Pontos idő: 2017.11.22. 19:37

Időzóna: UTC + 1 óra

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ] Oldal  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 Receptek 
SzerzőÜzenet

Receptek
Ide várjuk a finomabbnál finomabb recepteket.... :)
A képeket nem szükséges lekicsinyíteni feltöltéskor, a program automatikus megteszi.
A progeszteron topicból az ott lévő receptek átmásolásra kerültek, a szerző-tulajdonos ;-) idézésével.
A képek kattintásra nagyobb méretben is megjelennek (amennyiben van nagyobb méretük).

2013.01.11. 21:33
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 1 / 5:

Hozzászólás Re: Receptek
ELSŐ...:-D

Nyers szezámos süti: "TömörGyönyör"

Csoki krém:
1/2 bögre szárított nem cukrozott datolya
1/2 bögre szűz kókusz zsír
... 3 kkanál kakópor
kevés vanillia
kevés gyömbér por
kicsi só

A datolyát be kell áztatni vízbe, épp hogy befedje.
Majd mindent szépen összeturmixolunk. Krém állagúnak kell lennie, ha túl sűrű tehetünk bele kevés vizet.

Szezám krém:
1/2 bögre kesu dió
3 nagy kanál tahini /szezám paszta
kicsi só
Mindent összeturmixolunk míg krémet kapunk belőle.

"Karamell":
1/2 szárított datolya
1/4 szűz kókusz zsír
vanilia
kicsi só
Mindent összeturmixolunk míg krémet kapunk belőle.

Csatolmányok:
NyersÖrömök-SzezámosSüti.jpg
NyersÖrömök-SzezámosSüti.jpg [ 140.59 KiB | Megtekintve 1981 alkalommal. ]

2013.01.14. 11:37

Nyers banános csokitorta

Alap: mandula + datolya összeturmixolva pici só is
Krém: puha avokádó + kakaó + xilit + banán + vanillia + kevés kókusz olaj

Alap elkészítése:
Miután összeturmixoltuk az alapot /nagy ragadós golyót kell kapnunk, eltart egy ideig, míg ilyenné alakul/ belenyomkodjuk egy csatos torta formába és betesszük a mélyhűtőbe, hogy megdermedjen.

Krém elkészítése:
Szintén csak turmixolni kell, míg szép krémes nem lesz. Az arányokat direkt nem írtam, mert mindenki csinálja úgy, ahogy neki ízlik :-)...lehet kakaósabb, vagy banánosabb. Mikor kész, rárakjuk az alapra és betesszük a mélyhűtőbe 1 órára, hogy vágható legyen...

Fantasztikusan finom és baromi egyszerű. Még sütő sem kell hozzá és egészséges :-)!!! Semmilyen tápanyag vitamin nem vész el.

Forrás:
http://scrapbook.channel4.com/bookmarkB ... 21ce77afa3
Nagy kedvencem: Hugh Fearnley-Whittingstall a River Cottage-ból készítette múltkor. Egyből leindult a fantáziám :-)

AVOKÁDÓ: Elvileg az endos diétákban azt mondják kerüljük, nem tudom pontosan miért....omega6 talán...részemről én megengedek magamnak havi 2-szer avokádót...de tudjatok róla!

Csatolmányok:
Nyers Csokitorta-kicsi.jpg
Nyers Csokitorta-kicsi.jpg [ 134.93 KiB | Megtekintve 1981 alkalommal. ]

2013.01.14. 11:43

Nyers mandarintorta

Alap:
mandula (beáztatva néhány órára)
datolya (beátatva)
goji bogyó (elhagyható)
Aprítógépben összedaráltam, aztán a tortaforma aljába nyomkodtam

Fehér krém:
kesudió (áztatva szintén)
kókusztejszín (a kókusztejnek a megkeményedett része a vizes állag nélkül)
kókuszzsír
vanília
juharszirup (vagy méz, agave, stb)

Sárga krém:
kesudió (áztatva)
kókuszzsír
1 mandarin
1 narancs
1-2 datolya (attól függ, mennyire savanyúak a gyümölcsök)
utifű maghéj (ha túl folyós lenne)

