Pontos idő: 2017.11.22. 19:38

Időzóna: UTC + 1 óra

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Következő
 Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség..... 
SzerzőÜzenet

Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Íme az új fórum, remélem sok örömötök lesz benne!
Fontos információk a következő oldalakon:
14 - progeszteron, yam kivonat, diosgenin
17 - nyálteszt
23 - hormon változások ábra
83 - segítség Natpro rendeléshez

2012.07.25. 13:50
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 2 / 94:

Hozzászólás Re: Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Szia Almácska, jó hogy Te is megvagy! :)

Na, hallod, én is őszülök. :( Nem olyan vészes, de halánték tájon egyre több, de ami nagyon bosszant, hogy az ősz hajszálak dafke felfelé állnak, mint az antenna. Borzasztó...

Amit írni akartam: endós barátnőm ma volt orvosnál, és...... Kismama! :D
Átment mindenen amit el tudtok képzelni, kint van a gyógyulása nálam. Ő is kent, meg paleózott, napozott, vegyszermentes. Most meg babás. Vagyis, ha jól számolom, akkor már vagy 5-6 kismama van jelenleg ugye? Nem semmi! :)

2012.07.31. 13:56

sziasztok,
Gratulálok a kismama ismerősödnek....úgy vágyok én is egy ilyen csodára, de mindig csak mással történik meg. :oops:

Hajfestés: én a "régi" fórumban leírtam anyósom hogy festi a haját hennával...valami 6 órás művelet...előkeresem az emailjét és berakom újból.

2012.08.01. 07:18

na meg is van anyósom leírása. Az alábbiaktól kellemes sötét barna színű a haja, fényben kissé sötét vörös árnyalattal:
antalvali-n vesz a bionom bioboltból hennát és indigót.
Hennához: fél liter vizet rak fel, bele 1 jó erős dupla feketekávé, 2 erős fekete tea, 1 kkanál kakaópor, 6-8 diólevél, s ezt 5-10 percig forralja, majd langyosra hűti, majd belekeveri a hennát. Tejfől sűrűségű masszát kell kapni.
Ezt frissen mosott, száraz hajra kell felvinni, 3-4 órát rajta hagyni. Lemosni, hajmosóval is átmosni, majd leöblíteni fél citrom kifacsart levével és 1-2 csepp citrom levendula és jázminolajjal higított langyos víz keverékével.
Ettől az ősz haj még csak élénk vörös lesz! S a fentiek csak sötét hajra ajánlatosak.

Utána hajszárítás és jöhet az indigó por, mely sötét árnyalatot ad a vörösnek.
Indigót tiszta vízzel elkeverni, ezt is tejfől sűrűségűre, majd felvinni a hajra. 2-3 óra után mosni, öblíteni hasonlóan mint a hennánnál.

2012.08.01. 07:32

Anna írta:
Hú, ne köszönjétek, mert már tényleg kellemetlenül érzem magam miatta. Nem vicc! ;) :oops:

Az a baj teáskanállal, hogy nem lehet vele kimérni. Szerintem mindenképpen szerezz be egy tized grammos mérleget az ebay-ről. Nem kerül sokba olyan 2-3 ezer Ft között már kell hogy legyen. Amikor kanalaztam, akkor 5 nap alatt bekentem 1000 mg-ot! Szóval, elbénáztam teljesen. Persze mivel túladagolni nem lehet, nem volt gond belőle.
http://haztartasigep.vatera.hu/merleg/a ... 11412.html
Itt egy pl.

Natpro:
1 gramm Natpro 33,3 mg progeszteront tartalmaz. Azaz egy 2 unciás tubusban (2 oz, 60 ml) 2000 mg progeszteron tartalom van.

Emerita: Egy uncia Pro-Gest® Emerita 450 mg progeszteront tartalmaz. 1 uncia, azaz 1 oz (amerikai) megfelel 29,57 ml-nek. Vagyis egy 4 oz-s kiszerelés, kb. 120 ml készítményt tartalmaz, 1900 mg progeszteron tartalommal.
1,16 gramm krémben, 20 mg progeszteron van.

Úgyhogy ehhez tényleg kell a mérleg. :( Ez nem jó hír, de ez az egyetlen hátránya ennek a 2 krémnek.

Az mindegy hányszor kened be egy nap, én reggel este kenem, vagyis nem kell feltétlenül 3x, egyszerűbb reggel-este szerintem, mert pl. ha dolgozol, na ott ilyennel vacakolni nem egy leányálom. Huh, ma elfelejtettem reggel. jut eszembe... :(
Dr. Lee azt mondja a könyvben, hogy 1500 mg menjen be egy hónapban kezdő adagnak, amit addig kell emelni, ameddig nem csillapodnak a fájdalmak (nem azt mondja h teljesen megszűnik, vagyis lehet hogy picit még fájni fog, de jelentősen csökkennie kell). Vagyis volt olyan, hogy én egy hónapban bekentem egy teljes tubust az Emeritából, vagyis 1900-at.
És akkor ezt elosztod kb. egy havi kenésre. Én először csináltam egy excelt, és abban követtem a dolgokat.

A lényeg, hogy 1500 mg menjen be egy hónapban, vagyis kb. 3/4 tubus krém. (Asszem a wc-ben kevesebb van, a múltkor valaki kiszámolta, olyan 1400 mg körül jött ki neki egy tubus tartalma. Jó lenne pontosan tudni, elvileg rajta kéne h legyen a csomagoláson.)

Akkor neked most napi 60 mg megy be? A 3szori kenésből gondolom. Mert akkor az 21nap*60mg (ha 6-26-ig kensz), és az 1260 mg/hó. Szóval, ezen még nyugodt szívvel emelhetsz is egy kicsit.

Ha bármi van, csak kérdezz! :)

Anna!!!

Kéretik a kéménybe felirni. A fenti linkről hétfőn rendeltem egy mérleget és ma meg is kaptam. Szállitással együtt 3100 Ft volt. Unciát is mér, át se kell váltani. Köszi a linket!

2012.08.01. 18:48

Sziasztok!

Na, megjelentek a reklámok! :( Remélem azért annyira nem zavaró! Mondjuk engem zavar, de ez van.
Bár úgy látom böngésző függő a dolog. Ha mozillát használok, akkor nincsen a hozzászólások között reklám, csak alul, vagy felül. Ha viszont explorer vagy chrome, akkor a bejegyzések között is van reklám. Vagyis a legjobb erre a célra a mozilla. Én ezt fogom használni, így kevésbe zavaró. Más böngészőt nem próbáltam ki.
Úgyhogy ha mást is zavar, akkor Mozillát javaslok, és akkor nem olyan nagyon elviselhetetlen a reklám áradat.

Mumus, és ez csak sötét alapszínű hajra jó? Az enyém az a tipikus világos barna, nagyon sötét szőke, tudod amilyen mindenkinek van. Arra is lehet ezt a módszert alkalmazni?
Ahogy mondod, én is csak várom, hogy velem is történik ilyen "csoda".

Mano, hétfőn rendelted és szerdán ott volt? Azt a mindenit! Akkor ezt jó lesz megjegyezni. Szuper!

2012.08.02. 09:17

Én Chrome-mal nyitottam meg, és a bejegyzések között nincs (még) reklám.

2012.08.02. 10:29

Anna, szerintem ezzel a módszerrel csak sötét színt tudsz varázsolni. Belegondolva, hogyan tudnál más árnyalatot kihozni belőle? Kevesebb ideig hagyod rajta és kevesebb indigóval a végén? Nem tudom, így milyen színben pompáznál. Próbáld ki egy tinccsel ;) :oops:
De azért rákérdezek anyósomnál is majd, hogy ő mit gondol/tud erről.

2012.08.02. 11:35

Sziasztok!
találtam egy cikket a szódabikarbónáról: http://naturahirek.hu/a-szodabikarbona- ... sznalasa/- ezt is mellékelni lehet a táblázathoz.

2012.08.04. 09:09

Köszi Mumus! Akkor lehet h ez nekem nem fog bejönni, mert nem olyan sötét eredetileg. :( Most vettem egy festéket, Logona, elvileg jó. Gyakorlatilag nem mertem feltenni, mert kell hozzá fekete tea, stb, és a végeredmény sosem garantált. De ha rászánom magam h kipróbáljam, akkor beszámolok! Néha nézegetem a dobozát, eddig már eljutottam vele. ;-)

Panki, elmentettem az oldalt! Köszönöm! :)

2012.08.04. 21:24

Sziasztok Lányok! :D
Jó, hogy megvagytok! :D Azt hittem már örökre elvesztetek...
Majd írok.

2012.08.04. 22:42

Szia Évus!

De jó, hogy megvagy Te is! :) Örülök!

Eszterről nem tud vki vmit?

2012.08.06. 11:06

Sziasztok!

Én is tök sokáig szenvedtem természetes mosogatószer megtalálásával, ami nekem bejött, az a Sonett féle természetes mosogatószer.
Viszont ez baromi drága, ezért készítettem kálilúgból saját folyékony szappant, ami isteni jó mosogatásra is, és tusfürdőnek, samponnak is, és természetes, tudom mi van benne, és olcsó, mondjuk egy kicsit macera elkészíteni.
Ha valakit érdekel, tudok segíteni, hogy hogy készül.
Arra is gondoltam, hogy fogok készíteni eladásra is, de előtte még szeretnék egy kicsit kísérletezni a recepttel.

Üdv mindenkinek.

2012.08.07. 14:38

Szia Plonsk! szerintem mindenkit érdekelne a recept, persze ha közkinccsé teszed :-) Köszi előre is! De az eladás is jó ötlet!!

2012.08.07. 22:58

Sziasztok,

persze, szívesen. Nagyon nehéz leírni ezt pontosan, megpróbálom leírni a folyékony szappan készíésének menetét először. Nem könnyű,és kicsit vegyészkedni kell, de nagyon megéri, mert a végeredmény szuper!

A folyékony szappan kellékei:

-KOH
-citromsav-oldat (20%-os, tehát pl. 100 g oldat 80 g deszt víz, és 20 gramm citromsav)
-növ. olajok
-desztillált víz
-illóolajok
-védőszemüveg, kesztyű,
-botmixer
-rozsdamentes acél edény, vagy mázazott edény, aluminium eszköz a szappankészítéshez sosem jó
-pár hőálló műanyag edény(KOH oldat készítéshez, citromsavoldat készítéshez)
-egy fakanál, amivel kevergeted
-100 fokig mérő hőmérő
-pontos mérleg (grammra)
A lényege, hogy be kell szerezni Kálilúgot (KOH), ezt Budapesten az Azúrban lehet kapni, kell még hozzá citramsav, a közömbösítéshez, mert a folyékony szappant lúgfelesleggel kell készíteni, mert egyébként fázisszétesés következhet be, ill. a kálilúg nem 100%-osan tiszta, ezért többet kell hozzá adagolni.

Alapanyagként még olajokra, növényi zsírokra van szükség, ez tetszőleges, minél színtelenebb zsírokból készül (pl. kókuszzsír), annál áttetszőbb lesz a végeredmény, de ez persze csak esztétikum. A zsírok összetételét te határozod meg, a legjobb, ha folyékony, és szilárd zsírok is vannak benne.

A kálilúgot fel kell oldani desztillált vízben. Van egy tök jó szappanrecept kalkulátor: www.soapcalc.net, itt ki tudod számolni, hogy adott olajmennyiséghez, és olajkeverékhez milyen mennyiségű KOH-ra van szükség, és ezt még 1,1-del fel kell szorozni. Fontos: mindig a KOH-t kell beleönteni a vízbe, és soha nem fordítva, mert szanaszét fröcskölhet, kifuthat, és csúnyán megmarhatja a bőrt, és a szemet is akár. A szappant mindig védőkesztyűben, és védőszemüvegben kell készíteni! Ez csak azért fontos, mert erősen lúgos kémhatású kezdetben, így szembe kerülve vakságot is okozhat. Persze nem olyan veszélyes a dolog, pláne, ha betartod ezeket az utasításokat, akkor semmi baj nem lehet.

Szóval feloldod a kálilúgot, és ezt az oldatot hozzákevered az előzőleg kimért zsírokhoz. Majd jön a botmixer, amivel sokáig-sokáig kevered a masszát, amíg összeáll egy kemény pudding szerű masszává. Ez lehet akár 30 perc is. Ha ez megvan, berakod a sütőbe egy lezárt edényben, 70-80 fokra.
Majd addig kell ezen a hőfokon "sütni", amíg áttetsző nem lesz, ez eltarthat akár 3-4 órán keresztül is, ez normális. Kb. 20-30 percenként át kell kavarni, ilyenkor különböző fázisokon megy keresztül a szappanmassza. Úgy tudod ellenőrízni, hogy készen van-e, hogy egy kis darabot megpróbálsz vízben feloldani, ha ez sikerül, és nem ülnek ki olajcseppecskék a víz felszínére, és az oldat nem zavaros, akkor kész van.
Ezután ezt a masszát kell feloldani desztillált vízben, ez biztos lesz egy pár óra. Ha feloldódott, akkor kell semlegesíteni a citromsav oldattal, ezt PH indikátor papírral folyamatosan ellenőrízni kell, hogy mikor jó a ph-ja 8-9 között a legjobb. Ezután lehet illatosítani is illóolajokkal.

És kész. Tudom, ez így meglehetősen bonyolultnak tűnik, de meg lehet csinálni, és nem kell hozzá vegyésznek lenni. Egyébként érdemesebb először inkább hidegen készült szappan készítésével kezdeni, úgy be lehet gyakorolni, hogy milyen lúggal dolgozni, hogy viselkedik a szappanmassza, stb...
Ha valakinek van kedve nekiállni, szívesen leírom a pontos receptemet is, de az most nincs nálam, nem vagyok épp otthon.

2012.08.08. 13:56

plonsk írta:
Sziasztok,

persze, szívesen. Nagyon nehéz leírni ezt pontosan, megpróbálom leírni a folyékony szappan készíésének menetét először. Nem könnyű,és kicsit vegyészkedni kell, de nagyon megéri, mert a végeredmény szuper!

A folyékony szappan kellékei:

-KOH
-citromsav-oldat (20%-os, tehát pl. 100 g oldat 80 g deszt víz, és 20 gramm citromsav)
-növ. olajok
-desztillált víz
-illóolajok
-védőszemüveg, kesztyű,
-botmixer
-rozsdamentes acél edény, vagy mázazott edény, aluminium eszköz a szappankészítéshez sosem jó
-pár hőálló műanyag edény(KOH oldat készítéshez, citromsavoldat készítéshez)
-egy fakanál, amivel kevergeted
-100 fokig mérő hőmérő
-pontos mérleg (grammra)
A lényege, hogy be kell szerezni Kálilúgot (KOH), ezt Budapesten az Azúrban lehet kapni, kell még hozzá citramsav, a közömbösítéshez, mert a folyékony szappant lúgfelesleggel kell készíteni, mert egyébként fázisszétesés következhet be, ill. a kálilúg nem 100%-osan tiszta, ezért többet kell hozzá adagolni.

Alapanyagként még olajokra, növényi zsírokra van szükség, ez tetszőleges, minél színtelenebb zsírokból készül (pl. kókuszzsír), annál áttetszőbb lesz a végeredmény, de ez persze csak esztétikum. A zsírok összetételét te határozod meg, a legjobb, ha folyékony, és szilárd zsírok is vannak benne.

A kálilúgot fel kell oldani desztillált vízben. Van egy tök jó szappanrecept kalkulátor: http://www.soapcalc.net, itt ki tudod számolni, hogy adott olajmennyiséghez, és olajkeverékhez milyen mennyiségű KOH-ra van szükség, és ezt még 1,1-del fel kell szorozni. Fontos: mindig a KOH-t kell beleönteni a vízbe, és soha nem fordítva, mert szanaszét fröcskölhet, kifuthat, és csúnyán megmarhatja a bőrt, és a szemet is akár. A szappant mindig védőkesztyűben, és védőszemüvegben kell készíteni! Ez csak azért fontos, mert erősen lúgos kémhatású kezdetben, így szembe kerülve vakságot is okozhat. Persze nem olyan veszélyes a dolog, pláne, ha betartod ezeket az utasításokat, akkor semmi baj nem lehet.

Szóval feloldod a kálilúgot, és ezt az oldatot hozzákevered az előzőleg kimért zsírokhoz. Majd jön a botmixer, amivel sokáig-sokáig kevered a masszát, amíg összeáll egy kemény pudding szerű masszává. Ez lehet akár 30 perc is. Ha ez megvan, berakod a sütőbe egy lezárt edényben, 70-80 fokra.
Majd addig kell ezen a hőfokon "sütni", amíg áttetsző nem lesz, ez eltarthat akár 3-4 órán keresztül is, ez normális. Kb. 20-30 percenként át kell kavarni, ilyenkor különböző fázisokon megy keresztül a szappanmassza. Úgy tudod ellenőrízni, hogy készen van-e, hogy egy kis darabot megpróbálsz vízben feloldani, ha ez sikerül, és nem ülnek ki olajcseppecskék a víz felszínére, és az oldat nem zavaros, akkor kész van.
Ezután ezt a masszát kell feloldani desztillált vízben, ez biztos lesz egy pár óra. Ha feloldódott, akkor kell semlegesíteni a citromsav oldattal, ezt PH indikátor papírral folyamatosan ellenőrízni kell, hogy mikor jó a ph-ja 8-9 között a legjobb. Ezután lehet illatosítani is illóolajokkal.

És kész. Tudom, ez így meglehetősen bonyolultnak tűnik, de meg lehet csinálni, és nem kell hozzá vegyésznek lenni. Egyébként érdemesebb először inkább hidegen készült szappan készítésével kezdeni, úgy be lehet gyakorolni, hogy milyen lúggal dolgozni, hogy viselkedik a szappanmassza, stb...
Ha valakinek van kedve nekiállni, szívesen leírom a pontos receptemet is, de az most nincs nálam, nem vagyok épp otthon.

Hú Plonsk. Szerintem maradjunk abban, hogy Te megfőzöd én (mi) meg megveszem:))

2012.08.08. 17:30

Plonks, aztamindenit! :o
szerintem én is max. csak vásárló(d) leszek. :lol: De minden elismerésem, hogy te ezt így végig bűvészkeded!

2012.08.09. 07:03

Huhuhuuuuu....:-) én valami egyszerűbbre gondoltam. Elismerésem! milyen gyakran szoktad ezt elkészíteni? Bevallom, így első olvasásra félek nekiállni....meg elég hosszas is :(

2012.08.09. 17:11

Tudom, elsőre ijesztő, és az igazsághoz hozzátartozik, hogy én sem folyékony szappannal kezdtem, hanem rendes kézműves szappan készítésével, ami lényegesen egyszerűbb.
Viszont tényleg megéri, mert tök jó a végeredmény! :)
Egyszerre elég sokat lehet csinálni ebből, 3-4 litert akár, vagy többet, attól függ, mekkora az edényed, ez a mennyiség viszont baromi sokáig elég.

A folyékony szappan az tényleg egy kicsit macerás, és hosszas elkészíteni, én hétvégén szoktam,. mert elmegy vele egy nap (persze közben lehet mást is csinálni, nem kell hogy minden körülötte forogjon... :) )

Én nagyon szeretem ezt. Amúgy ha valakit tényleg érdel a szappankészítés, írjon, mert szívesen segítek.

Az eladás még nem megy, most akarom teszteltetni pár emberrel, és esetleg változtatni a recepten..., de szólok, ha lesz majd! :)

2012.08.09. 17:26

Tesztalanyra nincs szükség??? ;) Szívesen!!!! :roll:

2012.08.09. 21:04

sziasztok

ma voltam Bokor dokinàl, matatott kézzel, nézett UH-val, de nem talált semmit, nem fájt a vizsgálat (korábban majd leugrottam a székről),

további javulást mindenkinek!

2012.08.13. 14:59

Mano , ennek örülök!
Képzeld, én is ma voltam Bokornál :-) te hányra mentél? lehet, h találkoztunk? én 1-re mentem, kb 2-ig ott ücsörögtem.
Nálam is minden rendben volt, bár én még szuri-védelem alatt állok. Viszont azt mondta, ha nem leszek éppen terhes, nem lombikozunk, akkor mindig gyógyszert kell majd szednem. Elég gáz. Kérdeztem, mit? VIsanne vagy hasonló. Nem akartam belemenni....ez még odébb van, egyelőre a lombikra koncentrálok, azaz várjuk, hogy majd megjöjjön, hogy mehessek vv-re.

Képzeljétek, a vizsgálat kimutatta, h tejcukor érzékeny vagyok! igaz, 4 éve nem iszom tejet, és mindent kerülök a sajton kívül, ....de azért rosszul esett papírt kapni róla :-)

2012.08.13. 17:22

panki írta:
Mano , ennek örülök!
Képzeld, én is ma voltam Bokornál :-) te hányra mentél? lehet, h találkoztunk? én 1-re mentem, kb 2-ig ott ücsörögtem.
Nálam is minden rendben volt, bár én még szuri-védelem alatt állok. Viszont azt mondta, ha nem leszek éppen terhes, nem lombikozunk, akkor mindig gyógyszert kell majd szednem. Elég gáz. Kérdeztem, mit? VIsanne vagy hasonló. Nem akartam belemenni....ez még odébb van, egyelőre a lombikra koncentrálok, azaz várjuk, hogy majd megjöjjön, hogy mehessek vv-re.

Képzeljétek, a vizsgálat kimutatta, h tejcukor érzékeny vagyok! igaz, 4 éve nem iszom tejet, és mindent kerülök a sajton kívül, ....de azért rosszul esett papírt kapni róla :-)

Panki,

Én voltam a magas, barna csajszi rózsaszin pólóban. 12:45-kor jöttem el. Volt ott 2 hölgy. Olyan klasszul félreértettem az időpontot. 11-re kellett volna mennem, de én a "tizen-t" nem hallottam és 1-re mentem, de sikerült a villamossal hamarabb odaérnem, igy fél 1-kor már ott voltam és épp nem volt ott senki, igy hamar végeztem. Majd máskor is félreértem az időpontot:), hátha szerencsém lesz megint.

Jaj, ne szedjél gyógyszert (bár a Te döntésed). Bokor elég intenziven érdeklődik a krém(ek) iránt, a papiromra is ráirta, hogy azok használata mellett vagyok jól. Olvasd el a sztorimat Anna lapján (ha feltette), azért az nem véletlen, hogy azóta vagyok jól és nem műtenek agyon, amióta letettem a hormonokat és nyomom a progit.

2012.08.13. 19:33

Sziasztok!

Jaj Lányok, annyira ég a fejem, de nem volt időm semmire. :(
2 hete hívott anyum, hogy pakoljak mert a mama nagyon rosszul van. Hazarohantunk, azóta minden nap mentünk hozzá a kórházba. Sajnos semmi segítség, hazaadták hogy otthon töltse el az utolsó napjait.
Mi tegnap elköszöntünk tőle, de akkor már nem voltam biztos benne hogy megismert. :( (El kellett jönnünk Pestről.)

Megpróbálom feltenni olyan gyorsan amilyen gyorsan csak tudom. Szerintem holnap este, és akkor a linket is kiteszem azonnal.

Múlt héten nekem is megvolt, de tényleg semmim nem fájt. Holnap kezdek kenni. Amikor mamát hazaadták, aznap kicsit fájt a petefészkem kb. egy óra hosszat, de ágyat emeltem, meg sok volt a stressz aznap, nem is csoda. Aztán amikor leültem el is múlt hamar.
Viszont aki a gluténra érzékeny annak szólok, hogy a kovászos uborka az veszélyes. Jól bekajáltam belőle 2 hónappal ezelőtt amikor itthon voltam. És utána gyengén éreztem ez endót itt-ott fent a hasamban. Jó időbe telt mire leesett, hogy az uborka volt.

Szép estét mindenkinek!

2012.08.13. 20:18

Mano, pont elkerültük egymást, én 12,55-kor értem oda :-)
Kenem a krémet én is 2,5 éve, sajnos volt egy olyan év, amikor babára kentem, és ezalatt kinőttek a ciszták, ezt műtötte idén 2x Bokor. Még van a belen, de azt megpróbálom a krémmel kihúzni, nem szeretnék bélműtétet. Emiatt ajánlotta a Visanne-t..... Én is ellenzem a hormonokat, kicsit tartok a lombiktól is emiatt, de próbálok pozitív lenni. Eddig végülis jól sikerültek a dolgok.

Anna, sajnálom nagyon Nagyidat, nehéz időszak ez az egész családnak! tartsatok ki!!!

2012.08.13. 20:44

Sziasztok!

Tegnap én is voltam dokinál, és most már biztos, hogy terhes vagyok, 8 hetes:)
Nekem elsőre sikerült babás krémezés megkezdése során. Az endós krémezést 2,5 éve csinálom, már 2009-ben műteni akartak megint, mert lett egy endós cisztám és bélendóm, de szerencsére nem nőtt tovább (szerintem a krém miatt). A vegyszermentességet én is tartom, az étkezésben néha bűnözök:) de úgy néz ki, hogy így is hat a kúra.

Szóval aki még nem terhes, bátorításként írom, hogy így is lehet terhesnek lenni: 3 cm-es cisztával petefészekben és bélendóval.

Mindenkinek sok sikert!
Üdv: Nóri

2012.08.14. 13:51

Szia Nóri!

De jó! Nagy gratula! Akkor már annyi kismama van, hogy nem is tudom követni. ;-)

Akkor megvan Mano története itt:
http://www.glutenmentesen-egeszsegesen. ... l%C3%A1sa/

Na, megígértem, hogy beszámolok a Natpro-ról, ha lement egy kenés. Szóval, 15-től kentem csak, de semmi bajom nem volt, nagyon könnyű megjövetel volt, végig ugráltam egy koncertet aznap este mikor megjött. Nagyon meg vagyok vele elégedve, mert hihetetlen gyorsan felszívódik. Szóval, nagyon ajánlom mindenkinek, mert szerintem jó kis krém.

Képzeljétek, hazajön a férjem, és hozott nekem vanília fagyit, szteviával! El sem hittem. Jó, aki paleózik annak nem ajánlom, mert tejből van. De vmi mesés az íze. Több mint másfél éve nem ettem fagyit, meg most jelenleg totál tünetmentes vagyok, így most benyomtam a fél dobozt, úgy döntöttem ez most jár nekem. De annyira mégsem volt jó ötlet. Eredmény: brutális felfújódás, hasmenés, hasfájás. Gondolom a tej. Legközelebb kihagyom. Kb. úgy nézek ki, mint egy 5 hónapos terhes. Nem vicc.

2012.08.14. 18:54

Anna, ejnye-ejnye.. :roll: azóta remélem jobban lettél.
Manó történetét olvasva lehet az én "jobbulásom" története is jól jönne a sorstársak számára. Én évek óta írom, hogy mikor miket próbáltam, tettem, kaptam, már 6 oldal tele van. Átgondolom mégegyszer, hogy kirakjuk-e már most kicsit rövidítve....bár tudom azt mondtam, hogy ez még korán sem nevezhető "gyógyulás történetnek" és megvárom a műtét eredményét :oops:

(reggel teljesen megrökönyödtem, hogy mai egyre felvilágosult társadalomban nagy plakátokon reklámozzák még a tejet :evil: )

2012.08.21. 08:07

Jaj, jaj, tudom! Jó példa vagyok mi? :oops: No de meg kell h mondjam, tavaly május óta tényleg szigorú paleón vagyok, nulla gluténnal, nulla cukorral (ebben is csak stevia volt), de hát ez most helyre tett. Fejben is, mert többet nem kell, olyan rosszul voltam utána! :shock:

Mumus, kérlek írd meg jó? Nagyon jó lenne! Sőt, ezúton kérek mindenkit aki jól van, és még nem írta le, hogy ha van kedve, akkor tegye meg! Előre is köszönöm! Nagyon jó lenne ha minél több ilyen történet lenne, mert igenis ki lehet ebből jönni! A mail címemet átküldöm neked, és akkor oda jöhet. Köszi! :D

(tej: index ezzel van tele 3 napja, le nem vennék azt a nyomorult cikket! borzasztó! :x )

2012.08.21. 09:03

Sziasztok! Remélem tud valaki nekem segíteni,arról lenne szó h 25 éves vagyok még nincs gyermekem 2004 óta van endometriozisom 1 laparaszkópiás műtéten és egy fél éves danoval szedésén vagyok túl semmi eredménnyel.Egyik orvostól a másikig mentem aztán múlthét kedden voltam dokinál aki azt mondta h a bal petefészkemben zöld diónyi nagyságú ciszta van de ez nem meglepő mert folyamatosan van csak felszívódik valamint méh heveny gyulladás és a méhem falában egy 39mm endometriosisnak kinéző dolog! Azt mondta két hét múlva menjek vissza addig meg lesz a rákszűrés eredmény vérkép és küld debrecenbe specialistához! Nagyon tanácstalan vagyok és eszméletlen fájdalmaim vannak! Ha volt valakinek ilyesmi és volt Debrecenbe írjon már nekem mert nem tudom mire számíthatok műtét vagy gyógyszer injekció nagyon félek ja és 2011.09. volt egy missed abortaciom elhalt 8 hetes korában a babám azt mondta a doki e miatt volt és ha bármikor is valahogyan teherbe esnék elmenne a babám!!! Segítsetek ha tudtok miként működik ez a debreceni dolog??!! Előre is köszönöm a válaszokat! További szép és fájdalommentes naot!

2012.08.21. 09:49

Szilvia88 írta:
Sziasztok! Remélem tud valaki nekem segíteni,arról lenne szó h 25 éves vagyok még nincs gyermekem 2004 óta van endometriozisom 1 laparaszkópiás műtéten és egy fél éves danoval szedésén vagyok túl semmi eredménnyel.Egyik orvostól a másikig mentem aztán múlthét kedden voltam dokinál aki azt mondta h a bal petefészkemben zöld diónyi nagyságú ciszta van de ez nem meglepő mert folyamatosan van csak felszívódik valamint méh heveny gyulladás és a méhem falában egy 39mm endometriosisnak kinéző dolog! Azt mondta két hét múlva menjek vissza addig meg lesz a rákszűrés eredmény vérkép és küld debrecenbe specialistához! Nagyon tanácstalan vagyok és eszméletlen fájdalmaim vannak! Ha volt valakinek ilyesmi és volt Debrecenbe írjon már nekem mert nem tudom mire számíthatok műtét vagy gyógyszer injekció nagyon félek ja és 2011.09. volt egy missed abortaciom elhalt 8 hetes korában a babám azt mondta a doki e miatt volt és ha bármikor is valahogyan teherbe esnék elmenne a babám!!! Segítsetek ha tudtok miként működik ez a debreceni dolog??!! Előre is köszönöm a válaszokat! További szép és fájdalommentes naot!

Szilvia

Gondolom nem Pestről küldenek Debrecenbe, biztos arrafelé laksz és az van közelebb. Nem ismerem a d-i orvosokat, ki ott (van-e) endo specialista, de egy misét megérne Pestre jönni Dr Bokorhoz. A másik forumon már irtam neked, ha műteni kell, akkor csináltasd meg, pucoljanak ki, aztán krém ezerrel. A Gnrh csak addig jó, amig használod, utána felturbózza a cisztásodást. A Zoladex dobozára rá is van irva.

2012.08.21. 19:28
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra