Pontos idő: 2017.11.22. 19:39

Időzóna: UTC + 1 óra

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 Receptek 
SzerzőÜzenet

Receptek
Ide várjuk a finomabbnál finomabb recepteket.... :)
A képeket nem szükséges lekicsinyíteni feltöltéskor, a program automatikus megteszi.
A progeszteron topicból az ott lévő receptek átmásolásra kerültek, a szerző-tulajdonos ;-) idézésével.
A képek kattintásra nagyobb méretben is megjelennek (amennyiben van nagyobb méretük).

2013.01.11. 21:33
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 4 / 5:

Hozzászólás Re: Receptek
És tényleg? Ilyet mind lehet enni! Meg vagyok mentve, mert édességfüggő vagyok :/

Viszont segítséget kérnék AntalValihoz! Hol keressem akkor pontosan a ránk vonatkozó táplálkozást nála, mert teljesen elvesztem azon az oldalon! Jó kicsit késő is van... remélem csak ennyi:)

Köszi előre is!

2013.05.26. 22:12

öbági írta:
És tényleg? Ilyet mind lehet enni! Meg vagyok mentve, mert édességfüggő vagyok :/

Viszont segítséget kérnék AntalValihoz! Hol keressem akkor pontosan a ránk vonatkozó táplálkozást nála, mert teljesen elvesztem azon az oldalon! Jó kicsit késő is van... remélem csak ennyi:)

Köszi előre is!

Szia Ági, fel sem tűnt, hogy ide írtál. Hát Antalvalin annyira ne keress. Paleo blogokon, receptoldalakon inkább. Antalvalin is van pár mondjuk, de ott kell használni a fejünket. Mondjuk mindenhol, mert van aki megengedőbb pl. zab, sajt ügyben, vagy használ juharszirupot (én nem), szóval kell egy okosodás a témában. Antalvaliék vegyszer dologban nagyon otthon vannak, a hatóanyag keresőjük nagyon jó, na azt használd.
Meg itt ha visszalapozol, sok a recept. Ebből sem minden jó mindenkinek, de picit lehet variálni, és hát nem vagyunk egyformák, mindenkinek más fér bele. Van olyan köztünk aki nem veszi meg a virslit ha pici cukor van benne, én igen. Van aki használ zabot, van aki nem. Stb, stb. De az irányvonal az egységes kb. ;-) Majd kiokosodsz!

2013.06.01. 15:52

Fahéjas (nyers) almaleves: 3 alma ízlés szerinti fahéjjal, citromlével és vízzel összeturmixolva. Egy negyedik alma feldarabolva a levesbe + adtam még hozzá goji bogyót. 2 tányérnyi lett belőle.

Csatolmányok:
Photo001.jpg
Photo001.jpg [ 27.79 KiB | Megtekintve 489 alkalommal. ]

2013.06.10. 10:38

Banános eperkrémleves (nyers):
1 banánt, sok epret, goji bogyót (opcionális) és ízlés szerinti vizet összeturmixolunk, majd néhány epret apró darabokra vágunk levesbetétnek.

Csatolmányok:
Photo005.jpg
Photo005.jpg [ 45.73 KiB | Megtekintve 481 alkalommal. ]

2013.06.19. 10:34

Ezme
Recept: http://isztambul.info/wiki/ezme/

Most nyers cukkíni tésztával ettem, sörélesztő pehellyel megszórva, de egészen meglódult tőle a fantáziám, úgyhogy majd folyt.köv., ha nem baj. :Kacsint-03:

Csatolmányok:
Picture 026.jpg
Picture 026.jpg [ 127.13 KiB | Megtekintve 472 alkalommal. ]

2013.06.20. 13:43

A mai reggelim:
Zabos kókuszgolyók epres öntettel

Zabpehely + kókuszreszelék kb fele-fele mennyiségben, kókusztej (vagy kókusztejszín+kevés víz), méz (vagy stevia, xilit, stb) pici fahéj, pici vanília.
Ezeket kissé fellangyosítottam, összekutymákoltam. Pontos mennyiségeket megint nem tudok írni, mert nem mértem. A lényeg, hogy a zab felszívja a kókusztejet, és sűrű, formázható masszát kapjunk, amiből golyókat gyurmázunk, és meghempergetjük őket kókuszreszelékben.

Öntet: eper és goji bogyók összeturmixolva. (Simán csak eperrel is tutira finom, a goji jól besűrítette ezt is.)

Ha még tovább szeretnénk fokozni az élvezeteket, akkor a golyók közepébe nyomjunk egy-egy szem epret.

Csatolmányok:
Picture 003.jpg
Picture 003.jpg [ 83.4 KiB | Megtekintve 464 alkalommal. ]

2013.06.22. 09:49

A már sokat emlegetett chia puding:

Maga a puding kókusztej, vanília, méz (vagy xilit, stevia stb) és chia mag összekeverve, fél-egy órát a hűtőben pihentetve.
Alul banánkarikák, felül csokiöntet (kókuszolaj+ (nyers)kakaópor), megszórva diódarabkákkal.

Csatolmányok:
Picture 009.jpg
Picture 009.jpg [ 63.95 KiB | Megtekintve 458 alkalommal. ]

2013.06.23. 16:15

Lia, micsoda finomságok :-)!!!
Én is töltök valami finomat...
Ide is.

Csatolmányok:
SósManulásFagyi.jpg
SósManulásFagyi.jpg [ 61.52 KiB | Megtekintve 449 alkalommal. ]

2013.06.24. 15:20

Wawa, dejó :Mosoly-02: (tök kár, hogy nincs olyan pálcikás izém, amiben jégkrémet lehet fagyasztani :Sír: hüpp)

Mi is fagyiztunk, ehető kehelyből :Mosoly-01:

Csokifagyi: Fagyasztott banán + (nyers)kakaópor aprítógépben krémes állagúra keverve. (amúgy kb a világ legegyszerűbb, és legfinomabb csokifagyija szerintem. Ha elég érett volt a banán, édesíteni sem kell)

Kehely: mandula + datolya + (nyers)kakaópor + pici fahéj + nagyon pici só szintén aprítógépben összekeverve. (muffinformába nyomkodva sokkal szebbet lehetne csinálni, de nekem az most nem volt)

A tetejére reszeltem egy kis 85%-os étcsokit.

Csatolmányok:
Picture 005.jpg
Picture 005.jpg [ 37.07 KiB | Megtekintve 446 alkalommal. ]

2013.06.25. 16:09

Ú, de klassz ötlet :-)!
Ez a jégkrém forma nagy ötlet, annyira egyszerűen lehet fagyit csinálni vele...
Mi most teljesen rákattantunk a témára, a határ a csillagos ég, annyi ötletünk van :-).
Most lime-osat csináltunk...Ez is finom lett, de eddig a kedvenc a mandulás :-).

De kb. mindenből lehet SZUPER FINOM fagyit csinálni, annyira jó! Ahogy írod sima gyümölcsből.
Sűlt banánből :-)

Csatolmányok:
LIME Fagyi.jpg
LIME Fagyi.jpg [ 75.86 KiB | Megtekintve 445 alkalommal. ]

2013.06.25. 16:32

Mano írta:
Vettem rizslisztet is, de receptet nem nagyon találtam, igy ad-hoc alapon összeraktam a képen látható muffinokat. A recept: 100 gr csicseriborsó liszt, 100 gr rizsliszt, 2 tojás, 100 gr dió, fél kk szódabikarbóna, 1 ek fahéj, fél dl oliva olaj, 3 ek nyirfa porcukor, 2 ek mazsola, annyi tej, hogy krémes állagú tésztát kapjunk

Szerintem meg lehet oldani a csicseri nélkül is 200 gr rizsliszttel. Az egy evőkanál fahéj nem elirás, a csicserinek van egy jellegzetes -de nem rossz- ize, amit én nem csipek, ezért próbáltam elnyomni. Szerintem kókusszal is jó. Én a diót ledaráltam egy robottal, utána küldtem mindent, kevertem egy kicsit, kiadagoltam és kb 30 percig sütöttem légkeverésessel 160 fokon, figyelni kell és tűpróbázni, mert hamar leég a teteje. Nagyon finom lett, bár kicsit folytós, de reggelire teával, pici lekvárral le fog menni.
Nem akarok cukkolni senkit, de a nárcisz igazi, a kertünkből:) Jó vasárnapot!

Csatolmányok:
Csicseri-risz lisztes muffin.jpg
Csicseri-risz lisztes muffin.jpg [ 57.74 KiB | Megtekintve 459 alkalommal. ]
2013.06.27. 09:47

Kenyér sütőtökkel, és dióval:

20 dkg darált mandula
5 dkg mandula liszt
40 dkg (pucolt súly!) sárga húsú tök gyalulva, kicsit kinyomva a leve (nem nagyon tudtam kinyomni)
6 ek olíva olaj
só (gazdagon, mert a tök édesít), bors, kömény (aki szereti), vagy bármi más
7-8 dkg dió összetörve
5 tojás
2 tk szódabikarbóna

160 fokon, lassan, 1,5 órán át sütni.