Csoki:
Nyers kakaópor
Kókuszolíaj (épp csak annyira felmelegítve, hogy megolvadjon, már 26 fok felett olvad, úgyhogy nem vesznek el a tápanyagok a kakaóból)
Méz

A krémek szintén aprítógépben készültek, jó alaposan összedolgozva, aztán sorban rápakoltam őket az alapra, majd kicsit pihent a hűtőben, és amikor már hidegebb lett, ment rá a csoki, majd még egy mandarin, kesudió a tetejére, és vissza a frigóba.
Aztán ha elég kókuszzsír ment bele, akkor pont jól szeletelhető, de mégis krémszerű "habos" sütink lesz.

Sajnos pontos mennyiségeket nem tudok írni, mert elfelejtettem mérni. (így utólag még a sárga krémbe mehetett volna reszelt narancshéj is, na majd legközelebb :) )

Csatolmányok:
m2.jpg
m2.jpg [ 24.12 KiB | Megtekintve 1979 alkalommal. ]
m.jpg
m.jpg [ 45.24 KiB | Megtekintve 1979 alkalommal. ]

2013.01.14. 12:01

Nyers gyümölcsös "túrótorta"

Alap:
1 bögre mandula (előzőleg beáztatva)
1 bögre datolya (vagy mazsola)
2 marék goji bogyó (elhagyható)
A hozzávalókat aprítógépben összedaráljuk, és tortaformába nyomkodjuk.

"Túrókrém":
1,5 bögre kesudió (előzőleg beáztatva)
kb fél doboz kókusztejszín (a kókusztej kemény része)
kókuszzsír (nekem kellett bele legalább 5-6 kiskanálnyi)
kb 2 marék kókuszreszelék
fél vagy egy egész citrom reszelt héja (ízlés szerint)
fél citrom leve
édesítés ízlés szerint (én juharszirupot használtam, de bármilyen egészséges alternatíva szóba jöhet)
A hozzávalókat aprítógépben krém állagúra daráljuk, az alapra kenjük.
Hűtőbe tesszük, és amíg a torta ott parkol, felvágjuk a tetejére szánt gyümölcsöt (nálam most épp 3-4 kivi), és elkészítjük a csoki krémet:
kakaóport (lehetőleg nyerset, de a sima is jó)
mézet
és szükség szerint vizet ízlés szerinti arányban összekeverünk.

Amint a torta kellőképpen megdermedt a frigóban, kivesszük, megpakoljuk gyümölccsel, (előtte reszeltem rá egy kevés 85%-os kakaótartalmú étcsokit is) szeletelés után nyakon öntjük csoki krémmel, és behabzsoljuk.

Csatolmányok:
kivi.jpg
kivi.jpg [ 32.82 KiB | Megtekintve 1977 alkalommal. ]
kivi2.jpg
kivi2.jpg [ 22.4 KiB | Megtekintve 1977 alkalommal. ]

2013.01.14. 12:07

Neki nincs neve, de nagyon fincsi :)

Koktélparadicsomot, uborkát, ¼ avokádót (fitoösztrogént tartalmaz, úgyhogy ki is maradhat), piros és sárga pritamin paprikát feldaraboltam, egy fej céklát lereszeltem, ezeket, + csírákat pakoltam egy saláta levélre, aztán ment rá kesutejföl, és betoltuk az arcunkba, mint egy bagettet. Nagyon fincsi, élő, harsogóan friss, energetizáló és meglepően laktató eledel.

(kesutejföl: előzőleg beáztatott kesudió+ kevés víz +almaecet (1-2 teáskanál) + egy fél lime leve+ csipet só, darálógépben tejföl állagúra keverem)

Csatolmányok:
Photo0045.jpg
Photo0045.jpg [ 57.01 KiB | Megtekintve 1977 alkalommal. ]

2013.01.14. 12:12

Lia, írtó guszta mind :-))))))))))
Éljen az evés :-D!!!!!!!!!!!!!

2013.01.14. 14:11

Wawa a tieid is nagyon jól néznek ki :)
Úúú, láttad ezt? Ki kell próbálnom... :) Vagy alkotni valami hasonlót :D
http://www.thesweetlifeonline.com/2013/ ... heesecake/

2013.01.14. 21:15

Mennyország :-D!!!

Hát ehhez mit szólsz :-D?
Ma tette ki a blogra :-).

Egyszerűen annyira, de annyira guszta ez mind, hogy én kész vagyok!
Mondjuk ezzel az a gond, hogy a macadamia dió arany árában van itt Pösten. Sajna, mandulával meg tiszta Rafaello torta lenne, csak finomabb :-D.

http://fragrantvanillacake.blogspot.hu/ ... m-pie.html

Csatolmányok:
023.JPG
023.JPG [ 33.1 KiB | Megtekintve 1956 alkalommal. ]

2013.01.14. 21:31

NYERS PALEO ÖRÖMÖK 3.

- Nyers-Paleo Répa Torta -

Mire lesz szükséged az alapanyagokon kívül:
Reszelőre
Erős aprítóra-turmixra
Kisméretű sütőformára
Sütőpapírra /de nem fogunk ám sütni :-D

Répa réteg
2 és fél bögre reszelt sárgarápa /apróra reszelt
1 bögre dió
1 bögre aszalt nemcukrozott datolya
Fél bögre nemcukrozott kókuszreszelék
Fél evőkanál fahéj
Teáskanál szerecsendió
Csipet só

Aprólukú reszelőn lereszeljük a sárgarépát, félretesszük. Az összes többi hozzávalót aprítjuk míg közel egyforma darabkákra szaggatja az aprító...kb. 5-10 perc aprítást jelent. A lényeg, hogy ne legyenek benne óriás darabok. Utána a reszelt répát össze kell mixelni a diós-datolyával...meg lehet próbálni mixerben, vagy egy külön tálban...nekem a botmixerem nem bírta a strapát, szóval egy tálban kevertem jól el.

Kesu Krém
1 bögre kesu dió, beáztatva /én kb. 10 percre áztattam be, de jobb tovább
Negyed csésze víz
1-2 evőkanál nyírfacukor, ízlés szerint
2 nagy evőkanál szűz kókuszolaj felolvasztva, ha nincs jó a sima kókuszolaj is
Fél citrom kinyomott leve
Vanillia
Csipet só

A kesuról leöntjük a vizet, kicsit átmossuk. A kókusz olajon kívül mindent összedobunk és turmixolunk, mint az őrült. És turmixolunk...és turmixolunk, míg egy homogén, krémes masszát kapunk. Ez eltart egy kis ideig, talán úgy 10 perc, az én botmixerem nagyon átmelegedett közben, kicsit pihentettem közeben. Majd az olajat is hozzá adjuk, tovább mixeljük. Kóstolgassuk nem kell-e több cukor, vagy citrom.

Alacsony edényt kibélelünk sütőpapírral, aljára igazgatjuk a répa réteget, majd rá a kesu réteget. Ha van kozzá hangulatunk díszíthetjuk, dióval, vagy amivel szeretnénk. Betesszük a mélyhűtőbe pár órára dermedni. Aztán már ehető is, evés előtt megszórhatjuk egy kis fahéjjal. Fantasztikusan finom, és miért sütnénk meg a répa tortát, ha nyersen is ennyire finom. Egészégetekre!

FORRÁS: Egy újabb fantasztikus nyers blog .
http://www.thesweetlifeonline.com/2012/ ... ake-bites/

Csatolmányok:
NyersRépaTorta-Felirattal2.jpg
NyersRépaTorta-Felirattal2.jpg [ 96.33 KiB | Megtekintve 1927 alkalommal. ]

2013.01.16. 16:30

wawa írta:
Mennyország :-D!!!

Hát ehhez mit szólsz :-D?
Ma tette ki a blogra :-).

Egyszerűen annyira, de annyira guszta ez mind, hogy én kész vagyok!
Mondjuk ezzel az a gond, hogy a macadamia dió arany árában van itt Pösten. Sajna, mandulával meg tiszta Rafaello torta lenne, csak finomabb :-D.

http://fragrantvanillacake.blogspot.hu/ ... m-pie.html

Nyamm! :) Annyira jól néz ki mind, hogy már ott tartok, hogy csak tele hassal merek leülni megnézni. :D

Azért hoztam még, ezt tegnap alkottam, valami isteni finom. :)

Kókuszos süti
Hozzávalók:
20dkg darált mandula
10dkg kókuszreszelék
3 db tojás
3 ek méz
5 ek kókusztej
1 ek olivaolaj
1 kk szódabikarbóna

Összekevertem külön a nedves, és a száraz hozzávalókat, majd az egészet egybe.
Kókuszzsíros tepsiben megsütöttem.

Krém:
1 marék kesudió
10 dkg kókuszreszelék
6 ek kókusztej
3 kk kókuszzsír
2 kk méz
pici vanília

A kókuszreszeléknek kb 3/4-ével a többi hozzávalót aprítógépben krémesre kevertem, majd csak simán kanállal hozzákevertem a maradékot is.
Ez ment a süti tetejére + csokimáz (kókuszolaj + méz + kakaópor)
Hűtőbe raktam, amíg szeletelhetővé nem dermedt.

Csatolmányok:
Photo0054.jpg
Photo0054.jpg [ 48.71 KiB | Megtekintve 1913 alkalommal. ]

2013.01.17. 09:56

Bocsi, a telefonos képek nem épp a legjobb minőségűek. Már egy ideje készülünk új gépet venni, aztán ha eljutunk végre odáig, majd lesznek szebb fotók is. :D

2013.01.17. 09:59

wawa írta:
Nyers banános csokitorta

Alap elkészítése:
Miután összeturmixoltuk az alapot /nagy ragadós golyót kell kapnunk, eltart egy ideig, míg ilyenné alakul/ belenyomkodjuk egy csatos torta formába és betesszük a mélyhűtőbe, hogy megdermedjen.

Krém elkészítése:
Szintén csak turmixolni kell, míg szép krémes nem lesz. Az arányokat direkt nem írtam, mert mindenki csinálja úgy, ahogy neki ízlik :-)...lehet kakaósabb, vagy banánosabb. Mikor kész, rárakjuk az alapra és betesszük a mélyhűtőbe 1 órára, hogy vágható legyen...

Fantasztikusan finom és baromi egyszerű. Még sütő sem kell hozzá és egészséges :-)!!! Semmilyen tápanyag vitamin nem vész el.

Forrás:
Nagy kedvencem: Hugh Fearnley-Whittingstall a River Cottage-ból készítette múltkor. Egyből leindult a fantáziám :-)

AVOKÁDÓ: Elvileg az endos diétákban azt mondják kerüljük, nem tudom pontosan miért....omega6 talán...részemről én megengedek magamnak havi 2-szer avokádót...de tudjatok róla!

Wawa, Lia

nagyon jól néz ki, ügyesek vagytok (nekem a 2 kép tetszik a legjobban a torta mögött:)) de ha lehet irjatok már grammokat, az endo diétához talán akkor nem jó, ha valaki IR-es is, mert a banán, száritott gyümölcs kalória bomba

2013.01.17. 22:38

Mano én is IR-es vagyok. Mézet, agavét sosem használok, csak valami minimális xilitet...de nem is szeretem nagyon édesen a cuccokat. Nálam a gyümölcs és esetleg az aszalt cuccok édesítenek.

Igazad van abban, hogy a szárított gyümölcs és a banán is megnyomja a cukrot.
De megmondom őszintén, hogy én paleo mellett már nem izgatom magam emiatt. Nem eszem szarra magam ezekkel persze, nem is kívánom nagyon az édeset.

Már csak amiatt sem zavar, mert ezen sütik 75%-át nem én eszem meg :-D...egy-két szelet banán és datolya tartalma meg elenyésző. Szóval nem kell befalni az egészet egyben. Meg ritkán is csinálok sütit.

Kalória az van benne, az tuti...de ezek a sütik általában olyanok, hogy nem is lehet kétpofára enni őket, túl tömények.
Én legalábbis nem tudok sokat enni belőlük. Szóval, ha esetleg fogyni szeretne, akkor csak mértékkel...

Egyébként kölcsönöztem egy vércukormérőt és azzal szórakoztatom magam, hogy méricskélek :-).
És paleo mellett TÖK SZUPER a cukrom...mindig olyan 5 körül van, ami tökéletes :-). Sosem mértem túl alacsony, túl magas értéket :-). Annyira klassz :-).

Szóval igazad van...majd legközelebb odaírom, hogy IR-ek figyelem...de azért no para :-).

Ami a grammokat illeti....hát...meglátjuk. Itt sokkal inkább az arány számít, de szinte lehetetlen nagyon elrontani, ha valamiből többet-kevesebbet tesz az ember. Nagyon rugalmasak ezek a receptek...
:-)

2013.01.19. 12:43

mano írta:
wawa írta:
Nyers banános csokitorta

Alap elkészítése:

Krém elkészítése:

Forrás:

Wawa, Lia

nagyon jól néz ki, ügyesek vagytok (nekem a 2 kép tetszik a legjobban a torta mögött:)) de ha lehet irjatok már grammokat, az endo diétához talán akkor nem jó, ha valaki IR-es is, mert a banán, száritott gyümölcs kalória bomba

Lemértem: egy bögre datolya nálam 172 g volt.(mag nélkül) Nem tudom, hogy ez neked belefér-e.

Ami tény: a nyers édességek tömények, általában egy szelet bőven elég belőlük.
Ami szintén tény: kizárólag nyers étrendet tartva a cukorbetegség az esetek többségében gyógyítható 30 nap alatt.
A simply raw című, önkéntesek részvételével készült dokumentumfilm erről számol be. A "kísérletet" orvosi felügyelet mellett, és erre az étrendre szakosodott emberek segítségével végezték. (Nyilván nem az édességek domináltak az étrendjükben.)
Volt, aki 19 gyógyszertől szabadult meg a 4. hét végére.

A két 1-es tipusú diabéteszes résztvevő közül egyikük teljesen meggyógyult, a másikuk (aki egyébként nem tartotta be a játékszabályokat – alkoholt ivott pl) 70 egységről 5 egységre csökkentette a napi inzulin adagját.
Ehhez képest az orvostudomány mai állása szerint ez a betegség gyógyíthatatlan, és a betegnek élete végéig gyógyszert kell szednie.

Én eddig egyhuzamban 5 napig tartottam magam nyers étrenden. Nem könnyű, egyáltalán nem. De ha cukorbeteg lennék, biztosan végigcsinálnám a 30 napot.

Tudom, tudom, az IR még nem cukorbetegség, csak érdekességképpen írtam. ;)

2013.01.19. 13:02

Céklás turmix

Hozzávalók:
1 céklagumó,
1 alma,
1 banán,
1 marék goji bogyó,
1/2 citrom leve,
víz

A céklát és a banánt meghámozzuk, majd az almával együtt feldaraboljuk őket. Turmixgépben a többi hozzávalóval együtt összeturmixoljuk.

Csatolmányok:
Picture 019.jpg
Picture 019.jpg [ 60.81 KiB | Megtekintve 1881 alkalommal. ]

2013.01.19. 13:06

Ma megtàltosodtam és reggel 9-től délig (mellette főztem is) ez a 4 édesség született. Gluténmentes mindegyik. Nekem a reggeli okozza a legnagyobb gondot, 2-3 naponta nincs időm tökölni, igy ma ipari méretekben gyártottam és lefagyasztom adagonként. Már, ami maradt mert a párom ebéd utáni édességnek fogta fel és nekiállt a répás csokisnak. Hát nem mondom, marha finom, de én úgy gondoltam, ez nekem 1 heti reggelim lesz, ő egye csak a bolti kekszet, de nem, mától neki az én gluténmentes sütim kell:)

akkor kezdem a legszebbel és a legfinomabbal:

répás - csokis torta
250g reszelt répa, 100g darált dió, 3 ek kukorica liszt, 3 ek kókusz reszelék (elhagyható), fél dl oliva olaj, 2 tojás, 1 kk szódabikarbóna, 1 ek nyirfacukor, 1 ek kakaópor, 5 gr reszelt fekete csoki

(forrás: mindenhonnan egy kicsi, de főleg: gluténmentesen-egeszsegesen.com, mindenmentes.hu)

2013.01.19. 14:52

na, nekem a képfeltöltés nem megy,
az üzenet felet van egy "Image upload" gomb, az 10 percig tölti, aztán el akar vezetni valami weboldalra
az üzenet alatt van "állomány neve" gomb, az kb 15 percet tölti aztán semmi. majd Anna kiteszi a képeket.

2013.01.19. 14:54

mano írta:
az üzenet felet van egy "Image upload" gomb, az 10 percig tölti, aztán el akar vezetni valami weboldalra
az üzenet alatt van "állomány neve" gomb, az kb 15 percet tölti aztán semmi. majd Anna kiteszi a képeket.

Pont most akarok én is nekiállni valami kukoricalisztes, almás, répás sütinek. :) Úgyhogy én várom a te további receptjeidet! És a képeket... Ha kreálok valami, akkor feltöltöm én is! Meg is tudnám csinálni amit most írtál, csak nincs dióm :(

Ezt tervezem ma:
20 dkg kukoricalepényliszt (ez sima kukoricaliszt lesz)
5 dkg darált dió (ezt kihagyom)
1 egész tojás
3 dl tej
0,5 dl napraforgó olaj (oliva olaj!)
2 alma
1 sárgarépa lereszelve
1/2 kk szódabikarbóna (sütőpor)
1 citrom lereszelt héja
1 kk fahéj
1/2 kk só

Az almát almareszelőn, a répát citromreszelőn lereszeljük.
Egy tálba beleütjük a tojást, csipet sót, kicsit elkeverjük. Hozzáöntjük a többi hozzávalót, legelőször a lisztet és a diót tesszük bele, utána jöhet a többi. Egy fakanállal mindent elkeverünk.
Muffinsütőbe papírkapszlikat teszünk, és belekanalazzuk a masszát. (12 db lesz belőle)
Előmelegített sütőben megsütjük.

sütési hőfok:
180°C

Majd írok ha sikerült. :)

2013.01.19. 15:11

tavaszfun írta:
mano írta:

Pont most akarok én is nekiállni valami kukoricalisztes, almás, répás sütinek. :) Úgyhogy én várom a te további receptjeidet! És a képeket... Ha kreálok valami, akkor feltöltöm én is! Meg is tudnám csinálni amit most írtál, csak nincs dióm :(

Ezt tervezem ma:
20 dkg kukoricalepényliszt (ez sima kukoricaliszt lesz)
5 dkg darált dió (ezt kihagyom)
1 egész tojás
3 dl tej
0,5 dl napraforgó olaj (oliva olaj!)
2 alma
1 sárgarépa lereszelve
1/2 kk szódabikarbóna (sütőpor)
1 citrom lereszelt héja
1 kk fahéj
1/2 kk só

Az almát almareszelőn, a répát citromreszelőn lereszeljük.
Egy tálba beleütjük a tojást, csipet sót, kicsit elkeverjük. Hozzáöntjük a többi hozzávalót, legelőször a lisztet és a diót tesszük bele, utána jöhet a többi. Egy fakanállal mindent elkeverünk.
Muffinsütőbe papírkapszlikat teszünk, és belekanalazzuk a masszát. (12 db lesz belőle)

Előmelegített sütőben megsütjük.

sütési hőfok:
180°C

Majd írok ha sikerült. :)

szia Tavasz

na akkor berakom őket kép nélkül:

Répás csokis torta
250g reszelt répa, 100g darált dió, 3 ek kukorica liszt, 3 ek kókusz reszelék (elhagyható), fél dl oliva olaj, 2 tojás, 1 kk szódabikarbóna, 1 ek nyirfacukor, 1 ek kakaópor, 5 gr reszelt fekete csoki

Csokis, almàs muffin – nagyon finom
200g pirított őrölt mandula, 1 csapott ek kakaópor, csipet szódabikarbóna, 2 tojás, 2 hámozott alma (vagy körte) apróra vàgva, 5 ek oliva olaj, 1 ek nyirfacukor

Kukoricalisztes tökös muffin
200g sütőtök, 100 g kukorica dara, 1 ek fahéj, 1 tojás, fél kk szódabikarbóna

Narancsos sàfrànyos
200g darált mandula, 100g kukorica dara, 2-3 narancs leve, 1 ek nyirfacukor, fél kk szódabikarbóna, 1 tojás, csipet sàfràny

nem irom le az elkészités menetét, mert nagyon egyszerű, mindent összekutyulni és muffin vagy tortaformába önteni, kb 30 percig 160 fokon sütni (légkeveréses), de én nézegetem, szurkálom őket és ha jó kiveszem

2013.01.19. 21:07

Tavasz

a receptek nem Szentirás, dió helyett mehet bele mák, mandula vagy ki is hagyhatod

2013.01.19. 21:09

Hehehehe...a kis mohó :-DDD

2013.01.20. 21:42

Akkor a képek Mano receptjeihez:

Csatolmányok:
Répás csokis torta.JPG
Répás csokis torta.JPG [ 72.04 KiB | Megtekintve 1853 alkalommal. ]
Narancsos sáfrányos.JPG
Narancsos sáfrányos.JPG [ 66.77 KiB | Megtekintve 1853 alkalommal. ]
Kukoricalisztes tökös muffin.JPG
Kukoricalisztes tökös muffin.JPG [ 67.46 KiB | Megtekintve 1853 alkalommal. ]
Csokis almás muffin.JPG
Csokis almás muffin.JPG [ 70.2 KiB | Megtekintve 1853 alkalommal. ]
2013.01.21. 09:06

Ma reggeli répaturmixom:

3 szál répa
1 narancs
kb 1-2 cm-es gyömbér darabka
fél citrom leve

Feldaraboljuk, összeturmixoljuk

Csatolmányok:
Picture 048.jpg
Picture 048.jpg [ 15.62 KiB | Megtekintve 1846 alkalommal. ]

2013.01.21. 11:10

Lányok, nagyon guszta minden :-)!

Lia, más is eszel, vagy ez a reggelid? Ez is nagyon guszta egyébként!

Lia írta:
Ma reggeli répaturmixom:

3 szál répa
1 narancs
fél citrom leve

2013.01.21. 15:15

wawa írta:
Lányok, nagyon guszta minden :-)!

Lia, más is eszel, vagy ez a reggelid? Ez is nagyon guszta egyébként!

Lia írta:
Ma reggeli répaturmixom:

3 szál répa
1 narancs
fél citrom leve

Változó. Többnyire elég. Általában kevés vízzel csinálom őket, hogy szinte kanállal kelljen enni. Persze ez ízlés kérdése. A zöld turmixot meg jobban szeretem hígabbra.
De mostanában (az utóbbi néhány napban) akkora zabálhatnék van rajtam egyfolytában, hogy csak lesek.
Úgyhogy most kell más is a reggelimhez. :)

2013.01.21. 16:25

Lia írta:
Ma reggeli répaturmixom:

3 szál répa
1 narancs
fél citrom leve

Kifelejtettem a vizet.
Szóval:
+ víz (ízlés szerinti mennyiségben) :)

2013.01.21. 16:27

Lányok,
Csak most kaptam észhez...szóval, ha már szóba került az IR és a GI érték...akkor este írok egy kis összefoglalót.
A banán és datolya valóban sok cukrot tartalmaz, nem szabad sokat enni belőle, mondjuk továbbra is tartom, hogy az egy szelet tartalma nagyon kicsi.

De nem tudom, hogy tudjátok-e...elvileg pl. IR-re kukoricát, tejet szintén nem szabad igazából enni.
Igaz a kukoricában nincs glutén, ami szuper, viszont szín keményítő...ami lényegében egyenlő a cukorral.

Aztán nem csak a glikémiás indexet kell nézni sajnos, hanem az Inzulin Indexet is...ez azt jelenti, hogy van sok olyan élelmiszer, ami nem emeli úgymond a cukrot, viszont emeli az inzulin szintet, ami nagyon rossz, ha valaki IR-es. Ilyenek pl. a tejtermékek, szóval nem csak azért nem ajánlják endora, IR-re, mert hormonokat tartalmaz, allergetizál, hanem mert emeli nagyon az inzulin szintet.

Van egy kis táblázatom...majd kicsit jobban összefoglalom, hátha érdekel titeket.

2013.01.22. 17:42

Wawa, ez biztos hasznos lesz azoknak, akiknek ilyesmikkel kell számolniuk. :)

Mano, még az jutott eszembe, hogy egy adott nyers sütit megcsinálhatsz mondjuk félig nyersre is, pl a datolyás alap helyett valamilyen paleos piskótát, és arra rá mondjuk a "túrókrémet", gyümölcsöket, csoki krémet, ilyesmit. Hm? Szerintem úgy is nagyon fincsi lehet, és akkor nem kell a datolyával matekoznod. :)

2013.01.24. 10:17

Lia,
Szerintem nem kell semmit sem számítgatni :-), én legalábbis nem teszem.
Csak nem árt ránézni egy ilyen táblázatra egyszer-kétszer az elején, hogy hogy is van.
Csak arra szerettem volna rámutatni, hogy nagyon sok az átfedés egy mezei dietetikus által javasolt/tiltott étrend és a paleos étrend között, ami az IR-t jelenti.

Ami rögtön szembe tűnik, az az amit a paleo is tílt, a magas glikémiás indexű ételek, amitől felmegy, majd leesik a cukor:
1. Krumpli bármilyen formában
2. Kukorica bármilyen formában
3. Rízs bármilyen formában
4. Gabonák, minél finomabbra őrölt annál rosszabb...ezt a paleo teljesen tíltja, nem csak a GI érték miatt
5. Cukrok...
6. Tejtermékek...ez nem a GI érték miatt, NEM a VÉRCUKOR szintet emeli, hanem az INZULIN SZINTET.

Szerintem, ha valaki követi a paleot pl. akkor nem kell nézegetnie a táblázatot, mert eleve olyan cuccokat eszik, amik jók egy IR-esnek. Szerintem kb. ugyanez a helyzet a nyers koszttal.
Mivel nyersen is kb ugyanazokat a cuccokat lehet megenni /majdnem/, amiket a paleoban, ezért a paleoban a nyers kosztosokhoz mérten is nagyon sok az átfedés. Persze van kivétel. Húsok, tojás. Te sem fogyasztasz tejet, ugye? A nyers evők, ha jól tudom /javíts, ha rosszul/, nem esznek tojást/húst/tejet...de nem tudom biztosan.

Szóval szerintem tanulságos megnézegetni egy ilyen táblázatot, de nem kell állandóan lesni...

Nem szeretnék senkit megyőzni a paleoról...én teljesen biztos vagyok abban, hogy pl. a nyersevés is extrémen jót tesz mindennek...
Meg persze nem kell mereven ragaszkodni a szabályokhoz...mindenki igazít rajta saját kedve szerint.
Csak tudjon róla, hogy pl. a tej és a kukorica és krumpli miért nem jó...a legtöbb diéta szerint sem jó: endo/paleo/IR diéta/nyers???/makrobiotika

Nekem személyesen azért is volt jó megnézni ezek a táblázatokat az elején, mert ez megnyugtatott, hogy végülis a paleo is hasonlókat és hasonló okból tílt, úgyhogy annyira nem lőhetek mellé.

De nem akarok itt okoskodni...mindenki úgy eszik, ahogy kedve tartja...de azért jó tudni róla szerintem.
De azért, ha találok egy jó táblázatot, akkor beteszem...

2013.01.24. 14:00
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 140 hozzászólás ] Oldal  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra