Pontos idő: 2017.10.19. 03:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Fórum szabályok

Kedves Látogató!

A fórumban nem engedélyezett új topic nyitása. Amennyiben új topicot szeretnél nyitni, kérlek jelezd az Admin felé a kérésedet. Ez egy biztonsági intézkedés a spam áradat elkerülése érdekében.

Ha a regisztrációs visszaigazoló e-mail nem érkezik meg hozzád, akkor kérjük nézd meg a postafiókod spam mappáját.

Kérlek olvasd el a Gyakran feltett kérdések rovatot, és amennyiben ott nem találsz választ a kérdésedre, akkor használd a keresés funkciót.
Ha ebben az esetben sem találsz választ, akkor tedd fel a kérdést fórumban.

Köszönjük!

Endometriózis Fórum Team

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
 Kismama Topic - Edókának, Kisbékának és másoknak... ;-) 
SzerzőÜzenet

Kismama Topic - Edókának, Kisbékának és másoknak... ;-)
Akkor annak a reményében, hogy egyre több kismamánk lesz, legyen egy új topicunk nekik is. :)

2013.06.14. 08:01
Profil Honlap meglátogatása
Válaszok Oldal: 1 / 1:

Hozzászólás Kismama Topic - Edókának, Kisbékának és másoknak... ;-)
ADÉL! ♥ ♥ ♥

2013.06.14. 09:38

Ez de kedves! :Hurrá:

2013.06.14. 19:31

Drága vagy Adél!!!! ;)

Kismamák, jöhetnek a kérdések!!!! :D Nekem friss az élmény mindkét gyerkőccel.... :Cool-g:

2013.06.14. 22:33

Hozzászólás Re: Kismama Topic - Edókának, Kisbékának és másoknak... ;-)
Topic név javítva, kicsit későn esnek le nekem a dolgok néha. Bocsánat!!! :greensmilies127: :greensmilies246:

További szmájlik itt: Smiley Categories balra, ott pedig a legördülő menüben minden van! ;)

2013.06.14. 23:33

Na akkor meg is ragadnám az alkalmat:
1. puffadás: már egy pohár víztől is felpuffadok, pedig többfélét is iszom. A nap végére úgy nézek ki, mint aki legalább a 20. hét után van és 3as ikreket vár. Kellemetlen érzés ez a feszítés. Pedig még most is odafigyelek a kajára, igyekszem tartani, amit kell.

2. gyomorégés: eddig soha, most inkább esténként, annyira nem vészes. Doki azt mondta nyugodtan szopogassak Reneet, heti-kettő egy tuti bemegy.

3. egy bizonyos ponton szurkál a méhen körül valami, bal oldalon érzem általában.

4. intim téma, orgazmus: tudom-tudom nem árt, sőt... de ez is kellemetlen, befeszül a hasam és olyan nem is tudom... nem fáj, csak olyan fura érzés mikor összehúzódnak az izmok. Ez normális?

Köszi a válaszokat! :Kacsint-03:

2013.06.17. 19:53

Edoka írta:
Na akkor meg is ragadnám az alkalmat:
1. puffadás: már egy pohár víztől is felpuffadok, pedig többfélét is iszom. A nap végére úgy nézek ki, mint aki legalább a 20. hét után van és 3as ikreket vár. Kellemetlen érzés ez a feszítés. Pedig még most is odafigyelek a kajára, igyekszem tartani, amit kell.

2. gyomorégés: eddig soha, most inkább esténként, annyira nem vészes. Doki azt mondta nyugodtan szopogassak Reneet, heti-kettő egy tuti bemegy.

3. egy bizonyos ponton szurkál a méhen körül valami, bal oldalon érzem általában.

4. intim téma, orgazmus: tudom-tudom nem árt, sőt... de ez is kellemetlen, befeszül a hasam és olyan nem is tudom... nem fáj, csak olyan fura érzés mikor összehúzódnak az izmok. Ez normális?

Köszi a válaszokat! :Kacsint-03:

1: igen, sajnos lelassulnak a bálmozgások terhesen, hormonális. Nagyon kellemetlen tudom. :Szomorú-02:
2: na, akkor lesz az még rosszabb is! Amikor kezdi a gyerkőc felfelé tolni a beleket, akkor lesz csak igazán finom. Én is azt eszegettem, mindig volt nálam.Este meg horror volt egyenesen.
3: hát ezt jó lenne az orvostól megkérdezni, lehet hogy csak feszül, nő, nem akarok hülyeséget mondani
4: ezt viszont mindenképpen meg kellene beszélni az orvossal! Ez egy endós terhesség, vigyázni kell rá. Nem akarom rád hozni a frászt, de nekem a kisfiammal volt ez rettenetes. Feszült okkal, ok nélkül. MagneB6-ot kellett szednem vele.
Lehet hogy az lesz a sorsod, hogy csak apának lehet jó... :Kacsint-03: Ezt még megkérdezzük okosabbtól is ok? :) puszi! :Integet-02:

2013.06.17. 22:24

Szia Edóka!

