Pontos idő: 2017.08.24. 06:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Következő
 Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség..... 
SzerzőÜzenet

Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Íme az új fórum, remélem sok örömötök lesz benne!
Fontos információk a következő oldalakon:
14 - progeszteron, yam kivonat, diosgenin
17 - nyálteszt
23 - hormon változások ábra
83 - segítség Natpro rendeléshez

2012.07.25. 14:50
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 91 / 94:

Hozzászólás Re: Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Almácska
Sajnálom, hogy meg kellett operálni porckorong sérvvel. Abból elég hosszadalmas tud lenni, - úgy hallottam - a felépülés. Azóta ez elmúlt? Gondolom járnod kellett gyógytornára is.
Ez az endometriózis, vagyis ahogy már csak magamban hívom ez a dög nagyon alattomos tud lenni. Én ezt már egy fehér és barna placának képzelem el ugyanis, barna színű valamiket is leoperáltak a hasfalamról belülről, ami ilyen színű volt, mert mindenről kifaggattam a dokit, hogy akkor hogy is volt, míg én ott anyaszült meztelenül aludtam :Mosoly-02: Szóval ez egy fehér-barna színű placa, ami cukrokkal, szénhidráttal és ösztrogénnel élősködik. De ha ez nincs, akkor neki szevasz. Csak ezt az orvosok sem merik kimondani szerintem.
Köszönöm a kérdésed, most remekül vagyok 07.21-én volt 7 hete, hogy operált a doktor úr, és tényleg a 6. héten éreztem, hogy kezdek visszatérni a régi kerékvágásba.A 7. héttől már háromszor voltam edzőterembe, 1,5 óra/alkalmanként, és nagyon jól érzem magam. :Szuper-02: Még majd most jön a java, mert elkezdem szedni a Visanne-t, de még meg kell várni piroskát és az első naptól kezdem fél évig. Ha nem rosszabb tüneteket csinál, mint a Decapepyldepot injekció, akkor győztem.
Én most paleo étrenden vagyok a 6. héttől, és még ezen kívül nagyon sok mindent kiűztem az étrendből, amibe fitoösztrogének vannak, többnyire fűszerek, zöldségek. Az édességet már nem is kívánom egyáltalán, mondjuk eddig sem nagyon.
Neked most hol tart az endometriózis kezelésed? Azért kérdezem, mert korábban írtad, hogy műtétre van időpontod, de az nagyon hosszú idő míg azt ki várod. Meg tudom adni annak a dokinak az elérhetőségét, aki engem operált, ha nem ragaszkodsz a régi orvosodhoz. Remélem jól vagy. Nekem, most az étrend és a sok mozgás segít, bár most "steril vagyok" műtét után, mármint, hogy kiírtották az endometriózist remélem, után jön a baba is.

2014.07.25. 21:29

Helcsi26 írta:
Sajnálom, hogy meg kellett operálni porckorong sérvvel. Abból elég hosszadalmas tud lenni, - úgy hallottam - a felépülés. Azóta ez elmúlt? Gondolom járnod kellett gyógytornára is.
Köszönöm a kérdésed, most remekül vagyok...A 7. héttől már háromszor voltam edzőterembe, 1,5 óra/alkalmanként, és nagyon jól érzem magam. :Szuper-02: ...
Neked most hol tart az endometriózis kezelésed? Azért kérdezem, mert korábban írtad, hogy műtétre van időpontod, de az nagyon hosszú idő míg azt ki várod. Meg tudom adni annak a dokinak az elérhetőségét, aki engem operált, ha nem ragaszkodsz a régi orvosodhoz. Remélem jól vagy. Nekem, most az étrend és a sok mozgás segít, bár most "steril vagyok" műtét után, mármint, hogy kiírtották az endometriózist remélem, után jön a baba is.

Helcsi26, a gerincműtétből annyi maradt vissza, hogy még mindig vannak érzékelési próblémák a jobb lábamnál, mozgatni, járni tudok, de olyan, mintha vastag zokni keresztül próbálnám meg érzékelni a külvilágot, miközben a hőmérsékletekre nagyon érzékeny. Hidegben menni alig bírok!
Jó a sport. Én is jártam rendszeresen zumba-ra, azért mert kellett és azért mert imádtam. Most nem tudok menni, mert nem akarok ott bénázni! A gyógytornám már régen lejárt. Otthon tornázom!
Az endometriózisom? Köszönöm, gondolom jól el van odabent a belsőmben. Az biztos, hogy van, mert sajnos vannak fájdalmaim! Nekem nem tűnik hosszú időnek a várakozás, mert most nincs kedvem újból kés alá feküdni (az elmúlt 3év alatt 4műtétem volt!)!

2014.08.11. 19:04

Sziasztok!
Sok helyen olvastam, hogy ha valakinek endometriozisa van, annak nem ajánlják a tornát, jógát, hormonjógát Arnew tornát sem. De ennek megelőzésére, hogy ne jöjjön vissza pedig kimondottan a mozgást, sportot, jógát stb. mindent lehet.
Valakinek van erről tapasztalata?

2014.08.13. 20:39

Szia!
A testmozgásnak nagyon jó hatása van.
Csökkenti az ösztrogén szintet pl., még gyulladáscsökkentő hatása is van. Közepes intenzitású, a durva sport nem annyira jó.

Hülyeség, hogy kerülni kell a sportot!

Sportolni nagyonis jó, de természetesen csak olyat ami jólesik! Kimondottan jót tesz az endora!
Meg kell választani melyik sport jó nekünk. Ha valami kellemetlen, húzódik a has stb. stb. azt nyílván nem. Ami kellemes, csak azt csináld.

Vannak olyan sportok, ami viszont tényleg máshogy működnek...amiknek épp a hormon növelés a céljük...ezekkel vigyáznék.

Sima torna, sima jóga...akármi az teljesen okés. Vagyis nem hog yokés, hanem egyenesen szuper!

Helcsi26 írta:
Sziasztok!
Sok helyen olvastam, hogy ha valakinek endometriozisa van, annak nem ajánlják a tornát, jógát, hormonjógát Arnew tornát sem. De ennek megelőzésére, hogy ne jöjjön vissza pedig kimondottan a mozgást, sportot, jógát stb. mindent lehet.
Valakinek van erről tapasztalata?

2014.08.14. 10:34

Szia wawa!
Köszönöm a megerősítést. Én is így gondoltam. Csak mostanában érdekel a jóga is, és találtam olyat, hogy hormon jóga, ahol azzal kezdik, hogy akinek súlyos endometriózisa van annak nem ajánlják, mert fellendíti az ösztrogén szintet. Én műtét után vagyok 2,5 hónappal és 1 hónapja heti három alkalommal 1,5 órát cardio edzést csinálok edzőteremben, és remekül érzem magam. Napi 4-5 km séta. Ez mellett paleolit étrenden vagyok már 1 éve. A mozgás nagyon sokat segít, főleg hogy még a Visanne-t is szedem, bár még nem villantotta ki a tüneteit a 20 nap alatt amióta szedem.

2014.08.15. 22:41

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. 2 éve műtöttek 3-as stádiumú endometriózissal és adenomyosissal. Azóta a Visanne-t szedem, teljesen meg vagyok vele elégedve. Azonban a nőgyógyászom jelezte a héten, hogy drága vagyok az OEP-nek és innentől ő már nem akarja nekem felírni a gyógyszert. Javasolta a Mistral nevűfogamzásgátló tablettát. Nos, én nem szeretnék váltani, ebben nem csak dienogeszt van hanem ösztrogén is és menstruálnék mellette (vagy nem). Úgy érzem, hogy az orvosom egyszerűen nem akar ebben segíteni pedig megtehetné, kicsit úgy érzem, le akarja a torkomon ezt nyomni. Érdekes módon akkor nem aggódott az OEP miatt amikor 100 000 forintot adtam neki borítékba a műtétért. Tud valaki segíteni, mit lehet ilyenkor tenni? Egyáltalán megteheti ezt? Menjek másik orvoshoz? Köszönöm. :Integet-02:

2014.08.28. 12:12

Szia!
Én személy szerint nem hiszek a hormonos kezelésben, de ha neked ez bevállt, akkor folytasd persze.
Drága vagy az OPE-nek?

Mekkora szemét ez a doki.

Akkora jófejek, hogy ők erőltetik ezt a kezelést, aztán x év után túl drága vagy???

Ha szeretnéd továbbra is szedni és ő nem írja fel, akkor persze válassz egy másik dokit.
Ha ilyen idióta...

Lolle írta:
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. 2 éve műtöttek 3-as stádiumú endometriózissal és adenomyosissal. Azóta a Visanne-t szedem, teljesen meg vagyok vele elégedve. Azonban a nőgyógyászom jelezte a héten, hogy drága vagyok az OEP-nek és innentől ő már nem akarja nekem felírni a gyógyszert. Javasolta a Mistral nevűfogamzásgátló tablettát. Nos, én nem szeretnék váltani, ebben nem csak dienogeszt van hanem ösztrogén is és menstruálnék mellette (vagy nem). Úgy érzem, hogy az orvosom egyszerűen nem akar ebben segíteni pedig megtehetné, kicsit úgy érzem, le akarja a torkomon ezt nyomni. Érdekes módon akkor nem aggódott az OEP miatt amikor 100 000 forintot adtam neki borítékba a műtétért. Tud valaki segíteni, mit lehet ilyenkor tenni? Egyáltalán megteheti ezt? Menjek másik orvoshoz? Köszönöm. :Integet-02:

2014.08.29. 17:55

Sziasztok!

Utóbbi hetekben találtam a cikket http://antalvali.com/allergia-valoban-a ... -tole.html amiben felfedeztem az alakort. Ti mit tudtok erről? Belefér a paleóba és endometriozissal lehet használni?

Üdv,

2014.09.01. 16:48

Szia!
Igen, az igaz amiket ott ír Antal Vali. Túlnemesítették a gabonákat és most sokkal több glutént tartalmaznak, mint korábban. A régebbi fajták kevesebb káros cuccot tartalmaz. És még az is igaz, hogy aki egészséges az kicsi mennyiségtől nem lesz beteg...de aki endos, az azért nem teljesen egészséges :-D. Sőt.

Az is igaz, hogy ha valaki érzékeny a gluténra, az alapos tisztás bélflóra rendezgetés után visszavezetheti...a nagy kérdés csak, MINEK :-D? Ha tudjuk, hogy rosszat csinál, akkor minek erőltetni egyáltalán. Hogy x év múlva megint rossz legyen? Szerintem semmi értelme.

Na, de tudom nem ez volt a kérdés :-D.

Az alakor nem paleo.

Hogy belefér-e az endometriózis diétába? :-D
...hát, ezt mindenki maga dönti el.
Nekem nem fér bele. Nekem már csak azért sem, mert nem bíznék benne. Simán szennyeződhet gluténnal a feldolgozás során és a glutén, ha valaki érzékeny rá már kis mennyiségben is nagy kárt tud tenni.
Én részemről ebben kategórikus vagyok, de ez az én véleményem, én életem :-D...más attól gondolhatja máshogy.
Nekem nem igazán hiányzik semmilyen kenyérpótlék a boldogságomhoz.

babi írta:
Sziasztok!

Utóbbi hetekben találtam a cikket http://antalvali.com/allergia-valoban-a ... -tole.html amiben felfedeztem az alakort. Ti mit tudtok erről? Belefér a paleóba és endometriozissal lehet használni?

Üdv,

2014.09.02. 22:08

Sziasztok!

Most találtam az alakorról: "A barátcserje közvetlen hatást gyakorol a hipofízisre, és szabályozza a hormontermelést. Az alakor- ősi búzafaj - hasonlóképpen kiegyensúlyozó hatású az ösztrogén és a progeszteron arányára, továbbá erősíti a petefészket."
http://www.informed.hu/?tPath=/print/be ... _id=127432

persze nem kell mindent egyböl elhinni, de próbálok többet megtudni róla.

2014.09.05. 12:20

Szia babai!
Hát, megmondom őszintén ez az oldal nem túl meggyőző. Szívesen látnám mire hivatkozva mondja, hogy ez a gabona "jót tesz a hormonháztartásnak".

A gyógynövének sokat tudnak segíteni...de baromira nem minden mikor melyiket használjuk.

A hormonháztartás 100 féle módon fel lehet borulva, lehet kevés az ösztrogénünk, lehet sok...ez 2 merőben más szituáció és merőben más kezelés kell neki. Rengeteg "gyógyász" totálisan összemossa a dolgokat.

Meg az olyan oldal tanácsait, ami teljeskiörlésű lisztet javasol eleve fenntartással kezelném. AZ GARANTÁLTAN NEM SEGÍT. Bármennyire is teljesen van kiőrölve, pont ugyanolyan rossz, mint a fehér liszt.

A gyógynövényekkel is nagyon félre lehet nyúlni, van akinek pont a sok ösztrogéntől fáj a feje...stb. stb.

Szóval engem ez az odal semmiről sem győzne meg...semmi olyat nem sorol fel, ami endora segítség lenne.
Nagy általánosságokban beszél.

Olyan, hogy általános hormon egyensúly szerintem nincs...vagyis van, csak egyiknek növelni kell egyik hormont, másiknak meg csökkenteni...

"Az alakor- ősi búzafaj - hasonlóképpen kiegyensúlyozó hatású az ösztrogén és a progeszteron arányára, továbbá erősíti a petefészket."

Hogy erősíti a petefészket?
Ha valóban óriási segítség lenne ez a gabona, tele lenne vele az internet. De nincs.

babi írta:
Sziasztok!

Most találtam az alakorról: "A barátcserje közvetlen hatást gyakorol a hipofízisre, és szabályozza a hormontermelést. Az alakor- ősi búzafaj - hasonlóképpen kiegyensúlyozó hatású az ösztrogén és a progeszteron arányára, továbbá erősíti a petefészket."
http://www.informed.hu/?tPath=/print/be ... _id=127432

persze nem kell mindent egyböl elhinni, de próbálok többet megtudni róla.

2014.09.05. 15:36

Szia wawa,

Nekem is gyanus volt egy kicsit az oldal, de szerintem rá is jöttem a hibára. Az alakort németül és angolul is Einkornnak hivják és találtam több oldalt is a Falsches Einkornrol (Chamaelirium luteum), ami egy teljesen más növény, közismert nöi hormonokat stimuláló gyógynövény. Szóval szerintem óriási hibát követett el a cikk irója.

Ennek ellenére a megérzésem azt súgja, hogy ez az alakor megoldást fog nyujtani az endosoknak. Még nem adom fel! :)
Tudom a paleo hatásos, de szerintem tulságosan merevek a szabályai. Szerintem lehet kisérletezni. Nem beszélve arról, hogy az alakor egy ösbúza, ami ellenálló betegségekre és nem tartalmaz modern károsanyagot és gluténérzékenyeknek is ajánlott. Nagyon nehezen lehet beszerezni, de nem lehetetlen.

2014.09.06. 11:18

Sziasztok!

"Sziasztok, azt hiszem megtaláltam a megfelelő progeszteron adagot magamnak. :Hurrá: Eddig 1200-1300 mg-okat kentem, 25 napra jött meg, régen a kenés előtt 27-28.
Két mensivel ezelőtt bekentem 2000mg-ot, nem voltam jól, depis voltam és sokáig fájt mensi után a hasam. Majd bekentem következő mensi előtt 1600-at, olyan mellfeszülésem volt, depresszióm, ideges voltam egyfolytában, úgyhogy rájöttem ez sok nekem. Most visszavettem 1000 mg-ra, és így teljesen jó volt, nem volt mellfeszülés, depresszió, és 28 napra jött meg, és a vérzés is kevesebb. Most van a 4. mensis nap, és a gyomrom rossz természetesen, meg az endo fáj, de már múlik. Legutóbbi mensinél a 17. nap környékén múlt el a nyomó fájdalom. Remélem ez az adag jó lesz nekem. Szerintetek jól gondolom? Érdekes, hogy nekem a menstruációs görcs kb. 1-2 óráig tart, aztán vége, és marad az endos fájdalom, és a vele járó dolgok, ami viszont tart napokig. Nálatok ez hogy van? Mármint akinek még van endoja. :Sír:
Ma beszéltem az orvosommal, és kicsit el vagyok keseredve. Még nem tisztázott a dolog, de valószínű, hogy bél érintett az endo nálam(sajnos biztos vagyok benne). Elmondta, hogy ha bél érintett, akkor csak hasvágással tudja megoldani a bélkimetszést. Sajnos nálam ez nem megoldható, 1-2-3 hónapig nem tudok kimaradni a munkából, meg amúgy is. Így arra gondoltam, és ez ügyben fel is hívtam ma, hogy mi lenne, ha laparaszkópiás műtétet csinálna, és amit tud kipucol? Ezt már nem mondtam neki de, aztán majd bejelentkezem Bokorhoz bélműtétre, ami kb. 1 év, de valahogy addig is élnem kéne, gondoltam ezen egy laparaszkópia segítene. Erre felvázolta a helyzetet, hogy ha csinálnak egy laparaszkópiát, és be van nőve a bélbe, és valami komplikáció lép fel, akkor is felvág, mert a kórháznak(Péterfy) nincs más eszköze, és nincs olyan "bélvarró gépe"(szörnyű, hogy ennyire nincsenek felszerelve a kórházak), mint az I-es nőin. De ajánlotta figyelmembe Bokor dokort, aki egy régi ismerőse, és ő csinál olyan műtétet, ahol laparaszkópiával megoldják a beles műtéteket is, de a várakozási idő 1 év. Vagy fizetek sokat és akkor előre vesznek. Ezeket mondjuk tudtam eddig is, de azért jó, hogy az orvos elmondja a lehetőségeket. Szóval a dokim nem akar így megműteni, és ha kíméletesebb eljárást szeretnék, akkor az még egy év Bokornál, de addig mi lesz velem? Májusban van időpontom colonoskópiára a Péterfyben. Szerintetek Bokor azt elfogadja, vagy csak az ő általa ismert orvostól? Vagy vállaljam be a hasműtétet? Na jó tény, hogy még nem 100%, hogy műteni kell a belemet, de szerintem kell. Tanácstalan vagyok, és most: :Sír:

Üdv. Mindenkinek!"

Már rég voltam itt, úgyhogy gondoltam írok egy pár sort magamról. Nyáron volt vastagbéltükrözésem, bódítottak, kb. 2 percnek tűnt, pedig 40 percig bent voltam. Az a 2 perc nagyon fájt, de nem voltam igazán magamnál.
Na az eredmény, azon a 20 cm-es szakaszon amit meg tudtak nézni negatív(éles megtörés miatt nem ment tovább az eszköz). Két helyről vettek mintát de a szövettan normális nyálkahártyát mutat. Most a nődokimnál vannak a papírjaim és várom, hogy hívjon, hogy mi a teendő. Lehet még el fog küldeni CT colonográfiára, mert ez volt a javaslat a gaasztros papíromon. Ha muszáj hát muszáj. A másik problémám hogy azt hittem megtaláltam a krém adagomat, de nem. Amióta így lecsökkentettem érzem a peteérést, bár 2 menstruációt tök könnyen viseltem,. de a legutóbbit rohadtul nem. Minden nap fájt a hasam a 15. napig. Néha azt érzem nem is kéne kennem, mert olyan, mintha csak ártana. Na és nem tudom tegnap mi történt. El kezdett fájni a hasam, de rohadtul, mindkét petefészkem, aztán a belem is a combom, a derekam a hátam, mintha a vesém is fát volna. 1 óráig feküdtem, aztán lecsillapodott. Egyszer már volt ilyen az is félidőben, de fél óra után elmúlt teljesen. Most meg fáj a két petefészkem ha levegőt veszek vagy behúzom a hasam, ha mozgok. Nem vagyok rosszul, de ez aggasztó. Felhívtam a dokimat azt mondta peteérés, na de ilyen fájdalommal? Remélem elmúlik. De mi lehet ez? Vagy kifakadt volna egy ciszta?
A Prog szintem meg lehet nagyon lecsökkent a 3 hónapos kevesebb kenés alatt, és ezért is fájok most? MErt ugye van feltöltődési időszak, meg akkor gondolom kiürülési. És egy ideig jó lehetett amíg a nagy mennyiség kiürült, amit bekentem tévesen, de most meg kevés volt ez az adag 900-1000 mg. Most megpróbálok 1100 mg-ra beállni, hátha az jobb lesz. Szerintetek??

Helcsitől kérdezném, hogy Ki műtötte? És tök jó, hogy jól vagy.:)

Üdv. mindenkinek

2014.09.09. 15:13

Szia betti200!
Az előbb írtam egy hosszú HSZ-t de elszállt...húúú, de idegesítő ez.
Na mindegy, akkor mégegyszer...
Tehát igen a peteérést tud nagyon fájdalmas lenni és a másik sejtésed is jogos...az is fájhat így, ha kidurran egy ciszta.

Nekem is volt hasonló, annyira megfájdult hirtelen, hogy elájultam...de aztán magamhoz tértem, fájdogált kb 1 órát se, de már enyhén csak...aztán meg mentem bútorokta húrcolni fel-le...semmi bajom nem volt.

Nekem is valószínű, vagy peteérés miatta, vagy ciszta kidurranás miatt volt ez...sosem tudom meg már :-D.

Krémet én nem használok, abban sajnos nem tudok segíteni. Kicsit túladagoltam magam 4 hónap kenés után :-D. Sík ideg voltam és irritált hárpia...meg tök depis voltam tóle, mintha állandó PMS-m lett volna. 2 krémmentes hónap kellett ahhoz, hogy megint nomrálisa érezzem magam...csináltattam nyáltesztet. Brutál sok volt a progeszteronom...ezerszerese akorábbi mérésnek.
Túl sok.

Remélem előkerül valaki, aki tud neked ebben segíteni...

2014.09.10. 15:30

Szia betti200
Húú, mintha magamat látnám amiket leírtál! Végigjártam én is ezt az utat, sőt még hosszabbat.
A tükrözés során csak 20 cm-es szakaszt tudtak átvizsgálni azt írtad, mert éles törés volt, ugyanez volt Nekem is, csak 35 cm-t tudtak átvizsgálni, utána éles törés. Nekem egyből mondogatta a dokim, hogy a vastagbélben endometriózis van, de nekem, ahogy írtam elég komoly tüneteim voltak, szinte a végbélből is menstruáltam.
Engem dr. Pálfalvi László operált (szülész-nőgyógyász, sebész, onkológus, az orvostudomány kandidátusa) az István kórházban (dolgozik még vagy 3 kórházban, de leginkább a magánrendelésén lehet elcsípni, telefonszámom van hozzá), 3 órás műtétem volt, zölddió nagyságú dögöt szedett ki a vakbél (ezt is kivették mert azt hitték vakbélgyulladás, de endo volt) alatti szakaszból, a hasfalból és a vastagbélben is ott volt de onnan 10 cm-es vastagbelet távolított el, és a méhem össze volt nőve a vastagbéllel, és engem is vágtak, mert ezeket a műtéteket így biztonságos, hogy megcsinálják, és bélvarrógépet is használtak amit a műtétkor a végbeleden keresztül tolnak fel és úgy varrják össze a két bélszakaszt. 11 napot voltam a kórházban, és 6 HÉT alatt felépültem :Mosoly-02:
Szerintem NE aggódj az miatt, hogy sok a lábadozási idő, mert az ember szervezete hihetetlen dolgokra képes, és belőled is csak egy van, az egészség meg mindennél fontosabb, még akkor is, ha kiesik 2 hónap a munkahelyeden. (Javaslom, hogy kössél olyan biztosítást a műtét előtt, amiben van műtéti biztosítás is, engem a táppénzes időszakban, amikor nem kaptam fizetést, ez a pénz kihúzott, és nem volt kevés.)
Én a műtét után 8-9 óra múlva felültem az ágyon, kilógattam a lábamat, ücsörögtem, na meg hánytam egyet :Lol: az ágy az katasztrófa volt, jobban fájt a hátam a fekvéstől, mint a műtéti sebem ezt elhiheted.
Bokor doktorhoz ha ragaszkodsz, akkor elő tud jegyezni műtétre, de garantáltan 1-1,5 évet kell nála várni, addig meg vagy vannak tüneteid, vagy elmúlnak. Magánvárólistája is van ez egy éven belüli, az kb. 2 millió forint, gondolom ennyit nem fizetsz ki ezért. De mindenek előtt az endometriózistól kell először megszabadulni, utána jöhet a progeszteron szint beállítás stb., addig hiábavaló minden. Én is mindig reménykedtem minden hónapban, hogy hátha összejön a baba, most jó lesz a peteérésem stb.
Én még mindig tartom a súlyomat paleo étrenden vagyok, de ez mellett sok olyan fűszernövényt és ételt nem eszem amiben a fitoösztrogén nagyon magas, vagy ott van, és ez mellett heti háromszor 1 órát edzek, sportolok, és sokat sétálok. A Visanne-t kb. 50. napja szedem, 3-4 alkalommal éreztem az elmúlt egy hét alatt hogy egy kis hőhullám futott át rajtam, de teljesen jól vagyok.
Mielőbbi gyógyulást!

2014.09.12. 21:00

Sziasztok lányok,

Köszi Wawa, Helcsi az infókat, mindig olyan jókat írtok.
Emeltem kicsit a krém adagon, és úgy érzem mintha most jobb lenne, de majd kiderül a következő két hétben. Megvan a műtét időpontja, október 2.-a, a leletek alapján nincs a bélben, úgyhogy laparaszkop lesz. Bízom benne h tényleg így lesz, és végre rendbe jövök.
Ez a nyál teszt nem hülyeség, műtét után ráállok a témára.
Lehet h hülyeséget kérdezek, de műtét után is ugyanúgy kenjem a krémet, az előírtak alapján?Nem zavar majd be a krém valamibe?

Üdv. Mindenkinek :)

2014.09.22. 19:12

Helcsi köszi a segítséget,úgy döntöttem maradok a dokimnál, jó orvos bízom benne. Neked sem lehetett könnyű, de most jól vagy és ez a lényeg. Remélem már én is helyre jövök végre, mert ez a sz*r ott van állandóan az életemben, és már nagyon elegem van belőle. Ott van a munkában, a hétköznapokban, nem tudok előre tervezni semmit... de gondolom nem kell bemutatni. Még egy kérdésem lenne. Miómára hogy kell kenni, tudja valaki?

Köszi, jók Legyetek :)

2014.09.22. 19:24

Anna!

En women's kremet rendeltem nemreg. Azzal vanntapasztalatod? Jo lesz az is?
Illetve nehany napja abahagytam visanne szedeset, mert vereztem tole...
Akkor csinaltak egy hormontesztet, de nem allapitottak meg osztrogendominanciat. Lehet a visanne miatt volt mas a progiszint?
1,6 volt azt hiszem a progeszteron.

2014.09.28. 09:26

Wc, nem jó! :) De írtam privit is neked. Nat-pro vagy Emerita. (zárójelben jegyzem meg, hogy ez Emeritát itt sokan nem szeretik, de a Nat-pro mindenkinek bejött, szóval inkább vedd azt, hallgatok a többiekre. Nekem mondjuk az Emerita is nagyon bejött, én azzal gyógyultam.)

Wc-t privátban bevizsgáltatta egy drnő, vegyésszel. Nem volt jó a végeredménye a vizsgálatnak, már ami a prog mennyiséget illeti, olvass vissza, a vegyész szerint nem volt abban semmi sem. Amúgy meg grape-fruit mag olaj van benne, de minek??? Xeno ösztrogén! :Ijedt: Nem jó az semmire, még testápolónak sem.

Wawához csatlakozom!!! ;) Mindenben!

Igaz, senki nem kérdezte, de beszámolok. :Lol-03:
Szóval, kutya bajom változatlanul, 3 éves tünetmentességet megültük. :)
Nem olvastam vissza, mert az időhiány még jellemző tünet nálam. :Összezavarodott:

Szép napot mindenkinek! :)))

2014.09.28. 12:52

Sziasztok!
Azoktól érdeklődöm akik szedték már a Visannet-t, hogy mindenkinek volt ettől a "citrompótlótól" mellékhatás.
Egy hónapja hullik a hajam, eddig azt gondoltam, hogy csak az őszi hajváltás miatt, de megnéztem a betegtájékoztatót és ez okozza. Egy hete hányingerem van, a klimax kimelegedés naponta kétszer előjön, és egy hete olyan fáradt vagyok, hogy délután is meg kell innom 3 dl jó erős zöldteát, hogy ne kókadozzak, de ettől meg fönt vagyok este 10-11-ig. Szedek vitaminokat B6 B12- sőt a B-nek minden számozata benne van a tablettában, és már megint fogytam 3 kg-ot, lassan a gyerekosztályon vásárolom a ruhákat. És még csak a hatvan valahányadik tablettánál járok és hol van még a fél év. Igazán csak a hányinger meg a fogyás zavar. Lesz ennél rosszabb?

Betti200

Október 2., csütörtök, eljön gyorsan a nap, és megszabadulsz ettől a "dögtől".
Ha gyorsan fel fogsz tudni kelni (másnap), akkor a gyógyulás is gyorsan megy. Amit ilyenkor szoktak mondani, sok folyadék, sok mozgás (amennyit bírsz, amennyi jólesik) és tényleg nem hülyeség, mert ez visz előre a gyógyulásban.
Ha csak 1-2. stádiumú az endód, akkor nagy esélyed van, hogy utána összejön a baba is, ha tervezitek.
A 3-4.es stádiumúnál vannak ezek az utókezelések, Decapepyl Depot injekció, vagy Visanne, vagy fogamzásgátló. Reméljük minden rendben lesz. Ügyes légy! :Szuper-02:

2014.09.28. 16:42

Sziasztok sorstársak,

Túl vagyok a műtéten, Köszönöm a sok biztatást, kedves tőletek. Sajnos laparaszkop helyett vágás lett, elkezdték laparral, de olyan helyen volt az endo h a doki nem tudta másképp megoldani.nyomta a vese vezetéket is, a hólyagon is volt a bal petefészkem tele, sajnos ki is vette.De valahogy éreztem, hogy nem lesz egyszerű, mert már a ciklusom első két hetében fájt elég sokat.Műtét után a doki megkérdezte, hogy tudtam ezzel élni? Én sem tudom. De sajnos benne van a bélben, és ahhoz nem nyúlt, mert azt mondta ki kéne akkor vezetni, és hogy nem akadályoz a teherbe esésben és most terhes tudnék lenni spontán mert a jobb petefészkem ép. Meg kérdezte, h mitől volt nekem ilyen durva? h van valami magánéleti problémám? mert h szerinte ez lelki eredetű, h ennyi volt, mert régebben amikor műtött nem így néztem ki belül. Pedig szerencsére a magán életem rendben, a munka néha stresszes, mindig meg kell felelni, de nincs rajtam olyan nyomás, legalábbis nem érzem olyan nagynak. Az első műtéten után mondta ha nem akarok babát szedjek fogamzásgátlót. Szedtem is két évig, de nagyon nem éreztem jónak.aztán amikor már állandó hasmenésem volt meg már szurkált is a hasam itt ott akkor hagytam abba és akkor találtam ide is. A WC-zés rendbe is jött, szóval nálam tuti bekavart. És akkor utána el is kezdtem a krémet kenni, már több mint egy éve. De sajnos úgy érzem azzal, h abba hagytam a gyógyszert fel erősödtek a tünetek.nem rögtön de idővel. És rögtön utána kezdtem kenni a krémet, már több mintegy éve, de nekem így is felerősödtek a tünetek és így jutottam el idáig. A fogamzásgátló szerintem nagyon megborított és a krém már nem tudott olyan jó hatást kifejteni szerintem. Szerintetek?
De most, h endo mentes vagyok majdnem, így talán jobb lesz a krém hatása? és a bélen lévő csomót szerintetek el tudom vele tüntetni így?

2014.10.05. 08:43

Betti200 Örülök, hogy túl vagy a műtéten. Igen sajnos akkor amikor a műtőasztalon van az ember akkor ott belül látják hogy mi van, és azért döntenek, hogy inkább vágnak, mert így jobban hozzá tudnak férni mindenhez és alaposabban el tudják távolítani az endometriózist. És még van esélyed spontán teherbeesni mert egy petefészek még meg van.
Ha a bélben is ott van az endometriózis azt semmilyen krémmel, gyógyszerrel nem tudod eltüntetni, azt csak a műtéttel tudják eltávolítani. Nálam is benne volt egész nagy dió nagyságú, és az orvosom Nekem is azt mondta, hogy előfordulhat, hogy ki kell vezetni a belet kívülre, ezzel tulajdonképpen tehermentesíti, de ez nálam nem történt meg, mert jól alakultak a dolgok, csak éppen 10 cm-es szakaszt kivágott. Nagyon ritka, hogy kivezetik, akkor is kb. 2-3 hónapra. Ez viszont lelkileg megterhelő nagyon az embernek.
És amúgy már haza is engedtek? Varratszedés után contractubex géllel ha kened a sebedet gyorsan szépen fog gyógyulni. Gyógyulást kívánok! Pihenj sokat!

2014.10.05. 09:34

A doki rendes, elmondtam neki a krémet, jól fogadta, sőt mondta, h szokott küldeni betegeket természet gyógyászhoz, meg talp masszőrhöz, nem híve feltétlenül a gyógyszereknek. Ennek örülök. Aztán most nem tudom mi van, mert 4. napja vagyok bent a kórházban, és ma jobban vérzek mint tegnap, és előtte, olyan mintha megjött volna, de most nem tudom, h kenjem e tovább a krémet vagy sem, mert ez még csak a 17. nap.

2014.10.05. 09:49

Köszönöm Helcsi a választ. A visanneról csak annyit tudok mondani, hogy be tud kavarni, lehetnek tőle ilyen olyan tünetek. Nem saját tapasztalatbol írom
-mert én nem szedtem-, hanem az itt olvasottak alapján.
De azért mondd el az orvosnak, hogy mit érzel.

Ma megyek haza a kórházból. Juppi:-)

bár hülyén hangzik, de nem éreztem rosszul magam, saját szobám volt (elvileg a fizetős, mert nem tudtak már hova fektetni),minden nővér kedves volt...

De azért jó lesz otthon.

majd jövök még, hogy mi van velem.

Szép napot Mindenkinek.

2014.10.05. 11:24

Ja és Helcsi Köszönöm a támogató szavakat és tanácsokat :)

2014.10.05. 11:28

Sziasztok! Ma csatlakoztam a fórumhoz, remélem tudunk sengíteni egymásnak. Hogy a történetem honnan is indul, azt én is szeretném tudni. Mindenestere 14 éves korom óta kínoztak a rosszullétek, de fájdalomcsillapítóval kordában tartottam. 18 éves koromtól fogamzásgátlót szedtem 25 éves koromig (feltételezem, ez lassította az endót, ha már akkor kialakult). A fogamzásgátló abbahagyása után fél évvel egyre erősebbek lettek a menstruációs görcseim, háromnegyed évvel utána pedig a munkahelyemen hánytam, és az iróasztal mellett, a székemben ülve aludtam (hazamenni sem tudtam). Ekkor felkerestem egy magánorvost, hisz az SZTKs orvosok csak legyintettek a fájdalmaimra, ha pedig említettem, hogy esetleg ez endomteriózis, nem szóltak semmit. A magándoki megvizsgált, nála is rákérdeztem. Azt mondta, az ultrahangon nem lát csokicisztát, tehát nem lát endot (ez 2014 februárjában volt). Április végi menstruációm maga volt a pokol, és miután vége lett, sem múlt el a fájdalom a jobb oldalamon. Az SZTKs orvos 3/4ed óra ultrahang után (nem találva a jobb petefészkem!!!) azt mondta, nem tudja mi van, minden OK, szedjek fájdalomcsillapítót. Mivel éreztem, hogy baj van, és biztos voltam az endóban, két nap múlva felkerestem egy ultrahang specialistát, aki elszörnyedt az állapotomon. Kiderült, az endometriózis elterjedt a hasamban, nem látott ép szöveteket egyik petefészkemben sem, a méhem hosszan összenőtt a belemmel, de a legjobban akkor ijedt meg, amikor a jobb vesémhez ért. Kiderült, a jobb vesevezetékem elzáródott, mert körbenőtte az endó (ettől fáj a jobb oldalam a menstruáció után is). Próbálta meggyőzni magát arról, hogy laparoszkópiával megoldható, de a vesém miatt arra jutott, hogy fel kell vágni. Hozzátette, a belem leválasztása azzal járhat, hogy átmenetileg kivezetik a végbelem a hasamon. Itt nem bírtam tovább, sírtam a vizsgálóasztalon fekve. Azt tudtam, hogy endóm van, de hogy ilyen előrehaladott, és hogy veszélyezteti a többi szervem, nem számítottam rá. Ha nem megyek el hozzá, hanem hallgatok az SZTKs orvosra, most hol tartok??? A jobb vesém elhalt volna... Felháborító. A dokim intézte a műtétet, közben az urológusokat jártam, de a diagnózis nem változott. Június 5én megoperáltak, amely a lehető legjobban sikerült, az orvosomat csak ajánlani tudom. Megmentette minden szervem, azonban a vesevezetékembe katétert kellett helyezni. A kórházban jól éreztem magam, hamar felépültem, hat hét után menem dolgozni. Utánanéztem az alternatív gyógymódoknak. Gluténmentes diétába kedztem, a vegyszermentes takarítás évek óta alap nálam. A kozmetikumokat is lecseréltem. Úgy terveztem, ha vége a fél éves GNRH kezelésnek, veszem a progi kérem, szedem a ligetszépe kapszulát, yam gyökeret, megyek AVIVA tornára, így rendbehozom a hormonháztartásom, és nem fog kiújulni a betegség. Egyszóvel pozitívan néztem a jövőbe. Az első pofon hat héttel a műtét után jön, amikor kivették a vesekatétert. Másnap vissza kellett rakni, mert az endó eltávolítása ellenére továbbra is szűkül a vezeték a hegesedés miatt. Mind1, pár óra alatt újra felálltam, és jól éreztem magam. A nőgyógyászati kontrollvizsgálat a várt eredményt hozta ekkor (6 héttel a műtét után), minden OK. 2 hónappal a műtét után elkezdtem a GNRH kezelést, a mellékhatások nem vészesek (hőhullám, 0 libidó, kicsi hajhullás). Úgy gondoltam, h a kezelés alatt védve vagyok, ezért a diétán lazítottam, és jó pár süti becsúszott, meg a hízókúrám érdekében tej alapú tápszert iszok. Aztán pár napja jött a pofon, amitől padlón maradtam, és nem tudom, felállok e. A szervezetem fittyet hányva holmi GNRH kezelésre (a 4. hónapnál tartok), kinövesztette az endós cisztákat a jobb petefészkembe (1,5 cm) és a köldököm mellett, ahol eddig nem volt, egy egy csomó alakult ki közvetlenül a bőröm alatt. Akkor most hogy is van az, hogy ösztrogén dominancia okozza az endót? Vegyszermentesen élek, de tény, hogy a diétánál nem tettem oda magam. Pozitívan gondolkodtam, fel sem merült bennem, hogy a kezelés alatt kialakulhat, és hittem, hogy az elternatív módszerekkel sohasem fog. Összeomlottam, hogy lehet, hogy a szuri mellett is visszajött? A klimax sem nyújt biztonságot? Nem az ösztrogén növeszti a méhnyálkahártyát? Nem tudom, mitévő legyek, úgy látom az alternatív és az orvosi módszerek is az ösztrogén dominanciára alapoznak, de nekem nincs mégis kialakult. Az orvosom tanácstalanul áll az eset előtt, csalódott és sajnálkozik. Én pedig újra bújom a fórumokat, hátha tanácsot tudtok adni...

2014.10.31. 18:29

Szia Andi
Nagyon sajnálom, elég durva a te sztorid is :-/.
Jól sejtem, hogy Bokor műtött? Ő rá mondod, hogy UH specialista? Vagy az más? Leírnád ki ő, hátha jól jön még nekünk.

Hát Andi, őszintén én is csodálkozom a dolgon...mert alternatív gyógymódok működnek, de azért úgy tutira mérget semmire sem lehet venni. De az, hogy neked GNRH alatt jöttek ki ciszták az nagyon nagyon furcsa. Nem is igen van tippem, ezzel kapcsolatban.

Lehet, hogy még ez a szar se tudta lestoppolni a hormonjaidat, mert annyira túlteng benned az ösztrogén? :-/ nem tudom.

Sok sejtés, teoria van mi okozhatja, de eléggé úgy néz ki nem egységes az ok. Egyik ok lehet az ösztrogén dominancia...de ha csak ez okozza, akkor neked szerintem nem jöhetett volna ki ciszta :-/.

Egyszerűen nincs ötletem, már én is tanácstalan vagyok :-/.

És biztos, hogy csokiciszta az és nem sima ciszta?

Andi írta:
Sziasztok! Ma csatlakoztam a fórumhoz, remélem tudunk sengíteni egymásnak. Hogy a történetem honnan is indul, azt én is szeretném tudni. Mindenestere 14 éves korom óta kínoztak a rosszullétek, de fájdalomcsillapítóval kordában tartottam. 18 éves koromtól fogamzásgátlót szedtem 25 éves koromig (feltételezem, ez lassította az endót, ha már akkor kialakult). A fogamzásgátló abbahagyása után fél évvel egyre erősebbek lettek a menstruációs görcseim, háromnegyed évvel utána pedig a munkahelyemen hánytam, és az iróasztal mellett, a székemben ülve aludtam (hazamenni sem tudtam). Ekkor felkerestem egy magánorvost, hisz az SZTKs orvosok csak legyintettek a fájdalmaimra, ha pedig említettem, hogy esetleg ez endomteriózis, nem szóltak semmit. A magándoki megvizsgált, nála is rákérdeztem. Azt mondta, az ultrahangon nem lát csokicisztát, tehát nem lát endot (ez 2014 februárjában volt). Április végi menstruációm maga volt a pokol, és miután vége lett, sem múlt el a fájdalom a jobb oldalamon. Az SZTKs orvos 3/4ed óra ultrahang után (nem találva a jobb petefészkem!!!) azt mondta, nem tudja mi van, minden OK, szedjek fájdalomcsillapítót. Mivel éreztem, hogy baj van, és biztos voltam az endóban, két nap múlva felkerestem egy ultrahang specialistát, aki elszörnyedt az állapotomon. Kiderült, az endometriózis elterjedt a hasamban, nem látott ép szöveteket egyik petefészkemben sem, a méhem hosszan összenőtt a belemmel, de a legjobban akkor ijedt meg, amikor a jobb vesémhez ért. Kiderült, a jobb vesevezetékem elzáródott, mert körbenőtte az endó (ettől fáj a jobb oldalam a menstruáció után is). Próbálta meggyőzni magát arról, hogy laparoszkópiával megoldható, de a vesém miatt arra jutott, hogy fel kell vágni. Hozzátette, a belem leválasztása azzal járhat, hogy átmenetileg kivezetik a végbelem a hasamon. Itt nem bírtam tovább, sírtam a vizsgálóasztalon fekve. Azt tudtam, hogy endóm van, de hogy ilyen előrehaladott, és hogy veszélyezteti a többi szervem, nem számítottam rá. Ha nem megyek el hozzá, hanem hallgatok az SZTKs orvosra, most hol tartok??? A jobb vesém elhalt volna... Felháborító. A dokim intézte a műtétet, közben az urológusokat jártam, de a diagnózis nem változott. Június 5én megoperáltak, amely a lehető legjobban sikerült, az orvosomat csak ajánlani tudom. Megmentette minden szervem, azonban a vesevezetékembe katétert kellett helyezni. A kórházban jól éreztem magam, hamar felépültem, hat hét után menem dolgozni. Utánanéztem az alternatív gyógymódoknak. Gluténmentes diétába kedztem, a vegyszermentes takarítás évek óta alap nálam. A kozmetikumokat is lecseréltem. Úgy terveztem, ha vége a fél éves GNRH kezelésnek, veszem a progi kérem, szedem a ligetszépe kapszulát, yam gyökeret, megyek AVIVA tornára, így rendbehozom a hormonháztartásom, és nem fog kiújulni a betegség. Egyszóvel pozitívan néztem a jövőbe. Az első pofon hat héttel a műtét után jön, amikor kivették a vesekatétert. Másnap vissza kellett rakni, mert az endó eltávolítása ellenére továbbra is szűkül a vezeték a hegesedés miatt. Mind1, pár óra alatt újra felálltam, és jól éreztem magam. A nőgyógyászati kontrollvizsgálat a várt eredményt hozta ekkor (6 héttel a műtét után), minden OK. 2 hónappal a műtét után elkezdtem a GNRH kezelést, a mellékhatások nem vészesek (hőhullám, 0 libidó, kicsi hajhullás). Úgy gondoltam, h a kezelés alatt védve vagyok, ezért a diétán lazítottam, és jó pár süti becsúszott, meg a hízókúrám érdekében tej alapú tápszert iszok. Aztán pár napja jött a pofon, amitől padlón maradtam, és nem tudom, felállok e. A szervezetem fittyet hányva holmi GNRH kezelésre (a 4. hónapnál tartok), kinövesztette az endós cisztákat a jobb petefészkembe (1,5 cm) és a köldököm mellett, ahol eddig nem volt, egy egy csomó alakult ki közvetlenül a bőröm alatt. Akkor most hogy is van az, hogy ösztrogén dominancia okozza az endót? Vegyszermentesen élek, de tény, hogy a diétánál nem tettem oda magam. Pozitívan gondolkodtam, fel sem merült bennem, hogy a kezelés alatt kialakulhat, és hittem, hogy az elternatív módszerekkel sohasem fog. Összeomlottam, hogy lehet, hogy a szuri mellett is visszajött? A klimax sem nyújt biztonságot? Nem az ösztrogén növeszti a méhnyálkahártyát? Nem tudom, mitévő legyek, úgy látom az alternatív és az orvosi módszerek is az ösztrogén dominanciára alapoznak, de nekem nincs mégis kialakult. Az orvosom tanácstalanul áll az eset előtt, csalódott és sajnálkozik. Én pedig újra bújom a fórumokat, hátha tanácsot tudtok adni...

2014.11.02. 22:10

Szia Andi
Biztos olvastad sokunk bejegyzéseit. Engem is most 5 hónapja operáltak endometriózissal, összenövések, vastagbél-méh, diónyi endo, mínusz 10 cm vastagbél. Én (ahogy a vastagbél meggyógyult, mert addig pépes kaja volt, köztük krumpli, tejtermék) ahogy lehetett visszaálltam a paleolit étrendre, és egyáltalán nem eszek cukros dolgokat, tejterméket, szénhidrátot, (persze beviszem a szervezetbe, de gyümölcs, zöldség, tojás, húsok, magok formájában). Vegyszermentesség, sok mozgás.
Pont ma voltam egy magán laborban, ahol kíváncsiság kedvéért csináltattam egy CA125 vizsgálatot és referenciaérték határon belül vagyok :Gratula: :Hurrá: Tehát, amit 4,5 hónapja felépítettem az működik. Pedig ha tudnád, hogy megennék egy szelet csokitortát, úgy hiányzik :Sír: De erősnek kell lennem, és nem szabad hagyni a kísértésnek, mert az meg nagy bonyodalmat csinál.
Én itt csak egy fórumozó olvasó vagyok, de szerintem egy étrendváltás többet ér mindennél, mint orvoshoz járni, és/vagy nekünk megmondani, hogy ők mit csináljanak, mert sajnos bár 30-40 %-ra rúg már az endometriózis betegek aránya, még mindig gyerekcipőben jár ez a betegség.
Egy sebész doki egyszer azt mondta, hogy nehogy azt higgyem, hogy ez új mostani betegség. Ez már van régóta, 50 éve is volt, a doktori tételben valahol az F-tételnél (6-7. helyen) volt, csak keveset tudtak róla. De most is csak 2-3 dolgot tudnak a dokik, essél teherbe (ha sok az ösztrogén nehezen meg), vagy ne menstruálj, szedjél fogamzásgátlót (így meg nem lesz baba). Remélem megtalálod a számodra legmegfelelőbb alternatív módot.

2014.11.03. 20:42

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy ti mennyiért veszitek a Natpro-t? Most akarok rendelni a buynaturalprogesterone.com oldalról 2 tubussal, de ahogy már átszámolja az 17.640. ft. Nem drága ez egy kicsit?

2014.11.07. 10:32

Sziasztok lányok! :Integet-01:

Vki meg tudja nekem mondani, hogy Lukovich dokinál a colonoszkópiát altatásban végzik vagy sem?

2014.11.07. 18:28
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  Előző  1 ... 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]