Pontos idő: 2017.12.16. 15:57

Időzóna: UTC + 1 óra

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Következő
 Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség..... 
SzerzőÜzenet

Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Íme az új fórum, remélem sok örömötök lesz benne!
Fontos információk a következő oldalakon:
14 - progeszteron, yam kivonat, diosgenin
17 - nyálteszt
23 - hormon változások ábra
83 - segítség Natpro rendeléshez

2012.07.25. 13:50
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 1 / 94:

Hozzászólás Re: Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Köszi Anna, nagyon gyors vagy!!! fel kellene tedd az elérhetőséget a weboldaladra vagy a FB-ra is, hogy a "Többiek" is idetaláljanak! :)

2012.07.26. 08:59

Igazad van, erre nem is gondoltam, kiírom a Fb-ra is. Volt aki ott kérdezte meg, hogy hova lett a fórum.
A weboldalon már kicseréltem a linket erre a fórumra.
Azt elfelejtettem mondani, hogy 1 hónapig reklám mentes a dolog, utána bele fognak tenni reklámokat is. De ez talán nem olyan nagy baj, a másikon is volt reklám.

2012.07.26. 09:16

Sziasztok, jöttem én is. Nagyon sajnálom a másik fórumot. S sajnos ez a feltörés ugye nem az első eset volt.Csak azt nem értem, hogy a tartalomról miért nincs időszakos mentés.(kérdezem én rendszergazdaként)

Tényleg nagyon sok és hasznos dolgot felraktatok oda már. Azért kicsit reménykedem, hogy hátha sikerül visszahozni mindent.

Anna, köszi a gyors munkádat! ;)

2012.07.26. 09:53

Tudom, hogy nem ez a legfontosabb info, csak nekem éppen aktuális: Anna , belinkeled kérlek az edzéses dvd-t? lassan olyan jól vagyok fizikailag, hogy kezdhetem a tornát :-) :-)

2012.07.26. 10:06

Hozzászólás Progeszteron krém, étkezés, vegyszermentesség.....
Mumus ezt nem mondod? Én ehhez elég "hülye" vagyok, úgyis kéne nekem segítség. Ha van kedved... :)
Ezt véletlenül találtam, több oldalon regisztráltam, és volt egy olyan opció, hogy nyelvi csomagok, közte magyar. Nem hittem a szememnek, más oldalakon csak angol, török, meg német volt a választék. :)
Lehet hogy vissza tudják állítani, de most nem biztos mint a múltkor. Én ehhez nem értek...

Panki, persze:
http://www.youtube.com/watch?v=3IYTL-EpUQI
Ha beütöd h Péntek Enikő, kijön rengeteg találat! :) Jó tornát! Némelyik elég kemény.

2012.07.26. 10:18

Üdv újra köztetek, örülök hogy meglettetek! Mire nem jó ez a Facebook! :)

2012.07.26. 10:21

Megvagyok én is:) Sajnálom az endostopot:(

2012.07.26. 11:54

Sziasztok!
Már a frász állt belém, hogy eltüntetek!!!!!Még jelszót is kellet váltanom, nem engedett be a rendszer.
Segítsetek légyszi! Már más fórumon is fell kellett tennem a kérdésemet, nem gondoltam, hogy ilyen gyorsan újra indul, de hála Annának.Tudom, hogy itt inkáb krémeznek a csajok, de azért biztos van aki szed, vagy szedett visannét! 16 napja szedem, és már az első mensin túl vagyok, eddig semmi változás, de gondolom ennyi nap alatt ez kizárt. A bajom az, hogy őrületesen szurkál, nyilal a hasam. Pár napja voltam Fülöpnél, megvizsgált és azt mondta, hogy hólyaghurut. Szedem az antibiotikumot 5 napja. Eddig úgy éreztem használ, és meg is nyugodtam hogy ez nem a visanne hatása. Ma viszont újból kezdődött ez az őrület, ma még csak a fájdalomcsillapítókat dobáltam be. Valahogy az a gyanúm, hogy ez nem a hólyaghuruttól van, inkább hajlanék a visanne hatására. Kérem irja meg valaki ha volt ilyen jellegű panasza a visanne miatt, mert ha ilyen tüneteket ez nem okoz, akkor mehetek urológushoz, vagy akárkihez, nem tudom, de teljes a pánik a fejemben!!!!!!!
Sok boldog névnapot Anna! Ha jól tudom épp ma van a napja.
Haris SOS

2012.07.26. 16:28

Szia Haris!

Figyi ebben én annyira nem vagyok otthon, de írok Aranyhajnak h nézzen ide ok? Ő volt Visannés, jobban kiismeri magát vele. Minden esetre a weboldalon nálam van tőle egy gyógyulás vagy tünetmentesedés (kinek hogy tetszik ;-)), hátha olvasol ott valamit erről.

Á, ne is mondj ilyet, h hála nekem, mert nagy mázli volt megtalálni h legyen magyar rendszer. Viszont mint említettem itt is lesz reklám egy hónap múlva. Biztosan ki lehet váltani, de szerintem nem éri meg erre költeni.

Ja, és persze csak az álnevem Anna. Bocsánat!!!! :) Írok kis privit. ;-)

2012.07.26. 16:55

Sziasztok,
Remélem nem turakszom be közétek. Én csak javarészt olvasni szoktalak benneteket, ill. régen írogattam. Mióta megszületett a kislányom nem nagyon van időm írni. Én az amazonról rendelem egyébként a krémet: Emerita. Két hónapig a tavasszal kihagytam és hát nagyon rosszul voltam. Gondoltam nem olyan fontos az nekem + pénz ugye. Vissza kellett rá térnem. Szerintetek ez normális? Az endostopon beszéltetek ugye róla, hogy Kaliforniában be van tiltva. Azért az biztos nem véletlen. Mostmár klimaxig kennem kell? Mondjuk nekem durva 4.-es endóm volt. Még magam sem hittem el, hogy annyi év és lombik után spontán teherbe estem krémezés + fogyás után. Én a krémet végig kentem terhesség alatt. Sajnos koraszülésben is volt részem ezért végig kenetem. 36. héten hagytam abba rá 3 napra. Meg is indult a szülés. Ekkora progihiányom volna?
Az étkezésre sajnos nem fektetek mostanában elég hangsúlyt viszont a kozmetikumaim csak natúrak.

2012.07.26. 21:42

Szia Tlidike! Dehogy tolakszol, ne viccelj!!! Örülünk mindenkinek! :) (Nekem nem hozza ki az Amazon, mert Németben gyógyszerként van törzskönyvezve a progeszteron, ezért kell trükköznöm vele. Az orvossal meg semmi kedvem vitatkozni, meg győzködni, hogy írja fel nekem, mert akkor receptem lenne, és vagy kikeveri a patika, vagy megrendelnek egy kész krémet az USA-ból. Na ezért rendelgetem máshonnan.)

Akkor gyorsan írok Neked, hogy mi áll dr. Lee könyvében: a krémet 3-5 évig kell megszakítás nélkül kenni. Utána el lehet hagyni, folyamatos csökkentéssel. És ha újra jelentkeznek a fájdalmak, akkor újra kell kenni, van akinek a menopauzáig. Tehát ez teljesen normális sajnos. Én most 1,5 éve kenem, és jól vagyok. De pl. Norita 2,5 évig kent, és most babás lett. :) Szóval, kell az a krém.
Az ösztrogén szinted magas, mert kapod a xeno ösztrogéneket mindenhonnan a környezetből, a túlsúlyból (ha van), az étkezés is emelheti az ösztrogént (sok szénhidrát, kevés rost) a szülés után megint csak leesik a prog szint. Elvileg a terhes nő napi 300-400 mg progot termel minden nap. Nem tudom, hogy ezzel összefügg-e a korábbi szülés, egy biztos, a prog. szint leesése váltja ki a méh összehúzódásokat, és akkor indul be a szülés.

Az hogy Kaliforniában be van tiltva egy rettentően értelmetlen és szomorú dolog. Ezt nyugodtan el is felejtheted, mert itt meg gyógyszer pl. Németországban! Láttad, a gyógyszertár keveri ki! De a magas ösztrogénszintet nem fogja neked semmi lenyomni, csak természetes progeszteron, és életmódváltás!

Úgyhogy csak azt tudom mondani, sajnos ez a normális, ami mondjuk egy részről jó, mert jelez a tested, és tudsz lépni, tenni valamit az endo ellen. Más részről persze nem valami vidám, hogy a menopauzáig ezzel kell küszködni. De ez van, és egy cipőben járunk itt ezzel mindannyian. ;-) Ha ez vigasztal egy kicsit....

2012.07.27. 06:28

Tlidike!
Én is kb 2,5 éve kenem (Nóra első betegei között voltam) és mondhatom, hogy kell.
Az én babáim is korababák, de nem a progeszteron szint csökkenése okozta nálunk a szülés elindulását.
Én akkor nem is kentem, a krémről még nem is tudtam.

Anna, Lányok! Megcsináljuk akkor azt a táblázatot amiről az endostopon beszéltünk?
sziasztok
Bea

2012.07.27. 12:26

Bea, igen, légyszi csináljátok meg, mert én mindig visszaeső vagyok vegyszerek tekintetében :-)

2012.07.27. 12:32

Jaj, jaj.... Ez az amit már régen meg kellett volna csinálni ugye? :oops: Arra gondolsz Bea? Ok, szedjük össze, tegyük ki. Ki segít???? Norita már beírt anno az endostopra egy egész nagy irományt erről, le van mentve nálam, és ki is tehetjük, megengedte! :) Akkor Bea is küldött már erről anyagot. Szóval, akinek van még ötlete, kérem küldje priviben akár, vagy tegye ki, bemásolom. És utána meg egyben kitesszük. Úgy jó lesz?
A végére meg jó lenne pár link esetleg beszerzési helyekkel....
Igazából azért is nem igyekeztem vele, mert kismillió honlap van ilyen témában, de ezek szerint csak jó lenne egy lista összeszedve, ami megkönnyíti a dolgot, és nem kellene keresgetni a neten.

2012.07.28. 08:22

Sziasztok!

De jó, hogy megvagytok! Vajon kinek áll érdekében, hogy feltörje a fórumot? Én is nagyon köszönöm Annának a gyors intézkedést!!!

Még az előző helyünkön kérdeztem, de nem tudom, hogy válaszolt-é valaki, bocs ha igen.

1 hónapja kentem magam a wc-vel, most pedig áttérek az Emeritára. Már van is. Csak a 1/4 teáskanálnyit kicsit keveslem. A másikból két mutatóujjpercnyi volt egy nyomás. Vagy az Emeritának nagyobb a progeszteron tartalma? Egyébként nekem napi 3x kell kenni.

2012.07.28. 12:00

Hú, ne köszönjétek, mert már tényleg kellemetlenül érzem magam miatta. Nem vicc! ;) :oops:

Az a baj teáskanállal, hogy nem lehet vele kimérni. Szerintem mindenképpen szerezz be egy tized grammos mérleget az ebay-ről. Nem kerül sokba olyan 2-3 ezer Ft között már kell hogy legyen. Amikor kanalaztam, akkor 5 nap alatt bekentem 1000 mg-ot! Szóval, elbénáztam teljesen. Persze mivel túladagolni nem lehet, nem volt gond belőle.
http://haztartasigep.vatera.hu/merleg/a ... 11412.html
Itt egy pl.

Natpro:
1 gramm Natpro 33,3 mg progeszteront tartalmaz. Azaz egy 2 unciás tubusban (2 oz, 60 ml) 2000 mg progeszteron tartalom van.

Emerita: Egy uncia Pro-Gest® Emerita 450 mg progeszteront tartalmaz. 1 uncia, azaz 1 oz (amerikai) megfelel 29,57 ml-nek. Vagyis egy 4 oz-s kiszerelés, kb. 120 ml készítményt tartalmaz, 1900 mg progeszteron tartalommal.
1,16 gramm krémben, 20 mg progeszteron van.

Úgyhogy ehhez tényleg kell a mérleg. :( Ez nem jó hír, de ez az egyetlen hátránya ennek a 2 krémnek.

Az mindegy hányszor kened be egy nap, én reggel este kenem, vagyis nem kell feltétlenül 3x, egyszerűbb reggel-este szerintem, mert pl. ha dolgozol, na ott ilyennel vacakolni nem egy leányálom. Huh, ma elfelejtettem reggel. jut eszembe... :(
Dr. Lee azt mondja a könyvben, hogy 1500 mg menjen be egy hónapban kezdő adagnak, amit addig kell emelni, ameddig nem csillapodnak a fájdalmak (nem azt mondja h teljesen megszűnik, vagyis lehet hogy picit még fájni fog, de jelentősen csökkennie kell). Vagyis volt olyan, hogy én egy hónapban bekentem egy teljes tubust az Emeritából, vagyis 1900-at.
És akkor ezt elosztod kb. egy havi kenésre. Én először csináltam egy excelt, és abban követtem a dolgokat.

A lényeg, hogy 1500 mg menjen be egy hónapban, vagyis kb. 3/4 tubus krém. (Asszem a wc-ben kevesebb van, a múltkor valaki kiszámolta, olyan 1400 mg körül jött ki neki egy tubus tartalma. Jó lenne pontosan tudni, elvileg rajta kéne h legyen a csomagoláson.)

Akkor neked most napi 60 mg megy be? A 3szori kenésből gondolom. Mert akkor az 21nap*60mg (ha 6-26-ig kensz), és az 1260 mg/hó. Szóval, ezen még nyugodt szívvel emelhetsz is egy kicsit.

Ha bármi van, csak kérdezz! :)

2012.07.28. 12:52

Köszi, Anna, a gyors választ! Hát akkor majd méricskélek, addig meg még úgyis van a wc-ből vmennyi...Gondolom, egy idő után már szemmértékkel is megy. Vagy te minden kenés előtt mérsz?

Az a "baj", hogy nekem nincsenek fájdalmaim (4-es fokú létemre), így nem tudom magamon ellenőrizni, hogy mennyi a megfelelő. Mondjuk mostanában megint érzem azt a petefészkemet, ahonnét leszedték a cisztát kb.egy hónapja. Lehet, hogy nőtt egy másik..? :cry: Esetleg a menses miatt..? A múlt hónapban is akörül fájdogált. Csak találgatni tudok, de 3-án megyek MRI-re, ott biztosan kiderül...

A mensim most 23 napra jött meg 26 helyett, ami -remélem - a krém hatása, vagy közel a klimax, amit szintén nem bánnék.. :lol

2012.07.28. 13:21

Hát, őszinte leszek, nekem egyáltalán nem megy a szemmérték. Én mindig mérem.
Ha nem fáj, akkor szerintem maradj annál amit a doki ajánl, 1500-nál. Hát a klimaxot én sem bánnám. De arrébb van az még...
Ha folyamatosan korábban jön meg, akkor megpróbálhatsz később kenni, vagyis mondjuk 10. naptól, de ez még a jövő zenéje, majd meglátod hogy vagy.
Doki után írj hogy mi volt! :)

2012.07.28. 19:35

Én is Nóra első betegei között voltam. 2009 október óta kenem.

2012.07.28. 22:34

Sziasztok!

Jól elbeszélgetek magammal a másik fórumon, azt hittem ez itt még csak teszt alatt van, közben már megy a traccs . Anna köszi, nagyon gyors vagy.

Bemásolnám a másik oldalra irt sztorimat és fejleményeit kizöldülésemről

1. „Ma hivatalosan kizöldültem.Reggel 8-kor már a XIII. Ker-i nagykerben voltam és ciki vagy nem, de elvertünk (de jó célra) 25ezer Ft-ot a párommal 2 óra alatt. Ha egyedül megyek csak 1 óra és fele pénz, de ő imádja a szappanokat, illatositókat pedig nem mindegyik OK, de ez őt nem érdekli. Nagyon meg kell nézni mi van bennük, nem mind arany (csak az ára) Pl a Tulasi termékektől kiakadtam. A 90-es években ez volt talán az egyetlen natur termék, éveken át használtam, persze akkor a nevén kivül más nem volt ráirva. Most az összetevők közt első a SLS. Én direkt tiszta cuccért mentem és mosódiótól a citromsavig, zabliszttől a kókuszzsirig mindent megvettem. AZ otthoni hagyományos öblitőket, mosószereket akciósan eladtam a szomszéd néniknek. Van egy pár kérdésem. Remélem nem baj, ha itt teszem fel, végül is endo ellenes akció:). Szódabikarbónából lehet-e mosogatószert késziten egy flakonba vagy jobb, ha mindig a friss port teszem a szivacsra. Ez igy macerás egy kicsit. Én a citromsavra azt hittem, hogy folyadék, de amit vettem granulátum. Kipróbáltam a fürdőszobai mosdókagylón, nem igazán vagyok elájulva. Lehet, hogy rajta kellett volna hagynom egy kicsit? Én a vizes szivacsra tettem 2 csipetnyit, átdörzsöltem és lemostam. Ebből lehet folykony tisztitószert késziten? Milyen arányban keverjem? A mosódióval az a bajom, hogyha a ruhák közé teszem, ahogy rá van irva, akkor azt csak akkor tudom kivenni, amikor lejár a program, tehát az öblités alatt is ott habzik, ergó, nem lesz kiöblitve a ruha. Nekem még egy dologgal meg kell barátkoznom. Nem tudom elképzelni a WC fertőtlenitést teafaolajjal. Bevallom férfiasan a D......s WC tisztitót még nem adtam el. Egyelőre ennyi. Van egy pár nagyon egyszerű lisztmentes, cukormentes reggelire való süti receptem, elküldöm Annának, ő meg felteszi a honlapjára. Köszi, annak aki válaszol.

2.

Köszi Anna. A szódabikarbónával jól elvagyok, bár az igazat megvallva a vasárnapi ebéd zsiros lábosaihoz elővettem egy pár csepp erejéig a régi mosogatószert. A szódabik. nagyon jó súrolni a lábos fedőim tükrök lettek, meg a reggeli 2 tányár, 2 csésze elmosása is ezzel megy, de a nagy főzés utáni lábos, tányérhegyek és főleg az állapotuk megingatott. A mosódió nem a barátom egyelőre. A csomagra 4-5 db van irva teli géphez. Na én csináltam egy próbamosást pár darab ruhával, igy csak 3 db diót tettem be. Féltem, hogy habzani fog, de semmi, majdnem végig guggoltam a programot. Az eredmény se volt látványos. Az egyik pólómra tojássárgája tapadt, külön raktam rá mosószóda pasztát, de meg se moccant. A kókusz zsir egyenesen a kukában végezte. Az ize se tetszik, arról nem beszélve, hogy letörtem a dobozon valamit, amit addig nem vettem észre, amig a hűtőben volt, de amikor elolvastam, hogy nem kell ott tárolni, beraktam a spejzba, ott megolvadt és a repedésen keresztül kifolyt. Hanyadik polcon volt? Hatból a felső ötödiken. Makacs egy cucc. Se a szódabik, se szappan, se a hagyományos mosogató nem segitett, egy tekercs papirral sikerült kipucolnom. Azt birom, hogy ezekre az ártatlan cuccokra, mint mosószóda, citromsav rá van irva, hogy kesztyű, masz használata kötelező. A mérgekre, mint D……s és társai, miért nincs ráirva, hogy csak űrhajós szkafanderben használható?

Szóval én is ilyen visszaeső vagyok egyelőre.

2012.07.29. 19:00

A feltöréssel kapcsolatban azon gondolkodtam, hogy én tuti feljelenteném a dolgot ismeretlen tettes ellen. IP alapján nem lehet beazonositani? Az illető dolgozott vele, költött rá, más meg elrontja. Ez azért nem lehet véletlen. Szerintem valaki célirányosan „utazik” arra az oldalra. Nagyon piszkálja valaki csőrét, hogy ennyire a természetes gyógymódokat propagáljuk ill bizonyos termékeket „tesztelünk”, és bizonyos termékek nem mennek át a „szűrőnkön” és mást kezdünk használni, ajánlani. Tuti nem az orosz maffia csapott le ránk vagy más hekkerek, azokat a NASA, stb jobban érdekli.

2012.07.29. 19:05

Lányok!:) Mano:)

Már sokszor írtam, a mosószóda nem fehérít és nem szed ki foltot!!!
Én a kád és a mosdókagyló súrolására használom. Kb erre jó.
Mosásnál (kb 5 kg töltet) 3-4 szem mosódiónál nem kell több, ne aggódj, nem fog habzani (így kell ezt írni/mondani?:)):) Ezzel kb 3-szor moshatsz.
Folttisztításra epeszappan (dm-ben kb 3-400 Ft).
Fehérítésre nátrium-perkarbonát jó.

Bevallom mosogatásra keresem én is a tökéletes szert...még nem vagyok megelégedve semmivel:(
viszont súrolásra és duguláselhárításra szuper a szódabikarbóna és ráönteni az ecetet:) habzik mint a csuda:)lehet hogy ismételni kell, de én durván odaégett tejet is le tudtam vele szedni.

Anna írtam e-mailt, összeszedtem mindent egy táblázatban (excel). Küldjem?:):)

2012.07.29. 19:48

Hm, Mano, bocsi, de jót nevettem a sztoridon- ezen azt hiszem mind átesünk :) Mondjuk én szeretem a kókuszzsírt.
Most erőt adtatok, és újra próbálkozom a mosódióval. Az epeszappant színes ruháknál is lehet használni? A Natrium-perkarbonát patikában kapható??? na jó, megvárom a táblázatot :-)
Az Ecover mosogatószer sem jó? még nem vettem meg, csak tervezem :-)

Hétvégén anyóséknál voltunk, eddig úgy tűnt, elfogadták, h paleó kajákat eszem, és mindig odafigyelt, h legyen natúr hús stb. De úgy látom, csak zavarja, nem érti, miért nem ehetek cukrot. Ha ő jól van tőle, én miért nem?? Észrevettem, hogy kanalazza az uborka saláta öntetébe a cukrot, zavarba jött, és mondja nekem: - "Tudom, ártani nem árt, csak nem szereted. " Kivert a hőhullámom egyből....most magyarázzam újra?? Aztán elmondtam, hogy fordítva van, szeretem, imádom, de árt! Eltelt két óra, és megkérdi, az endó miatt nem eszem cukrot??
Jajjjj, olyan nehéz, ráadásul szeretem anyósomat, de hogy senki nem tudja felfogni, hogy bizonyos kaják ártanak???? Apukám orvos létére detto...mindig cukrászdába akar vinni :roll:

2012.07.29. 21:24

Jó reggelt Mindenkinek!

Hát, Mano akkorát nevettem én is! :)
Akkor én meg bemásolom ide, amit oda írtam Neked. ;-) Mert van aki oda nem jár, csak ide, hogy ő se maradjon le semmiről.
"Mano, ez nem baj ha zacsival marad benne, mert a mosódió olyan. Nem nagyon kell neki öblítés, én is olvasgattam erről sokat a neten. Szóval, ezen ne aggódj. ----- Szerintem mosdókagylóra jobb a mosósószóda, de vegyél fel hozzá kesztyűt. A citromsavat és forró vízzel kombinálva a wc belsejére használom. Forró víz, plusz citromsav, egész jól lemar mindent. ---- Az Antalvalin olvastam a shopban a mosódió alatt egy jó mosószer receptet, nézd meg ott! Nem emlékszem rá, csak arra h hol olvastam, és jól hangzott. ---- Párod: húúúú az enyém egyik nap beállított nekem vmi szájöblítővel, hogy ez milyen jó, mert több órán át hat, stb. Ne tudd meg h kiakadtam. Ugyanaz a szutyok volt, mint az 1 eurós a dm-ből, cserébe fizetett érte 12-t!!! Tajtékoztam kb. Őt nem nagyon érdekli a dolog nálunk sem. :( ----- Mosogatószer nálam: kifőzök mosódiót, ahhoz adok illó olajakat, jó illata lesz. És van sima mosószappan a mosogató mellett. Szivacsra először szappan, utána nyomok rá a löttyből és készen van. Lejön vele a zsír is. De pl. serpenyőt először leöntök forró vízzel a vízforralóból, és utána mosom el kézzel. ----- Ja, és a bio boltban, meg jó márkák között, meg csoda szappanok között amiket egy vagyonért adnak, olyan de olyan szutykokat lehet találni, hogy eszem megáll tőle! Tényleg óvatosan vele. ÜGYES vagy!!!! :))))))) "

2012.07.30. 07:08

Na, most meg írok választ. Tényleg nem habzik, de ez normális, Bea is ezt mondja. Epeszappan jó a színes ruhákra is, teljesen rendben van, és kiszedi a foltot.
Nem ízlett??? Nem volt romlott egészen véletlen? Ha jó az a zsír, akkor erős, és nagyon finom kókusz íze van. Mintha Bounty lenne csak nem édes. Most kéne ilyet is varázsolni itthon, nem lehet nagy cucc. Kis kókuszreszelék, kókusztej, pici zsír h összetartsa... Meg is csinálom majd ha hazajöttünk a nyaralásból. Én ma megyek venni, mérges is vok magamra, mert csüt voltam a bio boltban, és elfelejtettem, most meg extra rohangálhatok utána.
Amit írtál a feltöréssel kapcsolatban, egyet értek!

Bea, én mosószódát mindig adok a mosáshoz, 2 ek-al. Mondjuk 8-9 kilós a mosógépem, iszonyú mennyi ruhát tömök bele, azért teszek hozzá ilyen sokat. Meg ne röhögjetek ki!!! De vettem mosógolyót. Persze én ugyanúgy adok mellé mosódiót meg mindent mint eddig, ártani meg nem árt végül is. Ha ésszel belegondolok h állítólag h működik, akkor persze nagy kamu a dolog. Bár nekem kisebb ketchup folt, meg pörkölt pötty is kijött így epeszappan nélkül. Vagyis dió, golyó, mosószóda. Fehérhez meg adom azt a fehérítőt is amit Bea írt. Persze nekem mosódióból is kell a 8-9 darab a nagy mosógép miatt, de elosztom 2 zsákocskába.

Dugulásra??? Köszi!!! Persze, kérlek küldd a táblázatot! Nagyon rendes tőled, hogy ennyit dolgoztál vele, de nagy segítség lesz mindannyiunknak. :) Ki is teszem persze! Örömmel! :D

Panki: anyósom, dettó. Pedig úgy szeretem, de annnnnyira nem érti... Kííííísz vagyok tőle. ;-)
Apám meg még rosszabb. Cukros, de nem szúr, csak tabija van. Persze eszi a zsemlét, issza a kólát (saját bevallása szerint kevesebbet mint régen). Jó, ok, nem is baj, az ő egészsége. De ha megyünk hozzájuk: elviszi a gyerekeket a boltba, ráereszti őket az édesség sorra, és minden gyerek azt vesz, és annyi amit akar!!! Chpis, csoki, bármi. Mindent megvesz nekik. Nekem meg agyam elszáll ettől, és nem lehet neki megmondani, mert képes nekiállni üvölteni a bolt közepén. Huhhhh.

Ja, és készen lett a csoki torta, most nem azért, de olyan de olyan finom, egy hét alatt 3x csináltam meg. Mano, ha ennyire nem jön be a kókuszzsír, akkor nyugodtan csináld meg vajjal!
http://glutenmentesen-egeszsegesen.com/ ... %A9mtorta/

2012.07.30. 07:20

panki írta:
Hm, Mano, bocsi, de jót nevettem a sztoridon- ezen azt hiszem mind átesünk :) Mondjuk én szeretem a kókuszzsírt.
Most erőt adtatok, és újra próbálkozom a mosódióval. Az epeszappant színes ruháknál is lehet használni? A Natrium-perkarbonát patikában kapható??? na jó, megvárom a táblázatot :-)
Az Ecover mosogatószer sem jó? még nem vettem meg, csak tervezem :-)

Hétvégén anyóséknál voltunk, eddig úgy tűnt, elfogadták, h paleó kajákat eszem, és mindig odafigyelt, h legyen natúr hús stb. De úgy látom, csak zavarja, nem érti, miért nem ehetek cukrot. Ha ő jól van tőle, én miért nem?? Észrevettem, hogy kanalazza az uborka saláta öntetébe a cukrot, zavarba jött, és mondja nekem: - "Tudom, ártani nem árt, csak nem szereted. " Kivert a hőhullámom egyből....most magyarázzam újra?? Aztán elmondtam, hogy fordítva van, szeretem, imádom, de árt! Eltelt két óra, és megkérdi, az endó miatt nem eszem cukrot??
Jajjjj, olyan nehéz, ráadásul szeretem anyósomat, de hogy senki nem tudja felfogni, hogy bizonyos kaják ártanak???? Apukám orvos létére detto...mindig cukrászdába akar vinni :roll:

Panki:)
Epeszappan mehet minden ruhára, nem szedi ki a színét. Ha esetleg kényes anyagú, akkor érdemes előtte színpróbát csinálni, de nekem még sosem volt vele bajom, pedig jó ideje használom. A paprika foltot nem szedi ki tökéletesen, de 1-2 mosás és így is eltűnik, illetve a nap valami szuper "folttisztító":)
Nátrium -perkarbonátot én a kataboltjából szoktam rendelni. (Annának elküldtem a táblázatot, abban írtam a lelőhelyeket is)
Bevallom már semmi ilyen szerért nem megyek a patikában, mert mindig csak problémáznak, mini adagokat akarnak adni, vagy egyáltalán nem is adnak.
Múltkor pl szódabikarbónát max 100 gr-t akartak adni, kataboltjából ha jól emlékszem 750 gr-t rendeltem (igaz nem lehet megenni, de nem is akarom:))
Én használom az ecover wc tisztítóját, nem ismerem a mosogatószerét. Érdemes lenne kielemezni az antalvalin...lehet veszek és kipróbálom:)
Én bevallom most a Frosch mosogatóját használom, de olvasgatva antalvalit, a Sodasan nevűt dícsérik...nah nekiesek ennek a kérdésnek most már és majd jelentkezem:) Illetve, ha van valakinek ötlete:) várom:)
Annáét már olvastam, ki fogom próbálni:)
Jah, Anna küldtem a táblázatot:)nyugodtan egészítsd ki, formáld, ha szükséges:)

2012.07.30. 11:53

Köszi Bea! :-)

2012.07.30. 12:14

húúúú Lányok, utánaolvastam az ecover mosogatószer családnak. Az INCI-ben a 2.!!! helyen feltünteve mindegyikben benne van:Sodium Laureth Sulfate:(:(:(
Íme az egyik: Geschirsspülmittel Kamille Deutschland
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Lauryl Polyglucose, Sodium Chloride, Benzoic Acid, Whey, Citric Acid, Parfum
Limonene, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract,
a forrás:http://hu.ecover.com/sites/default/files/INCI%20all%20products%2020-01-2011.pdf

szóval felejtős mosogatószernek:(

2012.07.30. 12:26

Sziasztok lányok!

Én is szép lassan idetaláltam!
Nyaralni voltunk és most nem féltem a naptól! Azt hiszem D.vitaminban gazdag nyaralás volt!!! :D

De jó. hogy elkészült a táblázat, ügyik vagytok!
Én ebbe nem tudok Nektek segíteni! Még! :lol:

Találtam neten leírást a rizstej készítéséről, ki fogom próbálni! Vkinek van már tapasztalata?

A hajfestésről még nem esett szó? Én nem divatból csinálom, hanem elől őszülök, ilyen típus vagyok. Nem esett jól, amikor régen látott ismerős úgy fogadott, hogy jól nézel ki, de őszülsz, tudsz róla?! Szóval az eredeti hajszínnel megegyező festéket használom! Tudom, hogy el kéne fogadni, mert nem álltam érte sorba, ugyanúgy mint az endo-ért se, de elég nehéz!

2012.07.31. 13:40
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2820 hozzászólás ] Oldal  1, 2, 3, 4, 5 ... 94  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra