Pontos idő: 2017.10.21. 01:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5
 Receptek 
SzerzőÜzenet

Receptek
Ide várjuk a finomabbnál finomabb recepteket.... :)
A képeket nem szükséges lekicsinyíteni feltöltéskor, a program automatikus megteszi.
A progeszteron topicból az ott lévő receptek átmásolásra kerültek, a szerző-tulajdonos ;-) idézésével.
A képek kattintásra nagyobb méretben is megjelennek (amennyiben van nagyobb méretük).

2013.01.11. 22:33
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 5 / 5:

Hozzászólás Re: Receptek
Lia:

eltettem életem első szalicil és cukormentes lekvárját. Az őszibarackot nem birtam megállni és 2,5 kg tiszta gyümölcs kapott 3 csapott ek eritritet (főleg, mert látni akarom meddig áll el), de a sárgabarckba már semmi nem ment, olyan érettet kaptam, hogy a kocsiban lekvár lett belőle, csak összeturmixoltam, elfőztem a habját, oszt jó napot. Persze az üvegeket kifőztem. Köszi a tanácsot.

2013.08.09. 19:47

Nincs mit, remélem, beválik :Mosoly-02:
Nálunk a minden nélkül eltett befőttek jól "működnek" (elállnak, finomak) Szerintem a lekvárral sem lesz gond :Mosoly-02:

2013.08.12. 10:07

Recepteket nézegetem és egy kérdés felmerült benne, kukorica lisztet sem szabad ennünk?

2013.08.26. 19:51

Sütőtökleves

1 sütőtök (butternut squash) hámozva, felkockázva
1 répa felszeletelve
1 póréhagyma felszeletelve

bors

ghee (vagy vaj, olivaolaj stb)

A póréhagymát, répát a gheen megpároljuk, aztán hozzáadjuk a sütőtököt. Pár percig együtt is kevergetjük, majd felöntjük vízzel, sózzuk, borsozzuk. Ha minden megfőtt összeturmixoljuk, és kész.

(én még a legvégén egy kis sűrített paradicsomot is adtam hozzá, hogy még pikánsabb legyen, de ez már tényleg ki is maradhat, ha valakinek nem illik bele)

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Lia 2016.07.28. 18:23-kor.

2013.09.08. 18:05

Gyömbértea

Egy bögréhez:
Egy kis darab gyömbért lereszelünk (hámozás nélkül) kb egy púpozott teáskanál legyen. Öntsünk rá forró vizet, majd 2 perc után szűrjük le.

Az ayurvédikus gyógyászatban évezredek óta használják: segíti az emésztést, tisztító hatású, jótékonyan hat a keringésre.

Nyugatin inkább megfázáskor alkalmazzák. Többnyire citrommal, mézzel ízesítik.

Így, vagy úgy, a gyömbérnek rengeteg jótékony hatása van szervezetünkre, néhány még ezek közül:
- gomba – és vírusölő vegyületeket tartalmaz
- gyulladáscsökkentő hatású
- fájdalom csillapító
- hatásos hányinger ellen
….

2013.09.14. 15:40

Fokhagymás sült képoszta:

http://www.nlcafe.hu/gasztro/20130829/s ... id=bnclick

Egyszerű, gyors, finom (betesztelve).

2013.09.15. 10:40

Tudtok oylan ételt, ami kifejezetten laktató? Mostanában sosincs jólakottság érzetem. Nekem speciel nagyon hiányzik a kenyér, meg a krumpli, rízs... Húst hússal meg nem tudok enni :(

2013.09.18. 18:09

Viki miket eszel? Én jól tudok lakni gyakorlatilag bármivel. Nekem mindig olyan furcsa, amikor a húsevők néznek rám értetlenül, meg sajnálóan, mintha éheznék… (meg nagyon sok vega ismerősöm, barátom nevében is beszélek)
Próbáltál krémleveseket pl? Tök laktatóak – szerintem. Vagy próbáltad pl az édesburgonyát köretként? Pl hagymával párolva, sózva-borsozva..

Amúgy a nyugati ember elég rossz szokást alakított ki azzal, hogy feszt tele akarja enni magát. Igazából az lenne az igazán egészséges, hogy kb 3/4-ig teljen meg a gyomor. Így a leghatékonyabb az emésztés, nincs túlevés, nincs leterhelve az egész emésztőrendszer. Ezt még nekem is gyakorolnom kell, mert én is hajlamos vagyok túlenni magam, aztán csak szuszogni elterülve, mint egy béka – igen, zöldségekkel is lehet – sajna.. :)
De határozottan javuló tendenciát mutatok… asszem :D

2013.09.19. 11:47

Reggeli pl:
http://www.nosalty.hu/recept/repas-omlett + egy jó adag nyers zöldségsaláta – én egy ilyennel pl délig simán jól lennék.
(a parnezán ki is maradhat, ill mehet bele más zöldség is, fűszerekkel változatosabbá tenni, vagy húsevőknek szalonna, vagy mittomén)

Vagy a turmixok is eléggé laktatóak tudnak lenni, sokan meglepődnek, mennyire.

2013.09.19. 12:33

Lia: burit, rizst sem ehetek még, puffasztóst se ajánlanak pár hétig a műtét miatt.
Mindenféle husit eszem, tojást, tök féléket, paradicsom, ubi, mandulaliszt stb... sütit. Natur joghurt magvakkal. Krémlevesek, hús levesek.

2013.09.20. 16:37

Máktej házilag:
http://nyerskonyha.blogspot.co.uk/2012/11/maktej.html

nagyon finom!!! (kipróbáltuk) :) és nagyon egészséges :)

2013.09.27. 19:25

Jógi tea
(a recept a krisnásoktól van, köszönet nekik érte!)

Hozzávalók:
1,5 l víz
2 db fahéjrúd
5-6 szem szegfűszeg
5 szem egész kardamommag
egy csipet feketebors
egy csipet só
2 ek méz
A hideg vizet feltesszük a lángra a fűszerekkel együtt, kivéve a sót és a mézet. Addig forraljuk, amíg a mennyiség nagyjából 1 literre csökken. Még forrón leszűrjük, mézzel és sóval ízesítjük. Keverhetjük gyógyteákkal pl. hárs – vagy bodzavirág teával is.

(nekünk a 2 evőkanál méz helyett csak 2 teáskanál kellett, de ez ízlés kérdése)

2013.09.27. 19:32

Segítenétek nekem egy kicsit? Olyan kérdésem lenne, hogy vannak olyan kaják amihez kell tejszín, tejföl, joghurt.. Ezeket mivel helyettesítitek? És főleg, hogy hol lehet kapni őket. Meg láttam, hogy van olyan aki bio tejet iszik. Ezt lehet nekünk? Vagy a tejet és tejtermékeket mi miatt nem lehet fogyasztani?
Köszi.

2013.09.30. 10:28

http://www.denesotto.hu/cikkek/a-tej-es ... to-hatasai

Pl ezért, de rengeteg anyagot találhatsz róla. Illetve meglátod, hogyan reagál a szervezeted, ha elhagyod ezeket.

Helyetesítők:
Tejföl: magtejföl – finom, egészséges
Joghurt: növényi, vagy magtejből probiotikummal lehet készíteni (ezt még nem próbáltam, de állítólag jó)
Tejszínhab: édességekhez a kókusztejszínt simán fel lehet verni habverővel (a kókusztej sűrű részét)
Sajt: kesu, vagy mandulasajt pl – finomak nagyon.
Tejszín: pl kókusztejszín, vagy mondjuk magtejet eleve sűrűre, tejszín szerűre készíteni.

2013.09.30. 11:20

Köszi Lia, pont én is be akartam írni. :Mosoly-02: :Lol-01:

Ezt is olvasd el: http://www.tenyek-tevhitek.hu/csaktagok ... p?cc459u32
Keress rá (ctrl + f) hogy Dian Mills, na ott lesz.

Magtej, én hétvégén mogyoróból készítettem, amiből poharas desszert lett: beáztatsz vízbe darált magot mondjuk egy éjjelre, aztán turmix, aztán szűrő. Simán jó bármihez. Sóshoz, édeshez, úgy édesítesz ahogy akarsz, pl. sztevia, eritrit, ilyesmikkel.

A magtejfölbe én tettem egy kicsi ecetet, mert a sótól ugyan minden lett csak savanyú nem. Rakott kelhez kellett, egész jó lett. :Kacsint-03:

Lia, én is tisztára kedvet kaptam a kesu-sajthoz, pont 2 hete nézegettem. Kezdek megőrülni, de ki fogom próbálni. Pikk-pakk készen van.

Ja, egyik este megnéztünk egy tv műsort, vmi német csatorna volt, a youtube-on a tejről. A német nem tom milyen szervezet, ami az étrendi ajánlásokat kiadja (bocsi elfelejtettem a hivatalos nevét, de akit érdekel előbányászhatom a riportot) is pontosan tud arról, hogy a tejfogyasztás mind a prosztata, mind a mellrákkal kapcsolatban áll. Hogy akkor minek ajánlgatják olyan vadul? Na, ezt tudjuk mind.

2013.09.30. 11:27

http://www.youtube.com/watch?v=PsknXBCs8PU

megvan

2013.09.30. 11:35

Köszönöm. :)

2013.09.30. 11:50

Adél: és annyira finomak! És tele vanak a szervezet számára hasznos tápanyagokkal.
Tejfölhöz még ötlet: az első oldalon írtam: "kesutejföl: előzőleg beáztatott kesudió+ kevés víz +almaecet (1-2 teáskanál) + egy fél lime leve+ csipet só, darálógépben tejföl állagúra keverem"
De lehet pl napraforgómagból is. Általában kell bele vagy citrom leve, vagy ecet, esetleg mindkettő, a só nem elég. Van, aki fokhagymát is tesz bele.

Sajt még: sörélesztőpehely+ karfiol + fűszerek pl sajtszószt lehet készíteni, aminek aztán a felhasználásához már csak a kreativitásunk szab határt. Erről is írtam korábban. De ez nem nyers, hanem főzött recept.

Vagy növényi tejből lehet készíteni besamel mártást, aztán ízlés szerint fűszerezni - ezt is főzni kell.

Ja és ez most nem tejtermék helyettesítés, de: bazsalikom+ dió+ fokhagyma + só + olivaolaj krémesre turmixolva = isteni pesto!! (tudom, eredetileg fenyőmag kéne bele, de az marha drága)

2013.09.30. 12:09

Hallod, de igazad van! Mert ecettel nem volt az igazi, hát persze hogy lime vagy citrom. Hogy nem esett le. :Összezavarodott: Köszi, hogy újra beírtad! Nálam annyi volt a bibi, hogy pirított volt a kesu, de nem kaptam mást. Na most ettől alapból édes volt. :Lol-03: El tudod képzelni! És naná, hogy barnás, még jobb. De az étel készen volt, 15 km-t meg nem akartam kocsikázni a következő boltig. Nah, kérem, aki vidéken lakik... :Lol:

Nekem meg az a majonéz jött be nagyon dióból. A többi olaj íze olyan durva, hogy teljesen elviszi a majonézt. Dióból ok volt nagyon. Azóta már 3x csináltam majozénes tojás salit, és lehet majós szendzsót is. Persze alternatív kenyérből.
A besamelt tuti, hogy simán be lehet sűríteni mandula liszttel, mert abból rántást is lehet csinálni, nem is rosszat, a paradicsomszószt szoktam azzal sűríteni. Érdekes, hogy mennyire jó kis alternatív megoldások vannak. Magtejekből meg simán megvan a tejes-tejszínes szósz is.

Most azon agyaltam egyik nap, hétvégén ezzel zsibbasztottam a férjemet: hogy főzök ki karfiolt, bekeverem teffliszttel, meg pici mandulaliszttel és megpróbálok nokedlit csinálni. Olyan gnocchit, és arra pestót tenni. Úgyhogy a dióval mindenképpen olcsóbb, mert a fenyőmag kb aranyárban van, eddig nem vettem, de ahogy elnézem nem is fogok. Köszi a dió ötletet! puszi! :Integet-01:

2013.09.30. 13:02

Túró rudi.. vagyis túró-szív, izé.. nemis túró...

Kesudió (előzőleg egy éjszakára beáztatva), kókusztej, kókuszreszelék, kókuszolaj, citrom (szőröstül-bőröstül – lehetőleg bio) juharszirup –> ebből lesz a "túró".

Csoki: kókuszolaj, juharszirup (vagy xilit, stevia, stb), kakaó.

Szilikonos szivecskés jégkockatartó aljára csokit öntöttem, majd beraktam a fagyasztóba, míg megdermedt, aztán a "túró”, majd újabb csokiréteg következett.

Vigyázat, az íze megtévesztésig hasonlít az eredetihez, ennélfogva erősen addiktív.. :Kacsint-03: :Gonosz-02:

Csatolmányok:
Photo0106.jpg
Photo0106.jpg [ 14.43 KiB | Megtekintve 354 alkalommal. ]

2013.11.08. 18:11
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ] Oldal  Előző  1, 2, 3, 4, 5

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]