Megjegyzés: érdekes, mert amikor megsül, olyan vajas íze van, pedig egy gramm vaj nincsen benne. Olyan selymes ízű. Nekem sokkal jobban bejött, mint Elmira 4 magosa, de több paleo kenyeret nem próbáltam, így nincsen összehasonlítási alapom. Persze nem igazi lisztes kenyér, ez tiszta sor. És szerintem ha tök nincsen, akkor jó répa is bele, vagyis nem olyan nagyon szezonális, mert répa mindig van kéznél.

Csatolmányok:
Paleo kenyér - 02-01.JPG
Paleo kenyér - 02-01.JPG [ 68.4 KiB | Megtekintve 458 alkalommal. ]
Paleo kenyér - 01-01.JPG
Paleo kenyér - 01-01.JPG [ 61.73 KiB | Megtekintve 458 alkalommal. ]
2013.06.27. 09:50

Blano, itt van!
Kicsit variáltam rajta, mert olyan kevés lett, hogy több tojást tettem bele. Itt voltak a vendégek, hát mondom ez nem lesz elég. És jól meg kell édesíteni, mert amikor megsült, sokkal kevésbé volt édes mint a massza. Vagyis a recept:
7 dkg fekete csoki (85%-os volt)
Fél ek kakaópor
Sok sztevia
4 tojás
2 mk szódabikarbóna
6 dkg kókusz zsír
1 ek kókusz liszt (elfogyott a mandulám, de így is jó volt)
Ahogy írtad, 240 fok, 7 perc, belül meg kicsit folyik, és finooom! :)Köszi! ;-)

Recept itt: Krémes csokoládéfelfújt - paleo

Csatolmányok:
Csokis felfújt.JPG
Csokis felfújt.JPG [ 61.45 KiB | Megtekintve 458 alkalommal. ]
2013.06.27. 09:54

Na, csak hogy ne maradjatok itt édesség nélkül, ez a ma reggeli kreáció:

Recept itt: Lekváros-csokis tortácska - paleo

Csatolmányok:
Lekváros csokis tortácska.JPG
Lekváros csokis tortácska.JPG [ 58.82 KiB | Megtekintve 458 alkalommal. ]
2013.06.27. 09:56

Panki írta:
PALEO BEJGLI
Hozzávalók a tésztához:
-20dkg darált mandula (Lidl)
-15dkg szezámliszt (Natur Cookta)
-20dkg zabpehelyliszt
-12dkg vaj
-6 tojás a tésztába
-1 tojás a kenéshez
-xilit ízlés szerint
-1/2 tk gluténmentes sütőpor

A hozzávalókból könnyen gyúrható tésztát gyúrunk, és 3 részre osztjuk- három rúd lesz ebből az adagból.
Adagonként 2 sütőpapír között kinyújtjuk a tésztát, rákenjük a tölteléket, feltekerjük, egy villával beszurkáljuk, és tojással jól megkenjük. Óvatosan rágurítjuk a sütőpapírral bélelt tepsire.

Hozzávalók a töltelékhez:

1) mákos:
-20dkg darált mák
-2dl kókusztej
-xilit ízlés szerint

2) diós:
- 25dkg darált dió
- 2,5dl kókusztej
- xilit ízlés szerint

3) diós-gesztenyés:
- egy adag Maroni natúr gesztenye
- 15 dkg darált dió
- 2dl kókusztej
- xilit ízlés szerint

Képek: A 3 rúd balról jobbra haladva: gesztenyés, diós, mákos.

Csatolmányok:
Paleo bejgli.JPG
Paleo bejgli.JPG [ 145.68 KiB | Megtekintve 456 alkalommal. ]
2013.06.27. 10:01

Lia írta:
Wawa, és akit még érdekel: a kesu"sajt" tök jó lett. Vagyis inkább sajtkrém. Eredeti recept itt: http://www.incrediblesmoothies.com/raw- ... e-recipes/
Én kb az arányokat tartottam, és tettem még bele snidlinget. Nekünk nagyon ízlett. :)

Még ezt is kipróbáltuk: http://www.incrediblesmoothies.com/raw- ... ls-recipe/
"Hús"golyókat nem csináltam csak a cukkíni tésztát, és a szószt, ez is fincsi. Meglepő, hogy szinte csak a fűszerezésen múlik, és tök olyan, mintha "rendes" spagettit ennék. Persze a nyers cukkíni nem lesz főtt tészta állagú, de nekem nagyon bejött.

A kép elég gagyi lett a mandarinos sütiről, de azért megmutatom. (nem volt már természetes fény, telefonos vakuval… utána meg már erősen fogyatkozott..) Fincsi lett ez is, kicsit a túró rudira emlékeztetett az íze enyhe gyümölcsös beütéssel. :)

Csatolmányok:
Mandarinos torta.jpg
Mandarinos torta.jpg [ 45.24 KiB | Megtekintve 455 alkalommal. ]
2013.06.27. 10:05

Panki írta:
Huu, Wawa, ez tök jól néz ki! ki fogom próbálni, csak ilyen szezámkrémet kell vennem. Vagy azt is te csináltad? a paleovitalon fenn van a receptje, de nem mertem kipróbálni.
Nálunk almás pite készült tegnap- már alig van belőle ...fini lett.

Csatolmányok:
Almás pite.JPG
Almás pite.JPG [ 220.55 KiB | Megtekintve 452 alkalommal. ]
2013.06.27. 10:12

Répás fasírtok mandarinos-almás lilakáposztával (nyers)

Fasírt:
http://gittarawfood.blogspot.co.uk/2011 ... ersen.html

Káposzta Sali:
Lilakáposztát, almát lereszeltem, mandarin cikkeit kis darabkákra vágtam, ezeket összekevertem, + adtam hozzá szezámmagot, és kapott még egy kevés mézes-citromos öntetet. Jó, ha áll egy kicsit, így az ízek jobban összeérnek.

A kettő együtt valami isteni! :Mosoly-02:

Csatolmányok:
Picture 011.jpg
Picture 011.jpg [ 43.86 KiB | Megtekintve 427 alkalommal. ]

2013.06.30. 10:37

Ezmével töltött padlizsán:

Padlizsánt hosszában kettévágtam, kibeleztem (bocsi, de tényleg :Elpirul: ), a bélését kockára vágtam, és kevés vajon megpároltam, majd hozzáadtam az ezmét. Ezt a kutyulmákot töltöttem vissza a padlizsánokba, picit megkentem olivaolajjal a széleit, és sütöben megsütöttem.
Quinoával, friss salátával ettük.

(sajna erről nem készült kép, de legközelebb hozok - olyan fincsi lett, hogy felkerült az étlapunkra ez is :Mosoly-02: )

2013.06.30. 11:27

Lányok, akik esztek kölest, ez valami isteni: http://www.vegagyerek.hu/2013/04/medite ... estal.html

Annyit változtattam, hogy tettem bele fokhagymát is, és valószínűleg több paradicsomot, mert nekem sokkal pirosabb lett, mint a képen (áá, még a recepteket sem csinálom “szó szerint” soha, többnyire nem méricskélek :oops: )
Szóval mindenképp megéri kipróbálni szerintem. :Mosoly-02:

2013.07.12. 15:11

Édes-savanyú káposztasaláta

1 kisebb fej káposztát, 4 kis répát lereszeltem, 2 narancsot meghámoztam, majd feldaraboltam, megszórtam pár marék goji bogyóval, mazsolával és szezám maggal, reszeltem rá egy kis gyömbért, ráfacsartam egy fél citrom levét, majd jól összekevertem.
Jót tesz neki, ha áll néhány órát a hűtőben, összeérnek az ízek.

Csatolmányok:
Picture 021.jpg
Picture 021.jpg [ 40.21 KiB | Megtekintve 404 alkalommal. ]
Picture 020.jpg
Picture 020.jpg [ 44.64 KiB | Megtekintve 404 alkalommal. ]

2013.07.12. 19:16

Párolt zöldségek quinoa ágyon, "sajtszósszal"

Na itt asszem a szósz a lényeg. :Nevet:
Eredeti recept: http://blog.fatfreevegan.com/2013/05/ch ... sauce.html

Én néhány dolgot változtattam rajta, nekem így nézett ki:

2 csésze víz
1 kis fej karfiol rózsáira darabolva
1 fél hagyma aprítva
2 gerezd fokhagyma szeletelve
1/4 teáskanál füstölt paprika (fűszer)
1/2 teáskanál mustármag
1/8 teáskanál kurkuma
1/4 csésze sörélesztő pehely
1 evőkanál rizsliszt
citromlé (1/2-1 teáskanál)

A vizet, karfiolt, hagymát, fokhagymát, paprikát, mustármagot, kurkumát lefedve kb 15-20 percig főzzük (amíg a karfiol jó puha lesz). Aztán áttöltjük a turmixgépbe (nekem üveg, de ha valakinek műanyag, akkor inkább várjon vele, ne forrón), hozzáadjuk a többi hozzávalót, és krémesre turmixoljuk.

Itt még aszongya, tegyük vissza a lábosba, és rottyantsuk össze még egyszer, de nálam ez kimaradt már.

Tényleg sajtszósz lett belőle :Szuper-02:

Csatolmányok:
Picture 004 s.jpg
Picture 004 s.jpg [ 40.63 KiB | Megtekintve 394 alkalommal. ]

2013.07.14. 20:48

Lányok, túró pótlására van valami ötletetek?:) a joghurtot már sikerült;)

2013.07.16. 19:12

Szia, van valami paleo túró, amit ha jól tudom, tojásfehérjéből gyártanak, de én ha ütnének sem ennék már ilyen agyonfeldolgozott cuccot. Persze ízlés kérdése, én a természetesség felé haladok inkább.
(bocsi az elszánt hívőktől, de nekem az egyre feltörekvőbb és a feldolgozott, előre legyártott élelmiszerekre épülő paleo biznisz büdös. :Mérges-02: )

Kesudióból finom túrókrémhez hasonlót lehet csinálni. Előzőleg beáztatott kesut vízzel, citromlével, kevés édesítővel összeturmixolsz, ha túl híg, hozzákeversz utifűmaghéjat, és kész. :Mosoly-02:

2013.07.18. 09:21

Néhány italrecept, amiket mostanában iszunk hűsítőként (mert egy ideje itt is nyáááár van juhééé :Cool-g: )

Mentás limonádé:
Mentalevelek, citrom kifacsart leve, vagy ha biocitrom, akkor mehet bele az egész felszeletelve, és víz. Be a hűtőbe, álljon egy éjszakát legalább.

Levendulás:
Levendulavirágok, citrom, víz.

Citromfüves:
Citromfű, citrom, néhány szelet uborka, víz

Alma-fahéj:
Alma feldarabolva, fahéjrúd, citrom (ez ki is maradhat), víz

Eddig ezeket próbáltuk, mind nagyon fincsi, pláne, hogy a gyógynövénykék a kertből vannak. Lehet édesíteni is, nekünk nem hiányzott belőle.

2013.07.18. 15:40

gluténmentes kovászos ubi receptje itt:

http://www.mindenmentes.hu/2013/07/ubor ... tesen.html

2013.08.01. 12:01

Lányok,

eritrittel tett már el valaki lekvárt?

Mi az arány? én régen a rendes cukorból 40-50 dkg-t adtam 1 kg tiszta sárgabarackhoz, de gondolom ebből kevesebb is elég

továbbá égen földön nem találom a régi por alakú szalicilt, van egy sz-t helyettesitő valami, amit vizben fel kell főzni és abból adagolni a lekvárba, de akkor folyós lesz, bár nem olvastam végig az Auchanban mert már olyan pipa voltam, miért kell a bevált dolgokat megszüntetni?

a borkősavat néztem ki, de arra az van irva, hogy savanyúságok eltevésére jó, ötlet? ha az is j, akkor mennyit?

köszi

2013.08.04. 11:19

mano írta:
Lányok,

Mi az arány? én régen a rendes cukorból 40-50 dkg-t adtam 1 kg tiszta sárgabarackhoz, de gondolom ebből kevesebb is elég

továbbá égen földön nem találom a régi por alakú szalicilt, van egy sz-t helyettesitő valami, amit vizben fel kell főzni és abból adagolni a lekvárba, de akkor folyós lesz, bár nem olvastam végig az Auchanban mert már olyan pipa voltam, miért kell a bevált dolgokat megszüntetni?

a borkősavat néztem ki, de arra az van irva, hogy savanyúságok eltevésére jó, ötlet? ha az is j, akkor mennyit?

köszi

Vagy csak a gyümölcs minden más nélkül? Hm? :Mosoly-02:
http://www.sokszinuvidek.hu/otthon-kesz ... 9lk%C3%BCl

(mondjuk valami norbiról, meg kategóriákról is van bene szó :Nevet: , de azt figyelmen kívül hagyhatjuk.)

2013.08.04. 11:59

Íme Adél receptje :Mosoly-02: :
http://glutenmentesen-egeszsegesen.com/receptek/sütemények-desszertek/házi-lekvár/

2013.08.04. 12:10

Lia írta:
mano írta:
Lányok,

köszi

Vagy csak a gyümölcs minden más nélkül? Hm? :Mosoly-02:
http://www.sokszinuvidek.hu/otthon-kesz ... 9lk%C3%BCl

(mondjuk valami norbiról, meg kategóriákról is van bene szó :Nevet: , de azt figyelmen kívül hagyhatjuk.)

köszönöm

2013.08.05. 12:28
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra