Pontos idő: 2017.08.24. 06:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 94  Következő
 Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség..... 
SzerzőÜzenet

Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Íme az új fórum, remélem sok örömötök lesz benne!
Fontos információk a következő oldalakon:
14 - progeszteron, yam kivonat, diosgenin
17 - nyálteszt
23 - hormon változások ábra
83 - segítség Natpro rendeléshez

2012.07.25. 14:50
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 3 / 94:

Hozzászólás Re: Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Voltam az MM-ben dr Tűűnél a szokásos IR kontrollon. Sajna nem jók az értékeim, mert nem szedem a tablettát, de nem erőlteti, tessem diétázni, mozogni.

Ha már megszúrtak, csináltattam pajzsmirigyre is vizsgálatot, mert július eleje óta (szinte napra pontosan tudom mikortól, mert június utolsó hetében voltunk Ausztriában pancsolós helyen, minden nap hajat mostam és egy szál haj nem maradt a hófehér fürdőszobában, de hazaérkezésünk óta, egy fél ujjnyi vastagságú köteg kijön) ill., amitől eldobtam az agyam az 1-1,5 hónappal ezelőtt még övvel hordott nadrágjaimat nem tudom begombolni, ráálltam a mérlegre és 67 kg a 62 helyett, ami a magasságomhoz OK, na de ennyit felszedni 1,5 hónap alatt. Igaz ettem rendesen a gyümölcsöket, ebben a melegben, ami cukor. Most 10 napja napi egy savanyú alma a gyümölcsadagom, le is ment 64-re. Szóval az egyik, T3, értékem alacsony, amire most még hormontartalmú tablettát (tiroxint vagy mi) nem adott, szelént kell szednem, aztán egy ugynevezett reverz T3 vizsgálatot kell csináltatnom, amit itthon vesznek le, de csak Németországban van erre labor. Ha az se lesz jó, akkor nem úszom meg a gyógyszert.

2012.08.21. 20:41

Szilvia, csatlakozom Manóhoz!

Huh, Mano, nem semmi! Most az én hajam is tragikus. Bár lehet h a stressz a nagyi miatt. Talán mintha most jobb lenne. Én szedem a fájdalomcsillapítókat ezerrel másfél év után. De nem az endó miatt, nem hiszitek el, de a torkom úgy fáj, még ilyet...., már húzódik a fülemre...
A dinnyét, szőlőt én is nagyon szeretem. Pont a 2 legcukrosabb gyümölcs. De olllyaaan finom! ;-)

2012.08.22. 19:45

Na, akkor én is írok jó híreket, igaz annyira nem jó mint Noritánál. ;-)
Megjöttem a nődokitól, minden tiszta, petefészkek, petevezetők. Működik rendesen, a héten volt peteérés, ott a nyoma, nagyon megkönnyebbültem! Mindig félek elmenni. Tavaly novemberben voltam utoljára.

2012.08.24. 12:59

Sziasztok!
Anna, ez nagyon jó hír!! :) Babát is szeretnétek?

Lányok, tud valaki segíteni? Fürdőszobába a fugák tisztításához (fehérítéshez) kellene vegyszermentes megoldás, de olyan, ami tényleg műxik.
Már próbáltam a mosószódát magában, ecettel, citromsavat, eddig nem sok sikerrel.. :(

2012.08.29. 12:58

De jó hír Anna!:):))

Lia!
A ruhákat jól fehéríti a nátrium -perkarbonát, próbáld esetleg ki azt:)
Ez csak egy ötlet, én sosem próbáltam:)

2012.08.29. 20:53

Elfelejtettem leirni a múltkor: MensMentisben dr Tűű a legutóbbi kontrollnál kijelentette,

"nagyon jól teszi, ha keni a progi krémet, ugyanis az endót ösztrogén dominancia okozza".

Teljesen paff lettem, eddig ennyire hivatalosan orvos szájából ezt nem hallottam, főleg, hogy bátorit is valami természetes dolog használatára. Akkor valamit mégiscsak jól csinálunk?

2012.08.30. 20:05

Mano, tök jó, hogy ezt leírtad! ilyenkor eszembe jut a tavaly júniusi rendezvény, amit az Arwen tornások szerveztek, és dr Tűű is tartott előadást. Ott is említette az ösztrogént, de a krémről ugye nem eshetett szó, mert Tünde azt ellenzi. Csak tudnám miért?? csupán üzleti oka van??

2012.08.31. 08:50

Hello csajok!

Rég voltam itt, lefoglal a munkám, szerencsére a gondolataimat is.

Egy kérdés mit jelent a babás kenés? A tervezett terhesség előtt kell vagy közben?

Én most 6/26 napi háromszor. Napokban fog megjönni és utána próbálkozunk! Bár a ciklusom nem az igazi, de ha arra várok, hogy az legyen... bele őszülök. Hátha a baba rendbe hozza belül a dolgokat. Most rendeltem ovu tesztet, elég változó a peteérésem

Szép délutánt! :)

2012.08.31. 17:00

Edoka, a babás kenés "normál " ciklusnál 14-28 napot jelent. Nézd, hogy mikor van peteérésed, és akkor kezdd el kenni, 14 napon át, akkor terhességi teszt, és ha +, ne hagyd abba a kenést :-) Drukkolok, hogy ilyen egyszerű legyen.
Elmondanám a saját tapasztalatomat: 9 hónapja krémeztem, akkor még nem diétáztam, de nagyon sokat javult az állapotom. Mi is babát szerettünk volna, ezért átálltam a 14-28 napos kenésre. Tapasztalatom, hogy ezalatt nem gyógyít a krém, csak szinten tart. Ezalatt nőttek meg a cisztáim stb, a vége műtét lett, és már csak lombikkal lehet babánk, mert a petevezetőket is el kellett távolítani. Ha visszacsinálhatnám, még kennék fél évet minimum, amíg teljesen tünetmentes leszek. Bár, lehet, hogy már akkor el voltak záródva a p.vezetők. Utólag nehéz okosnak lenni. Ezzel nem azt akarom mondani, h nektek nem sikerülhet, remélem, mielőbb összejön! minden szervezet más, az endó súlyossága is mindenikünknél változó....csak hogy légy vele tisztában, hogy babás kenésnél nem gyógyít már a krém!!!!!

2012.08.31. 21:57

Sziasztok lányok!

Köszi Anna a segítséget! Nem tudom mi a baj, a megadott jelszavaddal is 4x próbálkoztam, mire sikerült belépni!

Olvastalak Benneteket folyamatosan, de nem tudtam belépni és így nem tudtam írogatni sem. Szerencsére Anna segített rajtam!

Én is megjártam a fagyival! Csökkentett tej és cukortartalmút ettem és másnap ülni alig bírtam, úgy fájt végig a bélrendszerem! A műtét óta először, az is igaz, hogy tejet azóta nem ettem. Ja és volt egy kevés "barnázás" is! :cry:

Most, hogy már nincs kánikula, kezdem élvezni a hőhullámokat!

2012.09.02. 18:01

Sziasztok! nagy a csend, remélem, mindenki jól van, és ezért :-)

Tegnap mit látok az utcán? "endobolt.hu" feliratot....hát én nem itt vettem, kérem szépen :-D

2012.09.06. 12:20

Igen Panki én is hiányolom a többieket. Pedig én lelkesen felnézek minden nap! :)

2012.09.06. 20:45

Sziasztok! Ez jó!!! :) Mindenki nézi minden nap nagy lelkesen, de nem ír senki. :)

Hát nem muszáj csak az endóról írni, én offolok szívesen akár! ;-)
Amúgy Panki asszem pont Te írtad a másik fórumon, hogy tényleg sokan elég jól vannak, aztán talán azért vannak eltűnve. Legalábbis nagyon remélem!

Edoka? Mióta kensz összesen? Mert ha korán állsz át babás kenésre, akkor valóban beszedhet az ember pár cisztát. Én úgy gondolom (többeket és magamat is látva), hogy 2 évig nem árt kenni, és csak gyógyulni, gyógyulni....., majd aztán babázni. Tudom, én könnyen beszélek 2 gyerkőccel.

2012.09.06. 21:11

Szia Anna!

December óta kenek. Aztán írtam ám Nórának is, hogy mi a helyzet. Peteéréstől kenjek (ez nálam 10. nap) ciklus végéig, plusz napi 4 barátcserje. Szerinte 4-5 hónap mire sikerül.

Nálam sajnos van öröklött hormon rendellenesség is, ezért is sürget az idő. Tudom, fura ez egy 25 évestől... de korai menopauzától félek, anyunál 27 évesen kezdődött. Nóra azt javasolta próbálkozzunk, vagyok olyan állapotban. 1-2 hét múlva megyek Pusztaihoz, ő tud adni beutalót hormon vérvételre, az mutat petefészek kiürülést is.

Az elmúlt 2 ciklusom 3-4 napos késéssel zajlott és olyan kevés volt, hogy 2. nap már szerelmeskedni tudtunk volna. Ki érti ezt?? :O

2012.09.07. 17:35

Sziasztok!

Én meg már ezer éve nem írtam...de azért olvaslak ám benneteket! ;) Csak szerencsére én egy ideje nem vagyok érintett a témában :D Ez meg nem egy baba-mama fórum, nekem nincs igazán más témám manapság és ez egy ideig még így is lesz....
Már a 24. hétben vagyok, a "nagy" fiam meg 11 hónapos...szóval nem unatkozom...
De mindenkinek nagyon-nagyon szurkolok, hogy jobban legyen, meggyógyuljon, babásodjon stb. stb....ki mire gyúr...!!!

2012.09.08. 12:03

Örülök, hogy létrehoztátok ezt a fórumot és itt lehetek.:)
A segítségegeteket szeretném kérni az Emerita krém használatában.
2-szer műtöttek endóval és 5 sikertelen lombikom volt.4 hónapja csinálom a paleolitot, ami már jelentős változást hozott, nincsenek fájdalmaim.Viszont újra két endós cisztám van.Most megrendeltem a krémet csak azt nem tudom, hogy hogyan kell használnom.Nagyon szeretnénk már babát.Sajnos a kálváriám már 2 éve tart.GNR, fogamzásgátló stb.
köszönöm előre is a segítséget!

2012.09.09. 19:56

Szia Riam:

Fórum: volt egy endó fórum és weboldal, amit már másodszor törtek fel, hát, kb. olyan 6-8 hete. Elszállt minden ami ott volt, cikkek, fórum, sok hasznos hozzászólás. Akkor átköltöztünk ide. Remélem itt nyugtunk lesz.

Tehát most akkor rövid kivonat Dr. Lee könyvéből: endó esetén, 3-5 évig kenni a progeszteron krémet, a 8. ciklusnaptól kezdve a 26. ciklusnapig. Addig emelni az adagot ameddig a fájdalmak csillapodnak (ez esetedben nem áll fenn jelenleg), a minimum havi adag 1500 mg progeszteron. (Egy tubus Emeritában 1900 mg van.) Majd ezután lassan csökkenteni, és el lehet hagyni. Amennyiben a fájdalmak visszatérnek, abban az esetben újra kenni kell, akár menopauzáig.
A receptorok lefáradnak 3 hét kenés után, ezért mindenképpen kell az egy hét szünet, ezalatt van idejük észhez térni. Tehát a szünet a kenésben elengedhetetlen.
A kenés célja tulajdonképpen a peteérés blokkolása, ami által csökken a havi vérzés mennyisége, és emiatt a szervezetnek van ideje gyógyulni. Valamint a progeszteron ellensúlyozza az ösztrogén dominanciát, és szabályozza a sejtosztódást. (A túl magas ösztrogénszint miatt burjánzik az endó, annak sejtstimuláló hatása miatt.) Ez a lényeg röviden.
(Még egy kis megjegyzés: a német fordításban 10. naptól van, az angolban 8. nap. Nos, én 8-tól kentem.)

Az adagoláshoz van segítség a weblapon, de itt még egyszer: 1,16 gramm krémben (Emerita) van 20 mg progeszteron. Ezért kell a pontos mérleg. Az előző oldalon vki be is linkelt egy megbízható eladót a vateráról, keresd vissza szerintem.
1 gramm natpro-ban 30 mg progeszteron van.

Néhány tapasztalat, amit mi lányok gyűjtöttünk össze a kenés során:
- Ha a ciklus rövid, akkor ahhoz kell igazítani a kenést, vagyis ha mondjuk csak 25 napos a ciklus, akkor a kenést is előbbre kell tenni pár nappal, mondjuk szerintem kettővel, és hattól bekenni. Ha ennél is rövidebb, akkor akár már 5. naptól lehet kenni.
- A receptorok tompulása miatt előfordulhat, hogy korábban jön meg a vérzés a vártnál. Tehát ha mondjuk kensz napi x mg-ot, akkor ahhoz hozzá szokhatnak a receptorok. Ha leesik a prog szint, beáll a havi vérzés. Ilyenkor 2 dolgot lehet tenni, az egyik, hogy emelkedve kenni, pl. 60 mg pár napig, utána 80 mg, utána 100 mg naponta. Ezt egy excel táblázatban ki lehet matekozni egész jól. De lehet hogy ez nem fog bejönni! Ha még mindig tartósan korán jön meg ezek után, akkor érdemes előrébb kezdeni a kenést, mint fentebb írtam, vagy akkor a következőt lehet megpróbálni, egyszerűen csökkenteni a bevitt prog mennyiségét. A receptorok képesek akkor is letompulni, ha nagyon sok progeszteron kerül be (itt most tényleg sokról beszélek, valamint számít az egyéni érzékenység is) ekkor a megoldás a kevesebb prog bevitele lehet. Ez most itt hirtelen bonyolultnak tűnik, de nagyon hamar tapasztalt lesz az ember.
- A kenést meg lehet próbálni az első hónapokban kevesebb mennyiséggel is, mondjuk olyan havi 800-1000-el, mert az ösztrogén receptorok is beélesednek a prog adagolástól ez elején, és ezek okozhatnak ösztrogén dominancia tüneteket, ezek un. reverz tünetek. Ez átmeneti, nem tart tovább 2-3 hónapnál! És aztán emelni az adagon. Én is így kezdtem el anno, bár nem volt tudatos, csak véletlen. Kb. 2-3 hónap, mire beáll egy viszonylagos egyensúly, mire a raktárak picit feltöltődnek. Ez nem jelent 2-3 hónap alatt gyógyulást! Ahhoz sokszor hosszú hónapok, évek kellenek, szerintem a minimum a 9 hónap.
A fájdalmak elvileg úgyis jeleznek, ha kevés lehet nyugodt szívvel emelni ha kevés az adag.

Személyes tapasztalat: én az elején 3 hónapig 1000 körül kentem, aztán lett 1500-1900. 2,5 éve kenek így, nagyon jól bevált, most a havi 1900 van meg nálam átlagban. De ez nem jelenti azt, hogy ez mindenkinek jó lesz, lehet valaki kevesebbel is remekül elvan!

Dr. Lee könyvének elolvasása elengedhetetlen, ebben biztos vagyok! Itt lehet megvenni őket:
angol - http://www.amazon.co.uk/Natural-Progest ... 173&sr=1-7
német - http://www.amazon.de/Nat%C3%BCrliches-P ... 417&sr=1-1

Még eszembe jutott valami: a ciklus első napja a piros vérzés, vagyis onnantól számolsz mindig. Tehát pl. hétfőn megjön, az az első nap, akkor köv. hét hétfőn kensz először. (8-26-os kenés, 28 napos ciklussal számolva) Ha beáll a piros vér mondjuk amikor még kensz (fent említett okokból), akkor nem kensz tovább, hanem abbahagyod a kenést, és hagyod megjönni.

Azt írod babára mész: akkor más lesz a kenés, de ameddig nem vagy teljesen rendben, addig korán kell kenni. Ezt mindenképpen javaslom. Babás kenésnél későn kerül be a prog, így a ciklus első szakaszában túlsúlyba kerül az ösztrogén, mivel az szabályozza ilyenkor a peteérést, illetve a méhnyálkahártyát építi fel. De ha sok az ösztrogén, akkor az meg stimulálja értelemszerűen az endót is. Magánvéleményem, hogy 2 év korai kenés kell, bár most majd Edoka beszámol.
Nekem babás kenés alatt mentek szét tavaly a petevezetékek, igaz, én akkor csak 5 hónapja krémeztem. Rendbe tudták tenni, de hát hülye voltam, el lehetett volna kerülni, ha türelmesebb lettem volna.

Nagyon jó hírek, hogy ennyire jól vagy a paleótól, nekem is látványos volt a hatása! Most kicsit megcsúsztam a tejjel (írtam a fórumon is, szteviás fagyi formájában), de hát ha az ember jól van, akkor azt hiszi, mindent lehet újra (bár gluténos dolgot nem mernék enni). De egy hete nagyon szigorú vagyok megint, még a kávét is kókusszal iszom. Mire nekem tavaly műtétre került a sor, nem is találtak endót, csak egy nagy cisztám volt, na meg masszív összenövések a hasban, de működő endó sziget már nem volt sehol. Gondolok itt a fekete ki elszórt pöttyökre a hasban bent. Úgy mentem műtétre, hogy már szinte nulla fájdalmam sem volt, sőt, a menstruációs méhfájdalmak is eltűntek, pedig tini korom óta szenvedem vele. Szóval, a paleo csodákat tesz. Mondom ezt hívő emberként, de hát a kettő szerintem nem üti egymást, nem erre vagyunk tervezve amit most eszünk, ez világos!

Okostelóra van egy nagyon jó app, a neve WomenLog Pro. Ebben aztán nyilván lehet tartani mindent az égvilágon, én is ezt használom.

Edoka, nekem is elég rövid a ciklus (bár ennyire nem), ez a jó, örülj neki! Ez a lényeg, ez a cél, így gyógyulsz! :) Ez szuper! :)

Húúú, Emci, eszem megáll, hogy megy az idő! De azért írj!!! :)

2012.09.09. 21:42

norita21 írta:
Sziasztok!

Tegnap én is voltam dokinál, és most már biztos, hogy terhes vagyok, 8 hetes:)
Nekem elsőre sikerült babás krémezés megkezdése során. Az endós krémezést 2,5 éve csinálom, már 2009-ben műteni akartak megint, mert lett egy endós cisztám és bélendóm, de szerencsére nem nőtt tovább (szerintem a krém miatt). A vegyszermentességet én is tartom, az étkezésben néha bűnözök:) de úgy néz ki, hogy így is hat a kúra.

Szóval aki még nem terhes, bátorításként írom, hogy így is lehet terhesnek lenni: 3 cm-es cisztával petefészekben és bélendóval.

Mindenkinek sok sikert!
Üdv: Nóri

Szia Norita!
Ha jól értem volt egy 3 cm-es cisztád 2009 óta, azóta csináltad az endós krémezést, nem nőtt, de nem is csökkent az endó? Egyszer csak átváltottál a babás krémezésre, mikor lehet átváltani a babás krémezésre?
Gratulálok és ez nagyon biztató, hogy leírtad:)

Tud még valaki hasonló történeteket írni és erőt adni nekem?

köszi lányok!
Üdv,
Riam

2012.09.10. 20:32

Sziasztok Lányok!

Még élek... :cry: csak nagyon ki vagyok bukva!

Dióhéjban: műtét után Kaálit terveztünk, meg az orvosok is ezt nyomták, kivizsgáltattuk magunkat, majd most mikor újra menni kellett a stimu megbeszélésére benyögte a párom reggel, hogy .." Ő nem áll készen erre" Nem csak a gyerekre, hanem semmire ami hozzám köthető, és a szülei szerint a későbbiekben is problémás és költséges leszek, meg hát nem akarhat magának valakit, akivel ennyi nyűg van.
Úgyhogy " az együtt éljük le az életünket" c. álom csak úgy hipp-hopp el lett felejtve, és szétmentünk.
Persze előtte még jól megkínzott, mert 2 hónapig gondolkodott azon kellek-e neki.
Ezek után kiderült, hogy a maradék egy petevezetékem el van záródva, és visszafele folyik a folyadék a méhebe, ami miatt így IVF-el is 0 % a teherbeesési esélyem. Van egy fél petefészkem, és a JÓ Istenben bízom, hogy megtartja egészségesen! (mert még ugye ott van a spermadonor lehetőség)
A Kaáliban ki akarják vetetni ezt az egy petevezetékem is, de az orvosom,aki operált nem akarja, és osztom a véleményét, hogy ezért újra operáljanak.
Anna! Neked hogy tették rendbe?

2012.09.10. 23:32

Mindennapi kérdéseim is vannak!
KI milyen hajlakkot és hajhabot használ?
Az Alverde ebben sajnos nincs toppon!

2012.09.10. 23:33

Szia Évi!!!! De jó hogy itt vagy! :)
De ezek a hírek szörnyűek, annyira de annyira sajnálom, hogy el sem tudom mondani!!! :cry: De ha ez a fiú ilyen, akkor nem érdemel meg téged. Tudom, ez banális szöveg, meg közhelynek hangzik, de így van! Te olyan szép vagy Évi, és olyan kedves lány! Ritka az ilyen! Fogsz Te találni olyat, aki megérdemel Téged!!!

Nekem simán megnyitották a petevezetőket, leengedték belőle a folyadékot (nem tudom hogyan, aludtam ;-) ), és készen van, megcsinálták az átjárhatóságot, és rendben is volt. Mondjuk ennek ellenére nem esek teherbe. Egy óra alatt készen voltak mindennel, ugye írtam már korábban a ciszta volt, az összenövések, meg a petevezető, mondjuk volt meló velem is, de 3 órás műtétet terveztek be velem, ahhoz képest pikk-pakk megvoltak.
Mondjuk műtét előtt mondta a doki, hogy elég pocsékul néznek ki, és hiába nyitják meg, lehet hogy ebből már nem lesz gyerek. :( Kb. úgy nézett ki, mint egy kinyúlt gumiszalag, és full tele volt folyadékkal. Na most ez akkor lett ilyen, amikor 5 hónap után átálltam babás kenésre, meg volt némi vita itthon, konkrétan marakodtunk. Nem tudom melyik tette be jobban a kaput, minden esetre kb. 2 hónap alatt alatt mentek szét, mert egyik vizsgálaton még ok volt, következőn meg úgy néztek ki ahogy...

Hajhabból láttam az Eubionától a bio boltban nálunk, bár még nem vettem belőle. Hajlakk: passz, nem tudom, megnézem legközelebb. Bár mintha a habban gránátalma lenne, az nem olyan jó nekünk, de biztos van nekik másfajta is.

Évi, én is kérdezek, te mennyi kenés után álltál át először babás kenésre? Riam is pont ezt kérdezte. ;-)

Nézd csak, Antalvali bioboltban ezek vannak. Ok, látom drága, de legalább van.
http://bionom.hu/search/node/hajhab
Vki azt a véleményt írta az elsőhöz, h ezzel ki tudta tolni a hajmosást 1-2 nappal. Hát ha ez így van, én is megpróbálom.

2012.09.11. 10:56

Sziasztok!

Én csak olvasgatni szoktalak Titeket, hozzászólni még egyszer sem szóltam hozzá, de most Évus hozzászólására szeretnék reagálni.
16 éve kínlódok 4-es fokú endóval 6 műtét, 2 GNRH, 4 IVF, mind sikertelen.
1998-ban kezdtük az első lombikot a pesti Kaáliban. Nem sikerült. A második sem rá pár hónapra. Az orvosom ekkor javasolta, hogy kapjuk ki mindkét petevezetéket, mert el van záródva, visszafelé folyik a folyadék a méhembe, így nem tud az aprónép megtapadni. Szót fogadtam, kivették. Tele voltam cisztákkal, összenövések az egész kismedencében, nem foglalkoztak vele. Ugyanúgy megcsinálták a harmadikat és a negyediket is. Nyilván nem sikerült. A stimuláló hormonok hatására pedig növesztettem egy gyerekfej nagyságú cisztát a bal petefészekben, így kivették azt is. Feladtuk. Örökbe fogadtunk. 2 és fél éve kenem a progit, bár lassan, de gyógyulgatok. Azóta nagyon megbántam, hogy belementem a műtétbe. Ha a krém meggyógyít, már esélyem sincs természetes úton teherbe esni. 36 vagyok, még lehetne pár évem, de hormonokat soha többé, márpedig az IVF, mint tudjuk, azzal jár.
Évus, csak azért írtam le a történetemet, hátha segítek vele. Az az egy petevezeték nagy kincs. Szerintem az orvosod, aki műtött jól látja. Az, hogy kiveszik a szerveidet, nem megoldás.
Én több mint két évig napi 50 mg-ot kentem (6-26), de a várt gyógyulást nem hozta meg, csak szinten tartott, valószínűleg kevés volt. Két hónapja emeltem 100 mg-ra és ez volt az első menszeszem, ami már könnyebb volt. Fel a fejjel, szerintem meg fogunk gyógyulni.

2012.09.11. 13:26

Sziasztok!
Én 13-14 hónap után kezdtem el a babás krémezést+ elkezdtem barátcserje kapszulát is szedni, és egy hónap múlva robbant a bomba....Mindenkit csak eeszélni tudok! Túl korán volt!
Köszi a tippet Anna,majd megnézem!
A Kaális orvos azt mondta menjek Szovátára,hátha segít! És kezdjek el Visannet szedni.
És beszéltem az operáló orvosommal,hogy hogyan tovább? És tudjátok mit mondott? Kapaszkodjatok meg! Paleozzak és kenjek progi krémet!!!

2012.09.11. 14:53

Hát Réka, azt hittem valami nagyon kemény csaj vagyok, de elpityeredem ahogy olvastalak. :( Persze előtte hozzájött Évi sztorija.... Jól tetted, hogy emeltél az adagon! 1500 mg a minimum adag havonta, de nekem van hogy 2000 is bemegy.

Orvos: Évi, nem mondod????? Hát most tényleg tátva maradt a szám! Végre, végre! :)

Jut eszembe, melyik orvos volt? Sokan ugranának erre a dokira azt hiszem!

2012.09.11. 15:12

Anna írta:
Hát Réka, azt hittem valami nagyon kemény csaj vagyok, de elpityeredem ahogy olvastalak. :( Persze előtte hozzájött Évi sztorija.... Jól tetted, hogy emeltél az adagon! 1500 mg a minimum adag havonta, de nekem van hogy 2000 is bemegy.

Orvos: Évi, nem mondod????? Hát most tényleg tátva maradt a szám! Végre, végre! :)

Jut eszembe, melyik orvos volt? Sokan ugranának erre a dokira azt hiszem!

Anna, tulajdonképpen Neked tartozom köszönettel. Gyakran olvastalak Titeket már az előző fórumban is, sok hasznos infót lehet a sorstársaktól gyűjteni erről a dögről, vegyszermentességről, diétáról. Kentem szorgosan a krémet, tudtam, hogy lassú a gyógyulás, de még két év után is fájdalomcsillapítón éltem és bizony kezdtem azt hinni, hogy annyi minden után a krémben is csalódni fogok.
Valamelyik hozzászólásodban írtad úgy május, június környékén, hogy addig kell emelni az adagot, amíg a fájdalom nem múlik. Akkor esett le, hogy keveset kenek. Tudom, hogy írtad ezt már régebben is, de valahogy elkerülte a figyelmemet. Mivel Dr. Lee könyvét nem olvastam, nem gondoltam, hogy ilyen sokat is be lehet kenni. Úgyhogy most már remélhetőleg én is ezerrel gyógyulok. Köszi még egyszer! :)

2012.09.11. 16:27

Szia Réka! Hát akkor nagyon szívesen! Nagyon örültem ennek, teljesen feldobtál! :)
Igen, nagy kár, hogy a könyv nem létezik magyar fordításban. De hátha egyszer....

2012.09.12. 06:52

Évus írta:
Sziasztok Lányok!

Még élek... :cry: csak nagyon ki vagyok bukva!

Dióhéjban: műtét után Kaálit terveztünk, meg az orvosok is ezt nyomták, kivizsgáltattuk magunkat, majd most mikor újra menni kellett a stimu megbeszélésére benyögte a párom reggel, hogy .." Ő nem áll készen erre" Nem csak a gyerekre, hanem semmire ami hozzám köthető, és a szülei szerint a későbbiekben is problémás és költséges leszek, meg hát nem akarhat magának valakit, akivel ennyi nyűg van.
Úgyhogy " az együtt éljük le az életünket" c. álom csak úgy hipp-hopp el lett felejtve, és szétmentünk.
Persze előtte még jól megkínzott, mert 2 hónapig gondolkodott azon kellek-e neki.
Ezek után kiderült, hogy a maradék egy petevezetékem el van záródva, és visszafele folyik a folyadék a méhebe, ami miatt így IVF-el is 0 % a teherbeesési esélyem. Van egy fél petefészkem, és a JÓ Istenben bízom, hogy megtartja egészségesen! (mert még ugye ott van a spermadonor lehetőség)
A Kaáliban ki akarják vetetni ezt az egy petevezetékem is, de az orvosom,aki operált nem akarja, és osztom a véleményét, hogy ezért újra operáljanak.
Anna! Neked hogy tették rendbe?

Évus!

Nagyon sajnálom és teljesen átérzem, amin keresztül mész, mert velem is megtörtént a dolog, mármint, hogy a párom bemondta az unalmast több műtét után, kezemben a 100 ezer Ft-os stimuláló szurikkal, csak kicsit más lett a sztory vége, de nem részletezem itt, ha szeretnéd kibeszélni, irj nekem mailt. Az ex-anyósodék beszólását nem is minősitem, de tényleg jobb, hogy nem lettek családtagjaid. Mi az, hogy veled csak a baj lesz? Egy teljesen egészséges emberrel is történhet bármi, akkor az ő álláspontjuk szerint az illető dobandó. Jesszus, micsoda gondolkodás. Én apámmal rugtam össze a port, amikor megtudta, hogy a párom jóval idősebb nálam. "Majd te fogod pelenkázni, meg mosdatni,ha beteg lesz stb" duma, ehhez képest a párom lát el engem és segit már 8 éve, amikor kell.

2012.09.12. 10:00

Évus írta:
Sziasztok!
Én 13-14 hónap után kezdtem el a babás krémezést+ elkezdtem barátcserje kapszulát is szedni, és egy hónap múlva robbant a bomba....Mindenkit csak eeszélni tudok! Túl korán volt!
Köszi a tippet Anna,majd megnézem!
A Kaális orvos azt mondta menjek Szovátára,hátha segít! És kezdjek el Visannet szedni.
És beszéltem az operáló orvosommal,hogy hogyan tovább? És tudjátok mit mondott? Kapaszkodjatok meg! Paleozzak és kenjek progi krémet!!!

Évus!

Ki ez a doki?

2012.09.12. 10:03

Na most jövök a nyavalyáimmal:)

Januárban a bal szememről, februárban a jobb szememről (mindig felül) vettek le árpát. A balszemre egy hónapra rá vissza is jött, de nyugton van, nem fáj, nem is látszik csak tapintásra érezni, tehát ez jégárpa.
A jobb szememre júliusban jött vissza egy olyan, mintha ribizlit hordanék a jobb szemhéjam alatt. 5x voltam szemészeten, de mivel be volt gyulladva nem szedték le, kenegessem, meg rakjak rá párakötést. Mondanom se kell, meg se moccant. Végül saját felelősségemre felvágták, kipucolták. Ezután 10 napra, megint a jobb szememre, ezúttal alulra jött egy ribizli és úgy fájt, hogy arcot mosni alig birtam és hajszáritóval száritottam meg a képemet, mert az egész arccsont a fülemig fájt. Tegnap ezt is leszedték. Majd betojtam úgy fájt. Én a szuritól voltam be…..va, mert eddig az fájt a legjobban. Majden elájultam. Ezúttal a szurit meg se éreztem, de a műtétet teljesen. Én úgy sirtam és kiabáltam , mint egy gyerek. Ma leszedték a kötést és közölte a doki, hogy de szép a külső árpa helye, de belül van egy másik, tehát dupla árpám van. Bakker, akkor miért nem vette ki tegnap? Most megint borogassam, kenegessem, hátha magától kitisztul. Bocsi a hosszú bevezetőért.

A lényeg, hogy szerintük vagy gasztroenterológiai vagy hormonális probléma áll az árpa mögött. Gasztro nem tudom mi lehet, mert emésztésem rendben, azért rendeltem most EMÓCIÓ-t nevű lötyit (Antal Vali oldalon olvastam róla, Bionom boltban lehet megendelni), televan mikroorganizmusokkal,nyomelemmel, ártani nem árt.

Engem inkább a hormon része izgat. Amennyire tudom, most hormonilag rendben vagyok, csak a FSH-m magas, ezért már nem is kisérletezünk a lombikkal. Pajzsmirigy is renben, még egy reverz T3 is csináltattam, amit itthon vesznek le, de csak Németo-ban tudnak nézni, a napokban kaptam meg és OK. Viszont a hajam továbbra is nagyon hullik 2 hónapja.
Remélem nem a krémezés kavar be. Azt viszont a szemész nem mondta milyen hormont nézessek.

2012.09.12. 10:42

Folyt. mano

Apropó laboreredmények: Egy hónapja csináltattam kontroll vérvételt pajzsmirigyre a Mensmentisben és kihozták, hogy a T3 picit alacsonyabb (ezért javasolták a reverz T3 mérését, mert, ha az is rossz, akkor kellene bogyót szednem – amit úgyse vennék be, mert hormon és szivritmus zavart is okoz ) De ezt a T3 eredmyényt már máshol i mérték csak a –tól –ig értékek mindig mások. Van olyan labor, ahol jó, van, ahol alacsony. Most akkor kinek van igaza.

MensM T3 3,78 pmol/L 3,80 - 6,00
Labor1 T3 3,79 pmol/L 3,50 - 6,50
Labor1 T3 4,06 pM/l 2,15 – 6,30
Internet labor eredmények 5,4 – 12.3 pmol/L

2012.09.12. 10:43
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 94  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]