Pontos idő: 2017.06.22. 16:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 Receptek 
SzerzőÜzenet

Receptek
Ide várjuk a finomabbnál finomabb recepteket.... :)
A képeket nem szükséges lekicsinyíteni feltöltéskor, a program automatikus megteszi.
A progeszteron topicból az ott lévő receptek átmásolásra kerültek, a szerző-tulajdonos ;-) idézésével.
A képek kattintásra nagyobb méretben is megjelennek (amennyiben van nagyobb méretük).

2013.01.11. 22:33
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 2 / 5:

Hozzászólás Re: Receptek
Wawa, ezen pont én is gondolkoztam a napokban, hogy a nyersevés az igazából csak egy még tovább szűkített paleos étrend. De talán abban van a kivétel, hogy ők ugye eszik a csírákat is, és itt a gabonákat is, és a hüvelyeseket is értem. Ezt meg ha jól tudom, a paleoban még csíráztatva sem szabad. Tejet, tojást, húst sem esznek a nyersevők, én is így tudom (nyersvegánnak is hívják magukat), bár én sem vagyok nagy szakértője a témának, csak igyekszem beépíteni a mindennapjaimba, mikor milyen mértékben sikerül. Mármint amit hasznosnak érzek belőle.
De nem hiszem, hogy hosszú távon tartani tudnám/akarnám. Talán, ha a trópusokon élnék :)

Nyers hús.. nagyon érdekeset olvastam Dr Edward Howel Enzim Táplálkozás c könyvében: az eszkimók eredeti szokásainak tanulmányozásáról. Pl:

D. B. MacMillan sarkkutató hat évig élt Grönlandon az eszkimó őslakosok között. A National Geographic-ben a következőket írta: „Egyik kezükben egy darab nyers fagyott máj, a másikban egy darab fókazsír, így ülnek le falatozni, ez az 'eszkimó vajaskenyér'. Rozmár vadászat után a vacsora a nyers kagyló egyenesen a rozmár gyomrából."

W. O. Douglas így írt a National Geographic 1964 májusi számában: „A Banks-szigetí eszkimók úgy tartják, hogy a fagyott hal és fagyott rénszarvas hús több 'erőt' ad, mint a főtt étel."

C. M. Garber a Hygeia kiadónál 1938-ban megjelent Eating With the Eskimos (Együtt ettem az eszkimókkal) című könyvében azt írja „Az alaszkai eszkimók rengeteg sovány húst és zsírt esznek. Az ételt csak nagyon ritkán főzik meg, rendszerint nyersen falják fel." Garber szerint az eszkimók titmuck-on élnek, ami olyan állagúvá bomlott fagyott nyers hal, hogy kanállal kell enni.

Maga az eszkimó név is az egyik indián nyelven azt jelenti: „aki nyersen eszi.”

Hát én meg valamiféle átmenet vagyok: a húst nem bírom megenni, a tejet simán elhagytam, a többi tejterméket már egy nagy sóhajjal (főleg a tejfölt és a sajtot – ezeket imádtam), tojást pedig eszem, amikor kívánom.

Meg én mondjuk gabonák közül is eszem néha gluténmenteseket, vagy hüvelyeseket. Igyekszem figyelni a testem jelzéseit - és még nagyobb sóhajjal vettem tudomásul, hogy a tejtermékeket tényleg nem kéri. Csak az agyam. De az nagyon :D

Paleoban a quinoát sem eszik? Az igazából nem is gabona, gluténmentes, és lassan lebomló szénhidrát.

2013.01.24. 17:56

Csajok elméletben kitaláltam a nyers "túró rudit", és a nyers bountyt. :D
Szóval azon agyaltam, hogy ha a nyers "túrókrémet" keményebb állagúra csinálnánk, kicsit betennénk a hűtőbe dermedni, aztán rudacskákat formáznánk belőle, és beleforgatnánk a nyers, de már folyékony kakaóba (a kókuszolaj alacsony hőmérsékleten olvad és így mehet a nyers kakaóval), majd visszatennénk a frigóba, akkor megkapnánk az isteni finom, de tök egészséges "túró rudit"? :D

Meg ugyanígy a bountyt: azt a kókuszkrémet csinálnánk sűrűbbre, amit a kókuszos süti tetejére írtam, több kókuszreszelékkel, aztán ugyanígy folyékony kakaóba fogatni… Mmmm :) ezt ki kell próbálnom. :D

2013.01.24. 18:00

Lia, várom a bountyt! Csináltam én is, de vhogy nem tetszik, szóval örülnék neki... :)

2013.01.26. 14:41

Lia, én is csináltam "bounty" tallért múlt héten.
Tök egyszerű volt:
2 és fél bögre kókuszreszelék
1 bögre mandula liszt
nyers kókuszolaj...ebből nem tudom mennyit tettem végül, de kell bele bőven
kevés xilit, pici só is
Vanillia, ami nálam whisky-ben érlelődik :-)...
Szóval alkoholos lett egy csöppet, de nagy klassz így :-D...nagyon passzol bele
Aztán 1db banán péppé turmixolva, akár lehet 2 is...kell a nedvessés, ami összetapasztja..meg ettől lesz kicsit édeskés

Aztán van nekem mini muffin sütőm, hihetetlen kreatívan lehet alkalmazni. Ebbe töfködtem a cuccot, jó erősen lenyomkodtam.
Ilyenkor ugye a kókuszzsír lesz az, ami összetapaszt és egyben tart.

Ment hűtöbe :-)...pár óra múlva remek kis tallérokat kapunk :-)...olyan finom és nagyon laktató.
Tovább lehet feljeszteni, úgy ahogy Lia mondta...csoki mázzal.
De én nem vagyok valahogy nagyon csokis...

Lia, azt kell hogy mondjam teljesen megfertőzött ez a nyers dolog. Szerintem a nyers sütik a legjobban a világon...nekem legalább is. Vettem is egy nyers szakácskönyvet, pedig ugye az internet idejében ennek nem sok értelme van :-)...de szeretem olvasgatni a szakácskönyveket :-D...

2013.01.26. 20:58

Lányok! Mit rontok el, nekem nem úgy néz ki a muffinom, mint Nektek a képeken, az enyém sosem jön fel, finom, és könnyű, de lapos, nem nő meg annyira.

2013.01.27. 13:35

Wawa, szuper :) Már nézegettem ma reggel, szerintem majd kunyerálok a receptjeid közül :D

Ginger, tettél bele szódabikarbónát, vagy sütőport?

Na akkor Anna egynek ott a Wawa receptje a boutnyhoz, vagy én is megcsináltam, én abból a krémből variáltam ki, amit írtam is a kókuszos sütire.
Amit változtattam az az, hogy a kókusztej mennyiségét csökkentettem 4 ek-ra, a kókuszzsírt növeltem 4kk-ra, a kókuszreszeléket pedig 150g-ra. Aztán végül csak sima 85%-os étcsokit olvasztottam fel pici kókuszzsírral, mert kifogyóban a nyers kakaóm.
Kicsit macerás a csokiba hempergetés. Én két kiskanállal csináltam, aztán meg meguntam a téglácskákat formázni, és golyók lettek, őket könnyebb volt belegurítani a csokiba is. :)
Mondjuk még valamit finomítani kellene a technikán, mert aztán "ráfagyott" a tányérra a csoki, és nehéz felszedni, úgy, hogy közben egyben is maradjon. :) De fincsi lett. (férj aszongya: "jobb, mint a bóti’" :D)

Ilyen lett:

Csatolmányok:
Picture 007.jpg
Picture 007.jpg [ 38.91 KiB | Megtekintve 1161 alkalommal. ]

2013.01.27. 13:59

Hmmm, de guszta!!!
:-D
Lia írta:
Wawa, szuper :) Már nézegettem ma reggel, szerintem majd kunyerálok a receptjeid közül :D

Ginger, tettél bele szódabikarbónát, vagy sütőport?

Na akkor Anna egynek ott a Wawa receptje a boutnyhoz, vagy én is megcsináltam, én abból a krémből variáltam ki, amit írtam is a kókuszos sütire.
Amit változtattam az az, hogy a kókusztej mennyiségét csökkentettem 4 ek-ra, a kókuszzsírt növeltem 4kk-ra, a kókuszreszeléket pedig 150g-ra. Aztán végül csak sima 85%-os étcsokit olvasztottam fel pici kókuszzsírral, mert kifogyóban a nyers kakaóm.
Kicsit macerás a csokiba hempergetés. Én két kiskanállal csináltam, aztán meg meguntam a téglácskákat formázni, és golyók lettek, őket könnyebb volt belegurítani a csokiba is. :)
Mondjuk még valamit finomítani kellene a technikán, mert aztán "ráfagyott" a tányérra a csoki, és nehéz felszedni, úgy, hogy közben egyben is maradjon. :) De fincsi lett. (férj aszongya: "jobb, mint a bóti’" :D)

Ilyen lett:

2013.01.27. 20:32

Anna írta:
Akkor a képek Mano receptjeihez:

Anna az ott egy kalocsai mintás terítő? :)

Nekem is van egy receptem.

Zöldségleves:
2l hideg vizet felteszek forrni. Még hidegen megy bele 1 fej vöröshagyma, és 6-8 szem egész bors. Amint elkezd forrni teszem bele a zöldségeket:
répa
karfiol
gomba
brokkoli.

Ebben a sorrendben, a brokkolinak csak pár perc kell. Ízesítésnek: só, bors és maggi ízvarázs. Kb. 20-30 perc alatt kész és nagyon finom. Mivel szóba jöttek a keresztesvirágúak, gondoltam leírom a receptet. Ki lehet egészíteni más zöldségekkel is.

Csatolmányok:
zoldsegleves.jpg
zoldsegleves.jpg [ 141.25 KiB | Megtekintve 1142 alkalommal. ]
2013.01.28. 19:51

Edoka, nem tudom, mert Mano fotózta... De lehet... :)

Itt is egy finomság, anyukám csinálta:
http://glutenmentesen-egeszsegesen.com/ ... s-krumpli/

Csatolmányok:
Paprikas krumpli - Zeller paprikas-01-mk.JPG
Paprikas krumpli - Zeller paprikas-01-mk.JPG [ 103.11 KiB | Megtekintve 1130 alkalommal. ]
2013.01.31. 10:33

Egy palacsinta mára? ;-)
Az alapötlet Wawától van.

Gesztenyés palacsinta almás-banános öntettel: Palacsinta tészta

3 ek gesztenye liszt
1 ek mandula liszt (mindkettő púpozott)
2 tojás
1 dl kókusztej
víz szükség szerint
csipet só
1 ek olíva olaj

Palacsinta tészta sűrűségű tésztát keverünk, és kisütjük a palacsintákat.

Öntet:

2 db alma
2 db banán
Xilit, sztevia, citromlé, fahéj
½ mk xantán gumi (opcionális)
Kevés kókuszzsír

Az almákat aprókra kockázzuk, megfuttatjuk a kókuszzsíron, kicsi vízzel felfőzzük puhára, hozzá dobjuk a szeletelt banánt, ízesítjük kedvünk szerint, majd mártást főzünk belőle.

Megjegyzés: nem árt rögtön dupla adaggal kezdeni. Én egy órakor lettem készen vele, és 15 perc múlva csak romok voltak a helyén. :)

Jó étvágyat!

Csatolmányok:
Palacsinta almás töltelékkel.JPG
Palacsinta almás töltelékkel.JPG [ 100.86 KiB | Megtekintve 1106 alkalommal. ]
2013.02.02. 17:08

Edoka írta:
Anna írta:
Akkor a képek Mano receptjeihez:

Anna az ott egy kalocsai mintás terítő? :)

Nekem is van egy receptem.

Zöldségleves:
2l hideg vizet felteszek forrni. Még hidegen megy bele 1 fej vöröshagyma, és 6-8 szem egész bors. Amint elkezd forrni teszem bele a zöldségeket:
répa
karfiol
gomba
brokkoli.

Ebben a sorrendben, a brokkolinak csak pár perc kell. Ízesítésnek: só, bors és maggi ízvarázs. Kb. 20-30 perc alatt kész és nagyon finom. Mivel szóba jöttek a keresztesvirágúak, gondoltam leírom a receptet. Ki lehet egészíteni más zöldségekkel is.

Igen kalocsai, "handarbajt", de Tihanyban vettük, a tányér a muffinok alatt őrségi kerámia, a virág alatti kis tál meg caltagirone-i kerámia, a másik képen az ovális teritőcske buzsáki. A párom férfi létére imádja ezeket a kézműves dolgokat. én is, de nekem elég 1-2 darab vagy megnézem, de ő meg is veszi. bocsi az offért.

2013.02.02. 19:48

wawa írta:
Lia,
Szerintem nem kell semmit sem számítgatni :-), én legalábbis nem teszem.
Csak nem árt ránézni egy ilyen táblázatra egyszer-kétszer az elején, hogy hogy is van.
Csak arra szerettem volna rámutatni, hogy nagyon sok az átfedés egy mezei dietetikus által javasolt/tiltott étrend és a paleos étrend között, ami az IR-t jelenti.

Ami rögtön szembe tűnik, az az amit a paleo is tílt, a magas glikémiás indexű ételek, amitől felmegy, majd leesik a cukor:
1. Krumpli bármilyen formában
2. Kukorica bármilyen formában
3. Rízs bármilyen formában
4. Gabonák, minél finomabbra őrölt annál rosszabb...ezt a paleo teljesen tíltja, nem csak a GI érték miatt
5. Cukrok...
6. Tejtermékek...ez nem a GI érték miatt, NEM a VÉRCUKOR szintet emeli, hanem az INZULIN SZINTET.

Szerintem, ha valaki követi a paleot pl. akkor nem kell nézegetnie a táblázatot, mert eleve olyan cuccokat eszik, amik jók egy IR-esnek. Szerintem kb. ugyanez a helyzet a nyers koszttal.
Mivel nyersen is kb ugyanazokat a cuccokat lehet megenni /majdnem/, amiket a paleoban, ezért a paleoban a nyers kosztosokhoz mérten is nagyon sok az átfedés. Persze van kivétel. Húsok, tojás. Te sem fogyasztasz tejet, ugye? A nyers evők, ha jól tudom /javíts, ha rosszul/, nem esznek tojást/húst/tejet...de nem tudom biztosan.

Szóval szerintem tanulságos megnézegetni egy ilyen táblázatot, de nem kell állandóan lesni...

Nem szeretnék senkit megyőzni a paleoról...én teljesen biztos vagyok abban, hogy pl. a nyersevés is extrémen jót tesz mindennek...
Meg persze nem kell mereven ragaszkodni a szabályokhoz...mindenki igazít rajta saját kedve szerint.
Csak tudjon róla, hogy pl. a tej és a kukorica és krumpli miért nem jó...a legtöbb diéta szerint sem jó: endo/paleo/IR diéta/nyers???/makrobiotika

Nekem személyesen azért is volt jó megnézni ezek a táblázatokat az elején, mert ez megnyugtatott, hogy végülis a paleo is hasonlókat és hasonló okból tílt, úgyhogy annyira nem lőhetek mellé.

De nem akarok itt okoskodni...mindenki úgy eszik, ahogy kedve tartja...de azért jó tudni róla szerintem.
De azért, ha találok egy jó táblázatot, akkor beteszem...

Wawa,

én se számolgatok, nem vagyok rá hajlandó és hülye vagyok hozzá. engem a főzés-sütés megnyugtat,de ha méregetni kell meg kimért adagokat kell enni, az kiborit.

Az a táblázat jó ötlet. Pont én is késziteni akarok egyet, de ha neked már van, akkor nem erőlködök:) Én egy 3 oszloposat akartam csinálni, hogy mit lehet és nem a paleoban, Ir-nek és glutén érzékenyeknek, mert amit lehet az egyiknek, azt nem lehet a másiknak.

Én még mindig vakarózom - a sirba visz - és terjed. Augusztus óta kezeltek baktériumra, gombára, allergiára (csak tudnám mire - egyedül a tej és élesztő jött ki, de nem nagyon hiszek benne).a vicc az, hogy mindig minden kezelés hatott 1-2 hétig, aztán elölről kezdődött minden.
Kb december eleje óta tartom, 95 százalékosan a glutén és 100%-ban a tej mentes diétát. Emiatt sorban gyártottam a kukoricás, rizslisztes cuccokat, hű de ügyes vagyok felkiáltással. csak az nem esett le, hogy ezek nem jók az IR-nek. Most, hogy a lábamon is jönnek a piros hullámok, na most leesett. Erre anno azt mondta a bőrgyógyász, hogy a cukorbetegek ekcémája. Szóval leálltam mindennel és csak mandula lisztet használok. Látványos változás még nincs. Érdekes, hogy az éhségérzetem elmúlt, pedig a napi 60 gr Ch-m sincs meg szerintem. még a végén belőlem is paleos lesz?

2013.02.02. 20:01

azt hiszem feltaláltam egy sütit: mixerbe bele 300 g répát, 100 gr kókuszreszeléket, 100 gr zabpehely liszt. 2 tojást, 2 ek kakaóport, 2 ek nyirfcukit. na ebből lett egy kőkemény kenhetetlen trutyi és most jön a találmány: kifacsartam 4 narancs levét és hozzáöntöttem, ebből meg lett egy folyós valami, amihez nem sok reményt füztem, de azért ment a sütőbe (még szódabikarbonát se tettem bele), hát az erdmény valami mennyei izre, látványra semmi különös, egy jó nagy kerek és alacsony szélű, igazából pizzának való, tepsibe került. Szerintem ez nyersen is jó, kevesebb naranccsal, mert a kókusz olyan mint a fűrászpor, jól beszivja a nedvességet. Kép most nincs, maj csinálok egy prezentálható verziót is.

2013.02.02. 20:08

Baromi jól hangzik :-)))...ez amolyan répatorta.
Nagyon jó ötlet, én majd zab helyett darált diót használok pl.
:-)...nyammmm

2013.02.04. 00:11

Mano, nem is kell semmit sem számolgatni, csak enni.
Nem akarok tényleg senki agyára menni, csak mondod, hogy nehéz kiigazodni mi jó a gluténérzékenyeknek, mi a cukorbetegeknek...figyu a paleo erre van kitalálva...esküszöm, amit ott szabad, azt szabad a cukor betegeknek és a gluténérzékenyeknek is. Ha azt követed, semmi sem fog összekeveredni...
Nevezhetnénk akár paleo helyett, glutén-laktóz érzékenyek és cukorbetegek diétájának.

Biztosra veszem, hogy a bőr tüneted is javulni fog, csak kell neki pár hét tisztulás. Mikor olvastam az IR-ről én is olvastam a vakarózásról és igy utólag visszagondolva...bár nekem nem volt olyan durva, mint neked, de éjszaka valamiért nekem is viszketett a bőröm, de sosem értettem mitől, mert nem volt ott semmi. Most már baromira nem viszket.
Te fent vagy a facebookon? Feltettem egy listát, mit lehet-nem lehet a paleoban, hátha úgy jobban követhetőbb...

Wawa,

én se számolgatok, nem vagyok rá hajlandó és hülye vagyok hozzá. engem a főzés-sütés megnyugtat,de ha méregetni kell meg kimért adagokat kell enni, az kiborit.

Az a táblázat jó ötlet. Pont én is késziteni akarok egyet, de ha neked már van, akkor nem erőlködök:) Én egy 3 oszloposat akartam csinálni, hogy mit lehet és nem a paleoban, Ir-nek és glutén érzékenyeknek, mert amit lehet az egyiknek, azt nem lehet a másiknak.

Én még mindig vakarózom - a sirba visz - és terjed. Augusztus óta kezeltek baktériumra, gombára, allergiára (csak tudnám mire - egyedül a tej és élesztő jött ki, de nem nagyon hiszek benne).a vicc az, hogy mindig minden kezelés hatott 1-2 hétig, aztán elölről kezdődött minden.
Kb december eleje óta tartom, 95 százalékosan a glutén és 100%-ban a tej mentes diétát. Emiatt sorban gyártottam a kukoricás, rizslisztes cuccokat, hű de ügyes vagyok felkiáltással. csak az nem esett le, hogy ezek nem jók az IR-nek. Most, hogy a lábamon is jönnek a piros hullámok, na most leesett. Erre anno azt mondta a bőrgyógyász, hogy a cukorbetegek ekcémája. Szóval leálltam mindennel és csak mandula lisztet használok. Látványos változás még nincs. Érdekes, hogy az éhségérzetem elmúlt, pedig a napi 60 gr Ch-m sincs meg szerintem. még a végén belőlem is paleos lesz?[/quote]

2013.02.04. 00:20

Paleo diótorta recept
hozzávalók: 20 dkg darált dió
5 dkg szeletelt mandula
20 dkg meggy
1 citrom héja
1 tk szódabikarbóna/sütőpor
8 dkg nyírfacukor/xilit
8 dkg vaj
4 tojás
elkészítés
A tojásokat szétválasztjuk, a sárgáját kikeverjük a nyírfacukorral, vajjal. A darált diót összekeverjük a szódabikarbónával és a reszelt citrom héjával, a fele szeletelt mandulával, majd hozzáadjuk a tojássárgás masszához. Utána mehet bele a meggy is.A fehérjét kemény habbá verjük, és óvatosan beleforgatjuk a diós krémbe.
Papírral bélelt sütőformába öntjük, a tetejére rászórjuk a maradék mandulát, és 180 fokon 30 perc alatt készre sütjük.

férjemnek nagyon izlett! Fénykép nem készült, mert nincs kis sütőformám, így a nagyban "kézzel" képeztem belőle kis torta formát, de nem folyt széjjel szerencsére.

2013.02.04. 16:31

Mazsolás kesutekercs

A tésztához:
3 marék datolya
1 marék mazsola
1 marék kókuszreszelék
vaníliapor vagy egy vaníliarúd kikapart belseje
A töltelékhez:
2 marék kesudió
1 marék darált dió
elkészítés
A tésztához való alapanyagokat késes aprítógépbe tesszük és addig daráljuk, míg összeáll egy ragacsos masszává. Két folpack réteg között lappá nyújtjuk. A kesudiót két részletben kávédarálóban masszává őröljük, majd hozzákeverjük a darált diót. A lapról levesszük a felső folpackréteget, rákenjük a masszát, és feltekerjük az alsó folpack segítségével. Végeit összenyomjuk.Hűtőszekrénybe tesszük és ott tároljuk fogyasztásig!

Ez nekem kissé túl tömény süti, de ízre finom.
Kép

2013.02.04. 16:35

Atya világ milyen finomságokat csinálsz :-).
Küldhetnél nekem belőle :-)...ha túl töménynek találod :-)))

mumus írta:
Mazsolás kesutekercs

A tésztához:
3 marék datolya
1 marék mazsola
1 marék kókuszreszelék
vaníliapor vagy egy vaníliarúd kikapart belseje
A töltelékhez:
2 marék kesudió
1 marék darált dió
elkészítés
A tésztához való alapanyagokat késes aprítógépbe tesszük és addig daráljuk, míg összeáll egy ragacsos masszává. Két folpack réteg között lappá nyújtjuk. A kesudiót két részletben kávédarálóban masszává őröljük, majd hozzákeverjük a darált diót. A lapról levesszük a felső folpackréteget, rákenjük a masszát, és feltekerjük az alsó folpack segítségével. Végeit összenyomjuk.Hűtőszekrénybe tesszük és ott tároljuk fogyasztásig!

Ez nekem kissé túl tömény süti, de ízre finom.
Kép

2013.02.04. 18:06

Na találjátok ki mit ettem?! :)

Turmixot!

1 szál sárgarépa
fél alma
1 kiwi
1 narancs
1 vastag szelet zeller
1 kis darab gyökér
pár csepp citromlé

Hülyül a az okostelefonom, de majd mellékelek képet!

Csatolmányok:
563025_4350425004973_886149960_n.jpg
563025_4350425004973_886149960_n.jpg [ 58.48 KiB | Megtekintve 1017 alkalommal. ]

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Edoka 2013.02.10. 17:25-kor.

2013.02.04. 20:46

:-)))))))))))))), jól hangzik.
Figyu, ez a része mindig is érdekelt. Szóval, hogy a sárgarápát lereszelted, vagy mit csináltál vele? Simán ment minden a turmixba és a répa sem maradt darabos?

Imádom a sárgarépát...Lengyelországban tanultam, ott sokkal több zöldséglevet isznak. Lehet kapni a boltban frissen préselt 1 napos szavatosságú sárgarépa levet...simát, vagy keverve, zellerrel, almával, banánal...hmmmm...hát mit mondjak isteni. De nem ám pasztőrözött szarságot. Nem hőkezelt. Semmi egyéb adalék nincs benne.
Van is itthon centrifugánk, egy időben sok cékla és répa levet ittunk...mostanában nem annyira. Mondjuk én valahogy úgy érzem, hogy néha besokal tőle a szervezetem...nem tudom mi ez...a cukor talán. Meg sajnáltam a sok kidobott rostot, 2 kiló répa rost megy a kukába?
A turmixos megoldás nekem klasszabbnak tűnik. Semmi sem megy veszendőbe...

Edoka, milyen géppel mixelsz?

Edoka írta:
Na találjátok ki mit ettem?! :)

Turmixot!

1 szál sárgarépa
fél alma
1 kiwi
1 narancs
1 vastag szelet zeller
1 kis darab gyökér
pár csepp citromlé

Hülyül a az okostelefonom, de majd mellékelek képet!

2013.02.04. 22:26

http://www.depo.hu/braun/mr-320-hc-baby/2420895

Ilyen botmixerem van. Csak, hogy érthetőbb legyen, amit írok. :)

A hosszúba beletettem a répa kivételével mindent, és merülővel összeturmixoltam, egész sűrű lett.

Aztán az aprító részével összecuccoltam a répát és ment a többi finomság mellé. Nem lett nagyon krémes, mármint a répa, gondolom vízzel/tejjel az lett volna. És aztán az egészet még összemixeltem.

A végét kanállal ettem.

Alig várom, hogy csináljak még ilyeneket, pl. körtéből! :) Nyami!!! :)

2013.02.05. 09:35

Csajok, olyan jó recepteket tettetek be a napokban! :) És miután tegnap hülyére gondolkodtam magam, hogy Mumus v Mano sütijét válasszam (órákig ezen járt az agyam), és döntésképtelen lettem, hát csináltam egy harmadikat. :-D

És mivel a kisfiam is feltétlenül sütni akart, ez lett belőle:

Hát elég egyszerű recept, de nagyon bejött. A kész süti rugalmas, nem túl száraz, konkrétan mintha sima liszttel lenne.

5 dkg kókusz zsír
5 dkg gesztenyeliszt
5 dkg kókuszreszelék
5 dkg darált kókuszreszelék
5 dkg tört dió
5 tojás
50 ml kókusztej

2 mk szódabikarbóna
csipet só
sztevia fél mk

Keverni, muffin forma, 20-25 percet sütni 170 fokon. Reggelire tökéletes. Lehet bele tenni fahéjat, vagy rumot, ízesítés végett. Tökéletes reggeli muffin. Nem túl édes, nem túl gej, nem túl erős az íze. Kép nincsen, mert megettem... az egészet!!!! :)
Fahéjasan is nagyon finom. :)

2013.02.05. 15:44

Ételízesítő házilag

Eredeti recept:
http://antalvali.com/boszorkanykonyha/s ... lyett.html

Az enyémbe most:
Répa
Paszternák
Zeller (gumó + szárzeller + a levele)
Karfiol
Káposzta
Hagyma
Fokhagyma
Paradicsom
Paprika
Snidling került.

Mindent ledaráltam, majd kilónként kb 15-20 dkg sóval alaposan elkevertem. Üvegekbe töltöttem, és kész.
Kicsit pepecses, kicsit maszatolós, de szerintem megéri, mert egyrészt egyszerre jókora adagot lehet belőle gyártani, ami sokáig kitart, elspájzolható, a só miatt sokáig eláll, másrészt ízlés szerint alakítható az egyéni igényekhez.

Magyaros ételekhez pl csináltam már olyat, amiben paprika, paradicsom, hagyma és fokhagyma volt.

Ráadásul nincs benne mesterséges szinezék, ízfokozó, tartósítószer, és egyéb förmedvény.

Csatolmányok:
Picture 008.jpg
Picture 008.jpg [ 21.93 KiB | Megtekintve 1071 alkalommal. ]

2013.02.08. 15:29

Találtam a fagyasztóban szedret, amit még nyár végén szedtünk, ez lett belőle :D :

Nyers kókuszos-szedres torta

Alap:
1 bögre mandula+dió
1 bögre datolya
pici só

Fehér krém:
3 marék kesudió
4 ek kókuszreszelék
5 kk kókuszzsír
8 kk kókusztejszín
pici vanília

Lila krém:
2 marék kesudió
5 kk kókusztejszín
5 kk kókuszzsír
1 marék szeder
1 szem datolya

Bordó krém:
3-4 marék szeder
5 kk kókuszzsír
3 kk kókusztejszín
fél marék kesudió
utifűmaghéj

A rétegeket külön-külön aprítógépben ledaráltam. Az alapot csak amolyan morzsás-ragacsosra, a többit krémesre. A rétegeket egymás után rákentem az alapra. (amíg az egyik adag krém készült, addig a süti a hűtőben volt, majd kivettem, rákentem, és ment vissza a következő rétegig.)
A tetjére rászórtam a maradék szedret.

Csatolmányok:
Picture 013.jpg
Picture 013.jpg [ 47.7 KiB | Megtekintve 1063 alkalommal. ]

2013.02.09. 11:55

Mákos süti

30 dkg darált mák
10 dkg darált mandula (vagy dió, zab nekem a 3 keveréke volt)
4 ek nyírfacukor
1 kk szódabikarbóna
fahéj
mazsola (+ ment bele pár szem szeder az előző sütiből)
4 db tojás
2 ek olaj
4-6 ek kókusztej (attól függ, mennyire sűrű)
4 ek víz
agave

Összekevertem külön a száraz, és a nedves hozzávalókat, majd az egészet egybe, és ment a sütőbe

Krém:
10 ek kókusztejszín
3-4 kk kókuszzsír
1-2 ek nyírfacukor (ízlés szerint)
5 dkg darált mák
fahéj
kevés citromlé
2 ek chia mag

Az egészet összekevertem, és rákentem a kihült süti tetejére. (ha úgy jobb, szét is lehet vágni, és mehet a két lap küzé is, de nekem így egyszerűbb)

Ízlés szerint csokimáz a tetejére.

Csatolmányok:
Picture 010.jpg
Picture 010.jpg [ 41.68 KiB | Megtekintve 1061 alkalommal. ]

2013.02.09. 12:02

A mai menü:
zöldséges húsgolyók csicsóka-édesburgonya pürével.

Húsgolyó:
fél kg darált hús
1 szál répa
pár rózsa karfiol
nagy marék zöldborsó (amiket én kipiszkáltam)
1 tojás
só, bors, pici őrölt paprika.

Mindent összegyúrni és zsemlemorzsa nélkül forró zsírban kisütni, ebből az adagból nekem 36 golyócskám lett, mennyei finomra sikerült.

Püré:
mintha krumplipürét csinálnék úgy készítettem, nekem túl édes volt, így sok só és bors ment bele.

Kell találnom valami jó kis receptet csicsókára és é.burgonyára.... családnak nem jött be és nekem sem igazán, bár megettem, rossznak nem mondanám, de... :oops:

Csatolmányok:
48084_4350405524486_405356539_n.jpg
48084_4350405524486_405356539_n.jpg [ 103.1 KiB | Megtekintve 1048 alkalommal. ]
2013.02.10. 17:20

AZ egyoldalú paleo...

Csatolmányok:
Piacolás.jpg
Piacolás.jpg [ 131.11 KiB | Megtekintve 1035 alkalommal. ]

2013.02.11. 13:23

Csajok, olyan fincsi saláta szószt ettem az előbb.
A nyersektől loptam megint :-).

Szezám szósz:
1 ek tahini
1db fokhagyma
szűz olivaolaj
kevés xukor
pici almaecet
pici víz, hogy felhíguljon

Fehéres színe lesz a végén. Tök fincsi, szinte tejfölszerű nekem ízre :-)...
Melegen, ja nem hidegen és nyersen ajánlom!

2013.02.11. 20:23

Anna írta:
Csajok, olyan jó recepteket tettetek be a napokban! :) És miután tegnap hülyére gondolkodtam magam, hogy Mumus v Mano sütijét válasszam (órákig ezen járt az agyam), és döntésképtelen lettem, hát csináltam egy harmadikat. :-D

És mivel a kisfiam is feltétlenül sütni akart, ez lett belőle:

Hát elég egyszerű recept, de nagyon bejött. A kész süti rugalmas, nem túl száraz, konkrétan mintha sima liszttel lenne.

5 dkg kókusz zsír
5 dkg gesztenyeliszt
5 dkg kókuszreszelék
5 dkg darált kókuszreszelék
5 dkg tört dió
5 tojás
50 ml kókusztej

2 mk szódabikarbóna
csipet só
sztevia fél mk

Keverni, muffin forma, 20-25 percet sütni 170 fokon. Reggelire tökéletes. Lehet bele tenni fahéjat, vagy rumot, ízesítés végett. Tökéletes reggeli muffin. Nem túl édes, nem túl gej, nem túl erős az íze. Kép nincsen, mert megettem... az egészet!!!! :)
Fahéjasan is nagyon finom. :)

Anna: erre a receptre esett a választásom ma. :) De én mindig elszúrok valamit!! :) Most éppen nem oldottam fel a sztevia tablettákat vízben, mert gondoltam majd a tojásos vajban feloldódik. Hát nem... Úgyhogy az amúgy tök szép kis muffinom nem lett édes, viszont néhol látszik a belesült sztevia tabletta. :) :) Csak én vagyok ilyen béna? :)
Amúgy csak kókuszreszelékem volt, szóval abból nem dupláztam (kellett volna?) és tettem bele egy banánt, és picivel több diót. Ja és kukorica liszttel csináltam (tudom tudom, de én még az első szinten vagyok) Viszont bár totál cukormentes, nagyon jó az állaga és finom.

Kicsit minden receptnél elszúrok valamit, nagyon rutintalan vagyok ezekkel az alapanyagokkal. Lehet sztevia port kellene vennem? Van mellékízmentes?

Amúgy a mandula lisztes kenyér volt az egyetlen paleo kenyér amit kipróbáltam, és borzasztó íze lett. Talán ezért nem kísérleteztem tovább a paleo kenyérrel. Szóval én sem bírom a mandula ízét kenyérben. Lehet tovább kellett volna próbálkoznom, de leakadtam a mandulásrántotta ízű kenyérnél. :)

2013.02.12. 22:35

Na, aztóta már 3x csináltam. :) Tényleg jó az állaga, azért szeretem. Igen, bizony, szteviából por kell. :))) Vagy oldd fel kevés meleg vízben a tabit, de akkor kóstolj ok? Bár én jó édesre csináltam, ami szteviánál nem gond, mert hát totál mindegy mennyit teszek bele, nem cukor ez! :-D A kókuszból 5 dkg darálva, és 5 dkg csak a reszelék, vagyis duplázni kell. Nyugodtan tolj bele nagy adag fahéjat, attól csak még jobb lesz. Nagyon-nagyon akarok most venni vanília esszenciát, de baromi drága... de rá fogom áldozni, az amazonon már találtam jót.
Huh, biztosan jó lett banánnal is. Nekem most elfogyott a dió, és holnap vendégek jönnek, lehet akkor azt teszek bele. ;-)
Még amit régen mondani akartam: Pankinak hála híztam! Megcsináltam a bejglidet, és majdnem egyedül ettem meg 3 rudat, azóta meg a muffint nyomom. :) 2 kiló feljött!

2013.02.13. 12:08
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]