van bél érintettségem és 2015. őszére kaptam időpontot. Így jelen pillanatban inkább 1,5év már várólista!
Az elgondolásod nem rossz, hogy legyen most egy lapar, amivel meg lehet tudni, hogy mi újság odabent, de ezzel is elmehetnél a Bokorhoz! Az ilyen műtétek 2-3héten belül megvannak. Általában 2hét kiesés a munkából, bár biztos számít, hogy mit dolgozol!!!

Szia.
Megtöbbentő, hogy a bèlműtét várolist ennyire megnőt. Aki nem szeretne ennyit várni szerintem érdemes körülnèzni màshol is. Mikor kaptad ezt az időpontot?

2014.06.16. 20:30

betti200 írta:
Sziasztok,

Köszi Almácska. Tudom, hogy Bokor doki jó választás, csak az, hogy 1-2 év a várakozási idő, rémes. Már kicsit lenyugodtam, mert jobban vagyok, tisztábbak a gondolataim is :), úgyhogy megvárom a tükrözés eredményt, addig nem agyalok. :)

Kira, krém rendelés:

endometriozis-forum-f2/fontos-informaciok-egy-helyre-osszegy-jtve-t8.html

Az adag mindenkinél egyéni, én is most jöttem rá, hogy nekem a kevesebb mennyiség a jó, olyan 1000 mg körüli. Reggel és este kell kenni, általában endosoknál a 8.-26. napig tartó kenés a jó, de ez is egyéni. A natpro-hoz be kell szerezni egy ékszermérleget(vaterán 3-4ezer ft), mert fontos a pontos mennyiség. A natpro 7000 Ft körül mozog, font árfolyamtól függ. De pár hozzászólással feljebb Kata27 írja, hogy neki eladó 2 db, így mindkettőtök jól járna. :) Én napi 1,5 g-ot kentem legutóbb, 8-26-napig, reggel-este, fele-fele arányban, így most jó volt nekem, ez kb. 1000mg(fél tubus natpro). Még a libidóm is feljebb ment :D, nem voltam ideges mensi előtt, nem fájt a mellem...De van olyan, akinél az a jó, ha pár naponként emeli a mennyiséget. Ezt ki kell tapasztalni. Kezdetben a fájdalmak felerősödhetnek, mert a progeszteron eleinte az ösztrogén receptorra is hat, de kb. 3 hónap és elmúlik. Ezek a tünetek erőteljesen nálam 3 hónapig voltak, utána folyamatosan szűntek meg, és kb. 7-8 hónap után eltűntek. Most többnyire csak a mensi rossz, hóközben nagyon minimálisan érzem az endo-t, Illetve legutóbbi két alkalommal rontottam az állapotomon túl sok krémet kentem(2000mg), nekem nem volt jó. 1200-1300mg-mal kezdtem, és úgy kentem hónapokig, de úgy látszik az is sok volt nekem. Ezért tényleg ki kell tapasztalni, ha megvan a jó mennyiség, akkor a progi krém sokat segít. Lehet érdemes kevesebb mennyiséggel kezdeni, pár hónapig, aztán emelni, ha nem elég.

Szép napot! :Integet-01:

Szia. Valoban sokat kell várni a nagyműtétre a Bokornál, de én azt tanácsolom körül kell nézni milyen lehetőség van máshol. Mert igen is van más lehetősèg is. Nekem személy szerint csalodás az orvos.

2014.06.16. 20:36

Kíra írta:
Ancsuri, igen hormontartalmú de nagyon alacsony.

Szerintem endo témában csak ez a 3 megoldás van, krém, injekció/visanne, fogamzásgátló
Legalábbis én nem találtam mást, pedig 3 éve kutatok... de javítsatok ki ha tévednék

Egyébként azt tudja vki mitől jobb/rosszabb a visanne mint a fog.gátló? Azt leszámítva hogy az egyiknél nincs mensi egyáltalán.
Fog. gátló is teljesen visszaszorítja az endot??

Szia.
Nekem bevált a visanne. Nem tudtam mi ez mikor kaptam de mivel IV endom volt igy belevágtam. Szedtem. Szedtem. Ès "csoda" lett. Nem vártam a Bokor várolistára màshol kerestem orvost. Sikerült. Tul vagyok a műtéten ès minden megváltozott amire a dokim is csodálkozott a leletek alapján.
Nekem csak jo tapasztalat van. Most mèg szedem, de utàna..... :)

2014.06.16. 20:45

Bokor doki várólistához ha valakit èrdekel tudok hozzá szolni. Kell valakinek info?

2014.06.18. 18:21

Sziasztok. Nincs véletlen valakinek eladó Natproja? Szívesen megvásárolnám. Üdv Kitti :)

2014.06.25. 08:19

FMKinga írta:
Szia.
Megtöbbentő, hogy a bèlműtét várolist ennyire megnőt. Aki nem szeretne ennyit várni szerintem érdemes körülnèzni màshol is. Mikor kaptad ezt az időpontot?

FMKinga, márciusban kaptam ezt az időpontot!

2014.06.25. 18:16

sziasztok..nekem cisztat alapitotak meg 2 honapja a bal pete feszkemen..egy honapja meg is mutottek laparoszkoppal..az orvosom injekcios kezelest irta fel 6 honapig...voltam endokrinologusnal a hormonjaim rendeben vannak allitolag..nem tudom mi tevo legyek..egy hete csinalom a paleo etrendet..az endokrinologus doktornonek emlitettem a forumon olvasott kremrol nem szolt hozza semmit..o is ahogy a nagyogyaszom is az injekciot mondjak folyamatosan...orvosi fel ugyelet nelkul is kenhetem s haa igen hogyan fogjak hozza??meg nem kaptam be az injekciot juliusba lesz az elso..akor mind kettot nem hasznalhatom gondolom,s nem is halgathatom el az orvos elol a hasznalatat..segitsetek kerlek..haa van egy kis idotok orulnek haa valaki valaszolna..nagyon ketsegbe vagyok esvee,hogyan tovabb???

2014.06.29. 19:33

apropo a szovettan alapjan bee bizonyososdott h endometriozisom van..s az elkovetkezo evekben meg nem szeretnek gyereket,meg akkor sem haa a doki a 6 honapos kezeles utan azt tanacsolja..sajnos az eletem meg nem tart a gyerek valals teren,

2014.06.29. 19:35

FMKinga írta:
Bokor doki várólistához ha valakit èrdekel tudok hozzá szolni. Kell valakinek info?

Sziasztok,
Új vagyok a fórumon és endo gyanúval küldtek a SOTE-ra, ahol úgy látom, hogy Bokor doktor "rendel". Péntek óta próbálom őket hívni, hogy időpontot kérjek de eddig nem sikerült elérni őket, hosszan csöng majd foglalt jelzés :( ennyire nehéz őket elérni vagy csak rendelési időben lehet időpontot kérni ????
Bokor doki várólista érdekelne

Köszönöm előre is! És mindenkinek jobbulást!

2014.06.30. 20:28

Sziasztok!

Nagyon régen voltam itt, de szeretném megosztani veletek a „szerencsémet“. Nálam bő egy éve diagnosztizálták az endometriózist, a lapar után jött 4 hónap Zoladex kúra aztán egyből egy sikertelen lombik probálkozás. Közben mondogatták az orvosok, hogy PCOS is van és jó lenne majd elkezdeni gyógyszert szedni rá (amire nem került végül sor). Majd az új esztendőben elkezdtem a szigorú paleo diétát, karöltve a vegyszermentességgel. Kiegészitettem még Propolisz tablettával és E vitaminnal, néha pedig egy-egy pohár Merlot borral. Márciusban sor került a második kör lombik stimulációra, de nem volt beültetés. A következő ciklus még pihentető volt a beültetés előtt, és ebben ciklusban összejött a baba. 2,5 év várakozás után spontán. Szóval én nagyon hálás vagyok ennek a fórumnak amiért megoldást hozott a diétával és a vegyszermentességgel. Köszönöm szépen!!! Remélem még sokmindenkinek hoz hasonló sikereket!!

2014.07.03. 16:24

Mandarina írta:
... endo gyanúval küldtek a SOTE-ra, ahol úgy látom, hogy Bokor doktor rendel. Péntek óta próbálom őket hívni, hogy időpontot kérjek de eddig nem sikerült elérni őket...

Mandarina, próbáld őket türelmesen! Nekem az UH-ra is sok-sok hívás után lett időpontom! Központi számot hívsz vagy közvetlent? Esetleg próbáld így is-úgy is!

Babi, szívből gratulálok! Jó olvasni ilyen happy end történeteket is!

Noemy, olvasd el a fórumot az elejétől illetve a "fontos kérdések egy helyen" című részt! Sok kérdésre választ kaphatsz!

2014.07.07. 21:02

Szia babi!
Én annyira, de annyira örülök :-)!
Gratulálok!!!

Annyira jó látni, hogy van eredménye annak, amit csinálsz :-).

Egy idő után mindig elbizonytalanodom, hogy van-e értelme hogy ennyire hírdetem a paleot itt körünkben.
Mert kevés visszajelzést kapok, hogy gyógyulnátok...de szerintem leginkább azért, mert csak keveseb csinálják. Azt hiszem kevesen hiszik el, hogy óriásit tud segíteni az esetek nagy többségében. Pedig tényleg :-/.

De aztán szerencsére jönnek az ilyen vissszajelzések (nem is kevés volt az utóbbi időben), nem csak itt, más fórumonok és ez nagyon boldoggá tesz, mert ugyanazt a lelkesedést látom, mint amit én éreztem mikor megéreztem a javulásokat. Meg azt is érzem, hogy nem hülyeséget hírdetünk, hanem egy működő dolgot...nálam legalábbis működik. Semmi endos tünetem nincs.

babi írta:
Sziasztok!

Nagyon régen voltam itt, de szeretném megosztani veletek a „szerencsémet“. Nálam bő egy éve diagnosztizálták az endometriózist, a lapar után jött 4 hónap Zoladex kúra aztán egyből egy sikertelen lombik probálkozás. Közben mondogatták az orvosok, hogy PCOS is van és jó lenne majd elkezdeni gyógyszert szedni rá (amire nem került végül sor). Majd az új esztendőben elkezdtem a szigorú paleo diétát, karöltve a vegyszermentességgel. Kiegészitettem még Propolisz tablettával és E vitaminnal, néha pedig egy-egy pohár Merlot borral. Márciusban sor került a második kör lombik stimulációra, de nem volt beültetés. A következő ciklus még pihentető volt a beültetés előtt, és ebben ciklusban összejött a baba. 2,5 év várakozás után spontán. Szóval én nagyon hálás vagyok ennek a fórumnak amiért megoldást hozott a diétával és a vegyszermentességgel. Köszönöm szépen!!! Remélem még sokmindenkinek hoz hasonló sikereket!!

2014.07.08. 17:46

Sziasztok Lányok, még új vagyok ezen az oldalon, és látom, hogy sokan küzdünk az endometriózis ellen. Egy nő az élete során, míg fiatal és nem akar gyereket mindent meg tesz, hogy ne essen teherbe, később mikor már gyereket szeretne mindent meg tesz, hogy legyen gyerek.
Én is keresztül mentem sok mindenen sajnos.
Az egész 2007-ben kezdődött, kb. egy éve jártam az sztk-ba kezelésekre, mert a köldököm begyulladt, egy vérrög szerű tülemkedett ki rajta. Szúrkálták, betadinos krémet kaptam rá, de nem akart javulni annyira, hogy már a nadrág irritálta, hasonfekvés fájdalmas volt. Egy ismerős sebész megoperált, vagyis ki kellett venni a köldökömet, 1 hét után a varratszedésnél már volt szövettan eredmény, hogy endometriózis van benne. Elmondta az orvos, hogy meddősséget okoz és nem lehet gyerekem, így tömören. Nem tértem magamhoz, hogy miért pont én, de ez hogy lehet?! Egy hétig kutakodtam a neten, hogy mi is ez, ekkor még a nők 5-10%-át érintette, ma már sajnos 30-40 %-át.
Átirányított dr. Szendei Györgyhöz az I.sz. Női Klinikára, akkor ő volt az endometriózis specialista, sajnos már nem él. Szóval Ő kezdett el kezelni, 6 hónapig Gnrh kezelés Decapepyldepot injekció (hőhullám, hányinger, hangulatingadozás, rossz közérzet stb.) nem kell ecsetelnem. Utána laparoszkópiát mérlegelte, hogy meg kellene nézni, de még várjunk, erre nála nem került sor. Kb. 2 évig szedtem a fogamzásgátlót, és mivel mást nem is csinált csak felírta a gyógyszert, egyszer csak abba hagytam. Közben elkezdett fájni a hasam bal oldala a vastagbél környékénél, átirányított a belgyógyászatra, ott egyből kaptam időpontot béltükrözésre. Ott azt mondták, hogy vastagbélgyulladásom van és felírtak napi 3x2 500mg-os Salofalc gyógyszert. Ezt is kb. 2 évig szedtem, 2 havonta kellett menni vérvizsgálatra állandóan nézték a crp szintet a gyulladást. Közben volt egy furcsa dolog állandóan vércsepp volt a fehérneműmön, de nem a hüvelyemből jött. Felkerestem egy magán urológus orvost, aki elküldött kismedencei ct-vizsgálatra, de nem találtak semmit, ezt követően csinált egy hugyhólyagtükrözést, na ezt aztán soha többé, nagyon kellemetlen, ott sem találtak semmit. Egészséges vagyok?, de akkor honnan van a vérzés? Na ez nem derült ki, kaptam valami nagyon erős 3 szemes gyógyszert utána elmúlt. Aztán közben elkeveredtem egy biorezonanciás vizsgálatra, ahol kijöttek mindenféle értékek, hogy a belső szerveim megfelelnek a hetvenévesnek, meg le vagyok merülve stb. Elkezdtem méregteleníteni, kevesebbet tv-zni, mindenféle olajokat ittam, vitaminokat, és közben egyik napról a másikra elhagytam ezt a Salofalc gyógyszert és már vissza sem mentem a két év utáni ismétlő vizsgálatra ahol megint tükrözni akart a doktornő. A gyógyszer abbahagyása után kezdtem nagyon jól érezni magam, próbáltam egészségesen táplálkozni, édességet nem ettem egyáltalán, ha megkóstoltam, szinte rosszul voltam tőle, de kitisztult az arcom, a bőröm szép volt, a hajam ragyogott. El voltam jól éreztem magam, nem szedtem semmilyen gyógyszert.
2011 február végén egy hét alatt a jobb oldalam fájása annyira felerősödött, hogy egy pénteki napon már alig tudtam reggel bemenni dolgozni, és egyfolytában hányingerem volt, nem is tudtam enni sem. Még aznap este 10-kor megoperáltak vakbélgyulladással. Hétfőn délben már otthon voltam, csütörtökön kellett menni kapocs kiszedésre, de már szerdán este 38 C-fokos lázam volt. Kiderült, hogy begyulladt, begennyesedett, szóval ami eddig összefort azt 3-4 cm-es szakaszon megbontották, és betadinos kezelésekre jártam vissza 2 héten keresztül 2 naponta tisztították, gyakorlatilag 4 cm-es nyitott hasfallal. A műtét előtt elküldtek belgyógyászhoz, nőgyógyászhoz, itt találtak a bal petefészkemben egy 1 cm-es ciszta szerű képletet. Amikor rendbe jöttem a vakbélműtétből a sebész orvos mondta, hogy ajánlatos lenne még egy vastagbél tükrözés, és jó lenne ha megcsinálná a nőgyógyászom a CA125 vizsgálatot a ciszta miatt, hogy mi az pontosan. Mondtam, hogy most nincs is nőgyógyászom, de majd valakit keresek az interneten. Ekkor ajánlott egy nőgyógyász dokit. Közben egy hónap után még mindig fájt ugyanúgy a vakbélműtött rész mint műtét előtt. Már végigkérdeztem a sebész dokit, hogy biztos meg volt minden olló, tű, törlő stb. Nyugtatott, hogy higgyem el ott még így az idegek kapcsolódnak, meg a szövetek és rendben van minden. Közben elmentem egy magándokihoz aki jó sok pénzért de 3 hét múlva gyorsan intézett egy kismedence ct-vizsgálatot, és egy ct-colonoskópiás vizsgálatot (ez kíméletesebb, mint a vastagbéltükrözés és sokkal átfogóbb). Ez is negatív volt, nem találtak kóros eltérést.
A műtét után 2 hónapra egy este nagyon rosszul lettem, hányinger, hidegrázás, és iszonyú görcsös fájdalom a hasamban, pedig már nem volt vakbél. A kórházban kötöttem ki ahol operált, kaptam fájdalomcsillapítót és pár palack infúziót, este 10-kor mikor az ügyeletes doki előkerült közölte szerinte valami ideg becsípődött ahogy begyógyult a seb és majd másnap átküldenek a neurológiára, ahol majd tűvel szúrkálgatják azt a részt, hogy hogyan reagálok a fájdalomra. Erre nem került sor. Reggel előkerült vizitnél a sebész doki, csodálkozva, hogy ott fekszem. Kérdeztem, hogy mi van a szövettanban, azt mondta higgyem el, ha abban valami lenne, már szóltak volna neki a patológiáról. Megnézte, nem is vakbélgyulladásom volt, hanem szinte a vakbélcsonkon rajta volt az endometriózis. :Szomorú-02: Elmentem a nőgyógyászhoz akit ajánlott és aki egyből fogadott, és egy hét alatt meg volt a CA125 eredmény is a ref. érték 0-35 volt, nekem az értékem 89 volt. Májusba endometriózissal megoperáltak. Három hónap alatt 2 műtét. IV-es stádiumú volt, laparoszkóppal indult, de laparotómia lett, de nem érdekelt, csak szabaduljak meg az iszonyatos görcsöktöl, és a napi 3-4 fájdalomcsillapítótól, amik már az utolsó időszakban nem használtak. A vakbél környékén endometriózis fészek volt. A műtét után szintén 6 hónap Decapepyldepo injekció, utána 3 hónapig fogamzásgátló, utána próbálkoztunk. Minden hónap egy remény volt, várakozás, de semmi. Tavaly májusban már 74 kg voltam, nem használt a fogyókúrás tea, a zöld tea semmi bármit ittam, pedig már alig ettem. Egyik napról a másikra kidobtam sok mindent a konyhából, liszteket, cukrokat oda adtam a Húgomnak, krumplit. Átáltam a paleolit étrendre. Az első 3-4 nap kicsit nehéz volt, de 3 hónap alatt 10 kg-ot leadtam. Jobb kajákat ettem mint azelőtt. :Lol: Közben találtam egy készüléket amivel a reggeli hőt lehet mérni, jelzi az ovulációs napokat stb. Megrendeltem mértem, jöttek a jó napok stb. De a menzeszem nem akart beállni, 28-30-32-42 napokra jött meg, mikor milyen kedve volt. Közben szedtem barátcserjét, ittam palástfű teát, méhpempőt (ez is mintha aranyból lenne olyan drága volt). Tavaly júniusban nagyon begörcsöltem, szinte a munkahelyről mentem el napközben a nőgyógyászhoz, kiderült, hogy van egy 7 cm-es cisztám. Nagyon megijedtem. Utána 2 hét múlva eltűnt, de bal oldalt a vastagbélnél talált egy árnyék képet. Sőt jöttek a tünetek, véres széklet. Visszajött az endo. Megint vizsgálatok az egész nyaram ezzel telt. MR-vizsgálat, utána vastagbél tükrözés, ahol nem is tudtam csak 35 cm-es szakaszt végigvizsgálni, mert egy éles törés volt. CT-kolonográfia, ezt már nem is csinálták meg mert a vizsgálat előtti este pecsételő vérzésem volt. Azt hittem, hogy végre a beágyazódás, így nem csinálták meg a vizsgálatot, de megjött a menzeszem. Később kértem időpontot, de azt mondták, ha gyereket szeretnék, akkor ez a vizsgálat árt a petefészeknek, a méhemnek és nem javasolják a vizsgálatot. Közben jártam pránanadishoz is, és 2012-től és 2 tanfolyamot végigcsináltam, jártam kezelésre és magamat is kezelem. Megrendeltem Guthy Georgina Gyermekáldás könyvét tavaly decemberben. Január elejét 7 napos méregtelenítéssel kezdte ami a könyvben volt minden nap 5 liter víz, ami állt búzafű lé, árpafű lé és nagyon sok zöld színű növény kicentrizett leve, sok citrom. Ezzel 5 kg-ot fogytam 59 kg voltam. Utána elkezdtem inni a Füredi Ion lúgos vizet, sőt azzal is főztem. Sok zöldséget ettem, elhagytam az édességet. De ahogy a könyv is írta míg a vastagbélben nincs rend addig máshol sem lesz. Tavaly őszre lett volna az operálás, de az az orvos akivel operált volna a nőgyógyászom sajnos elment onnan. Decemberben elküldtek az I.sz. Női Klinikára, Dr. Bokor Attilához, ahol 2015. októberre kaptam a műtétre időpontot. Ez nem hagyott nyugodni, mentem tovább másik orvoshoz, jártam dr. Fülöp Istvánnál is, jártam külön sebésznél, a Péterfyben sebésznél, nőgyógyásznál. Valamiért nagyon féltek ettől a műtéttől, hogy nagyon kockázatos, meg bélvarrógéppel kell csinálni mindenképpen, meg hátha nem is az. Így vissza mentem a nőgyógyászomhoz, aki ajánlott egy orvost, elmentem a magánrendelőjébe 3 hét után és mivel már minden papírosom meg volt a leletek, ultrahang vélemények, még azért elküldött egy ultrahangos orvoshoz, akinek olyan gépe volt, hogy még az 1-2 mm-es endometriózist is kimutatta. Hát el voltam keseredve nagyon amikor mondta, hogy hány helyen van endometriózis, és hogy a vastagbél be van szűkülve nagyon. Ekkor már fél éve minden menzesz első 2-3 napján véreztem a végbélből is.
2014.06.02-án megoperáltak vastagbél endometriózissal, most lesz 6 hete. Három órás operálás volt, diónyi és zöld-dió nagyságú szigetek voltak, meg persze benne a vastagbélben is. A méhem össze volt nőve a vastagbéllel. 10 cm-es szakaszt vágtak ki a vastagbélből. 11 napot voltam kórházban, műtét előtt már 2 nappal nem ettem, és műtét után 3 napig nem ettem. 61 kg-osan mentem be és 57 kg-osan jöttem ki. 6 hétig semmilyen nyers gyümölcs, zöldséget nem ehettem, az első 2 hétben csak pépes kaját. Kefir, joghurt, krumpli püré vaj tej nélkül kevés só főtt ledarált csirkemell. Később főtt sárgarépa, főtt krumpli, lehetett a levesben, más zöldség nem és főtt csirke, vagy pulyka hús, hal főve, párolva, puding, babapiskóta, almabefőtt, őszibarack befőtt, cseresznye befőtt, sovány túró, sovány zsírtartalmú tejföl, natúr kockasajt, sajtkrémek. Jövő héten kezdem el a normális étkezést, és jövő héten írják fel a Visanne-t is. Nagy reményeket fűzök hozzá, 3 hónapig kell szednem és utána próbálkozhatunk, hogy összejöjjön.
Még annyi, hogy ismét vissza állok a paleolit étkezésre. Sokat olvastam az ösztrogénről, a táplálkozásról, a vegyszermentességekről. Fogtam egy füzetet és összeírtam, mi az amit NEM ehetek, és mi az amit ehetek. Szappannal mosok megint hajat, mosódióval mosok és vitaminokat eszem. Meglepő, hogy mennyire oda kell figyelni a fito-ösztrogénekre is, és mennyi fűszerben benne van. Pl. kurkuma, kakukkfű, szegfűszeg, szerecsendió, oregánó, amit esetleg nap mint nap használunk.
ALMÁCSKA 2014. 04. havi bejegyzéséhez üzenem, hogy nem biztos, hogy ki kell várnod a 2015. őszét, hogy dr. Bokor Attila műtsön meg. Ez a doki aki engem operált ilyen műtéteket is csinál és ha meg van minden vizsgálatról a leleted (1 éven belüliek) akkor 1-2 hónapon belül időpontot ad.
Valaki tud segíteni, hogy hol kapok Pro-Gest(r)Emerita progesteron krémet, és hogy mennyibe kerül, hány grammal kell elkezdeni?
Mindenkinek mielőbbi gyógyulást, erőt és kitartást kívánok! Tudom, hogy küzdelmes, sokszor ez az egész legfőképpen fájdalmas, de győzzük már le ezt a betegséget, és nem úgy, hogy nekem endometriózisom van. Miért? Nem az enyém. Sokszor úgy beszélünk róla, mint valami tárgyról, hogy az az enyém. Nem! Egészségesen születtünk, a testünk nem a betegségek táplálására, tárolására való.

2014.07.11. 19:16

Kivitelezhető tanácsra lenne szükségem. Huszonnegyedik éve vagyok beteg és csak 2007-ben jöttek rá, hogy ez endometriózis....akkor volt két műtétem két egymás utáni évben, + GnRh. Minthogy utána panaszkodni mertem, az endospecialista megfenyegett, hogy ennek az orvosi megoldása az én kipakolásom lesz, azóta nem mentem "ilyen specialistához". Nekem az egyik fő tünetem a semmire el nem múló hőemelkedés volt, ezt barátcserje+cickafark+máriatövismag+tőkehalmáj kombinációval sikerült éveken keresztül át megszüntetni egészen ez év tavaszáig. 2 éve gluténmentesen élek. (Azt is mondhatnám hogy paleóztam....csak ezt a szót nem szeretem. ) Ez szinte elfújta a tüneteimet ez év tavaszáig, amikor valami miatt visszatért.... visszajött a hőemelkedésem és a cisztám. Amikor már be kellett látnom, hogy kifogytam az ötletekből, elmentem a nőgyógyászatra, ultrahanggal megállapította, hogy mindkét petefészkemen ciszta van és Norcolutot írt fel. Az utolsó műtét óta egyszer már írt fel ugyanezt, akkor jobban lettem, bár akkor ciklus gondra kaptam. Most viszont nem. Minden változatlan.
(Enyhe pajzsmirigy alulműködésem is van évek óta, olyan ahol még gyógyszer szedés nem kötelező.)
Úgy vélem hogy ezt az egészet én rontottam el, méghozzá úgy hogy az idén és tavaly is sok tengeri halat ettem és annak magas a dioxin tartalma.....ahogy olvasgattam a cikkeket és néztem a tv-adásokat, hogy valami kiutat találjak, már értem mi a baj(mérgezés), a gondom az, hogy kivitelezni nem tudok semmit, mert annyira fáradtnak érzem magam, hogy még a sarokig elmenni is nehéz...legszívesebben egész nap feküdnék gyapjúsállal a hasamon.

2014.07.15. 21:58

Szia!
A ciszta az véres ciszta, vagy sima vizes?
A pajzsmirigyedet mostanában nézetted?

Kéne egy nagyon alapos vérvétel.
Ilyen durva fáradtságot sok dolog okozhat: Pm alulműködés, vashiány, vérszegénység, cukorbetegség. Vitamin hiányok.

Kaja után nem vagy kómás?
Jó lenne egy nagyon alapos Pajzsmirígy kivizsgálás, és egy alapos labor is...lásd lentebb a felsorolást.

Biztos valamitől fellángolt, de nem hiszem hogy a sok haltól. Nem ettél sokkal több szénhidrátot akkor? Vagy véletlen gluténos dolgot? Vagy nem ért extra stressz?

JAVASOLT VIZSGÁLATOK ENDOS LÁNYOKNAK:
- PAJZSMIRÍGY vérből-
TSH, T3,T4, Anti-tpo, Tireoglobulin, Anti-thyreoglobulin, rT3 (reverz T3)

- MELLÉKVESE -
Reggeli kortizol vérből
24 órás gyűjtött vizeletbeől kortizol
Több pontos kortizol NYAL teszt esetleg

- NŐI HORMONOK -
FSH
Prolaktin
Ösztrogén (Nyálból is érdemes)
Progeszteron (Nyálból is érdemes)
SHBG
Tesztoszteron
C125

- EGYÉB -
Inzulinrezisztenica: terheléses vércukormérés (3x vércukor és inzulin)
D vitamin szint
CRP

veerita írta:
Kivitelezhető tanácsra lenne szükségem. Huszonnegyedik éve vagyok beteg és csak 2007-ben jöttek rá, hogy ez endometriózis....akkor volt két műtétem két egymás utáni évben, + GnRh. Minthogy utána panaszkodni mertem, az endospecialista megfenyegett, hogy ennek az orvosi megoldása az én kipakolásom lesz, azóta nem mentem "ilyen specialistához". Nekem az egyik fő tünetem a semmire el nem múló hőemelkedés volt, ezt barátcserje+cickafark+máriatövismag+tőkehalmáj kombinációval sikerült éveken keresztül át megszüntetni egészen ez év tavaszáig. 2 éve gluténmentesen élek. (Azt is mondhatnám hogy paleóztam....csak ezt a szót nem szeretem. ) Ez szinte elfújta a tüneteimet ez év tavaszáig, amikor valami miatt visszatért.... visszajött a hőemelkedésem és a cisztám. Amikor már be kellett látnom, hogy kifogytam az ötletekből, elmentem a nőgyógyászatra, ultrahanggal megállapította, hogy mindkét petefészkemen ciszta van és Norcolutot írt fel. Az utolsó műtét óta egyszer már írt fel ugyanezt, akkor jobban lettem, bár akkor ciklus gondra kaptam. Most viszont nem. Minden változatlan.
(Enyhe pajzsmirigy alulműködésem is van évek óta, olyan ahol még gyógyszer szedés nem kötelező.)
Úgy vélem hogy ezt az egészet én rontottam el, méghozzá úgy hogy az idén és tavaly is sok tengeri halat ettem és annak magas a dioxin tartalma.....ahogy olvasgattam a cikkeket és néztem a tv-adásokat, hogy valami kiutat találjak, már értem mi a baj(mérgezés), a gondom az, hogy kivitelezni nem tudok semmit, mert annyira fáradtnak érzem magam, hogy még a sarokig elmenni is nehéz...legszívesebben egész nap feküdnék gyapjúsállal a hasamon.

2014.07.16. 12:20

Jók a kiegészítők, amit szedtél kivéve a cickafarkat, az emeli az ösztrogén szintet, amire nekünk igazán nincs szükségünk. De javítsatok ki, ha tévedek.

Amit mindenkinek meg kell érteni, hogy olyan szervezet amiben folyamatosan gyulladások vannak sokkal több vitamint és ásványi anyagot fogyaszt, mint egy egészséges. Durván többet, ha egy ilyen szervezet (endos) nem pótolja pluszban ezeket, akkor bazi hiányai lesznek.

Egy endos lánynak elengedhetetlen a vitamin és ásványi anyag pótlás valami nagyon jó összetételű multivitaminnal:
Magnézium pótlás is nagyon fontos (magnézium citrát formában lehetőleg)!
B vitaminok
D vitamin
C vitamin

MINDEGYIK!!!
Ez nagyon fontos! Elengedhetetlen.

Egy kisebb stressz is simán feléli a magnézium tartalékot, az endometriózis az össze hülye gyulladásával ÁLLANDÓSULT streszt jelent a szervezetnek, csak úgy zabálja a vitaminokat, mát ha van mit... :-/.

veerita írta:

2014.07.16. 12:27

Helcsi26 írta:
(...) Egy ismerős sebész megoperált, vagyis ki kellett venni a köldökömet, 1 hét után a varratszedésnél már volt szövettan eredmény, hogy endometriózis van benne.
(...) megoperáltak vakbélgyulladással.(...) Megnézte, nem is vakbélgyulladásom volt, hanem szinte a vakbélcsonkon rajta volt az endometriózis.

Helcsi26 nem is tudom, hogy mit mondjak! Remélem már túl vagy a nehezén! Mihamarabbi felgyógyulást Neked!
Bogarat ültettél a fülembe: tavaly nyáron egyik pillanatról a másikra meg kellett operálni porckorong-sérvvel,mert kezdett lebénulni a jobb lábam! Előtte semmi bajom nem volt, kivéve az endometriózist, de a hátam sose fájt! Rendszeresen jártam tornázni! A mai napig nem tudjuk, hogy mitől volt, de sajnos nem volt szövettan! Lehet, hogy endo volt?

2014.07.18. 12:48

ÁRVAI NÓRA "az endos nők megmentője".

Nagyon felháborodva oldastam a fb oldalamon, hogy egy ex-endometriózisban szenvedő pszichológus hölgy VIP kártyát árul, amivel gyakorlatilag bekerülhetsz egy zárt fb csoportba, ahol elbeszélgethetsz endometriózisban szenvedő lányokkal. Pénzért. ... mikor ez ingyen is elérhető.

És még nagyon sok szolgáltatása van, elkísér a kórházba pl., ha műtenek. Pénzért.

Ad étkezési tanácsot, aminek része a gluténos gabona. Pénzért. Bár már évek óta bizonyított, hogy endoban TILOS a glutén. És ő maga sosem gyógyult ki diétával az endoból. ...bár a diéta ingyen fent van a neten.

Mindezért egy olyan nő kér pénzt, aki SOHA nem gyógyult ki az endometriózisból. Annyi történt, hogy kivették a méhét, így tünetmentes.

De osztja az észt minden lánynak és nagyon sok pénzt kér érte.

Szerintem ez FELHÁBORÍTÓ és egyben UNDORÍTÓ.

Semmi bajom azzal, ha valaki "szaktanácsadást" tart, főleg ha pszichológus...nyílván a terápiából él és tök fontos a lelkiélet.
Azzal semmi gondom, ha pénzért ad terápiát. Egyértelmű, hogy semmi sincs ingyen. Ő is él valamiből.
Van az a réteg, aki nem tud, vagy nem szeret maga utánajárni dolgoknak és kényelmesebb, ha valaki már előemésztette a tananyagot.
Sok ilyen ember van.

Lehet ezzel keresni, de mindennek van határa. Pofátlanságnak is.
És ő már ezt nagyon túllépte.

Nincs undorítóbb dolog, mint mikor valaki kétségbe esett beteg embereken élősködik.

Minden info fent van a neten ingyen és bérmentve, más INGYEN segít, de nála megveheted most ugyanazt az infot csak 999ft-ért, kettő az egyben stb.
Nagyon elszomorít a tudat, hogy beteg nők komolyan vagyonokat költenek erre...

"Megmondom mitől gyógyulhatsz meg, de előbb utald a pénzt."

A másik, azt sosem értettem hogyan van az, hogy valaki a "halál széléről" visszajön olyan beteg volt, meggyógyul és utána nem önzetlenül, vagy legalábbis nem pofátlan áron árulja a "gyógyírt", hanem tömegével gyártja a szolgáltatást, amiért pénzt kérhet...nekem ez felfoghatatlan.

Egy endos nő vagyonokat költ mindenféle kezelésre havi szinten, plusz műtét stb...ha ő endos volt, akkor ezt nagyon jól tudja. Újabb bőrt lehúzni róluk...iszonyat gáz.

Nagyon remélem, hogy nem dőltök be ennek.

Minden info fent van a neten pl itt: http://glutenmentesen-egeszsegesen.com/ ... %C3%B3zis/, de vannak más oldalak is.

Adél ingyen és bérmentve hozta létre, hogy másnak könnyebb legyen az élete. INGYEN. Vagy szeretetből, vagy együttérzésből mert ő is volt szarul és most örül hogy jól van...és ezt az örömöt/szeretetet/együttérzést nem pénzért osztja.

Nem azzal van baj, hogy egy pszichológus pénzért tart terápiát, ezzel semmi gond mi több ez így normális. Sőt nagyon hasznos tud lenni egy ilyen terápia, bár ettől senkinek sem fog elmúlni a véres cisztája. És az összenőtt szerveit sem fogja pszichésen oldani. De tény, hogy fontosak a lelki tényezők.

A "TeleShopos" árulással van gond, de azzal nagyon nagy. Mindenből pénzt csinálni egyszerűen erkölcstelen és undorító.

Ez a véleményem.

Ezeket veheted meg tőle:
A Gyógyító Női Jógaterápiás DVD értéke 5900 ft
A Pszichológiai Tréning munkafüzettel értéke 15900 ft
IRÁNYTŰ Táplálkozási Útmutató értéke 6500 ft - gluténnal
Receptkönyv értéke 4900 ft
Tehát összesen 33.200 ft

Mellette lehet VIP Klub Kártyád (1720ft), amivel részt vehetsz évente egy találkozóban (ingyen nem tudnak endosok találkozni?), tagja lehetsz egy endos fb csoportnak (ingyen bárki létre tud ilyet hozni és lehet tapasztalatot cserélni)...és egyéb nagyon hasznos dolog.

Meggyógyulok napló. 5290ft...tele szép motiváló idézettel és irogathatsz bele mindenfélét sok pénzért.

Ezt több helyen is leírtam, én ezt nem hagyom szó nélkül, mert szerintem EZ vérlázító.

http://endoblog.hu/meggyogyulok-naplo

2014.07.25. 15:43
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  Előző  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]