1. Hát igen, ahogy Adél is írta a lelassult bélmozgások okozzák a puffadást... Az espusian-t lehet szedni terhesség alatt is..én próbáltam, nekem nem hatott...maradt a lufi has...ami később így is úgy is nagy lesz és már a puffadás lesz a legkisebb bajod... :Gonosz-02: :Lol-01:

2. nekem mindkét terhesség alatt nagyon sok volt a savam...Ivánnal csak a 20. hét után tapasztaltam és a végére már durván, de Szonjával most már szinte az elejétől....és nekem nem csak este, hanem szinte egész nap jelen volt, de főleg éjszaka, mikor már már vízszintesben voltam... Én is ettem a Rennie-t rendületlenül, kb 3 óránként elrágtam egyet...és így kibírható volt.

3. Ilyen szurkálás nekem nem rémlik...de lehet hogy volt.... de annyira nem lehetett vészes, ha nem emlékszem rá :Mosoly-02: nem gondolom, hogy rosszat jelentene... ilyenkor már annyi minden zajlik odabent, meg alakul át a tested, hogy bármi lehet... Nekem Ivánnal a 17. hét körül 10 napig annyira fájt a keresztcsontom, hogy se állni, se ülni, se feküdni nem bírtam. Belesugárzott a lábamba is. Nem aludtam napokig...borzasztó volt. Azt mondta a doki, hogy már a medencémnél a csontok helyezkednek. Nálad esetleg a méhtartó szalagok nyúlása okozhatja. De ez csak tipp! :Kacsint-01:

3. Ez az orgazmusos dolog tök normális, amit leírtál...semmi kórós nincs benne...Amit Adél ír (keményedik a pocak) az a terhesség második felében jellemző és akkor már mindenképp szokták javasolni a magnézium pótlást. Én napi 3x1 Magnesi Citrici-t ettem, ami 1500 mg magnézium naponta. A MagneB6-ban ha jól tudom csak 100 mg van, de ebben nem vagyok biztos....nekem sokat keményedett a hasam mindkét alkalommal, így nekem nagy dózisban kellett fogyasztanom...
A lényeg, hogy az orgazmus nem káros és ettől nem megy el egy baba sem...de ha nem jó érzés akkor ne erőltesd...a párod is biztosan meg fogja érteni... Én pl egyik terhességem alatt sem kívántam a szex-et... Pediglen azt mondják, hogy a második trimeszterben megnő a vágy....na nekem nem...nem vagyunk egyformák... :Kacsint-03:

2013.06.18. 14:24

Edóka!
Nekem már az elejétől nagy a hasam, aminek nagyon örülök, de mivel a terhesség elején hiperstimulációval szenvedtem ez nálam normális. Reggel mindig kisebb, este nagyobb.
Nekem a szurkálódás a 14 hétben kezdődött (egy hete), pár napig tartott, először megijedtem, de aztán utánaolvastam, és teljesen normális. Azért a biztonság kedvéért felhívtam a védőnőt és ő azt mondta, hogy amíg nem fájdalmas görcs, csak szurkálódás, és amíg nem vérzek, addig nincs baj, addig csak a szalagok nyúlnak.
A nemi életről annyit, hogy nálam az első 12 hétben tiltott volt a lombik miatt, de azóta meg a 7 cm-es hematómám miatt tilos. Tehát 14 hete no szex. Hetente 5-ször álmodok valami erotikusat, már elég zavaró! :Összezavarodott:

Az én kérdésem a következő (átmásoltam ide a másik fórumról):
A 9 hónap után, ha minden jól alakul a babóka ott bent mennyire hatékony orvoslást vihet véghez az endometriózison? Azt tudom, hogy utána, ha nem vigyázok megint elég hamar visszapofátlankodik, de addig is a kis doktorom mit érhet el?

2013.06.24. 02:57

Kisbéka!

A kérdésedre:
Szerintem attól is függ, hogy mekkora volt a gubanc terhesség előtt... De mindenképpen jó hatással van a terhesség az endóra, hiszen 9 hónapig tutira nem menstruálsz, valamint még X hónapig...nem mondom, hogy addig amíg szoptatsz, mert ez nem igaz...én megcáfoltam mindkétszer... :Összezavarodott: :Szomorú-01:

2013.06.26. 13:37

Jaj, még nem is írtam nektek: köszönöm a válaszokat!

Kisbéka ez aranyos, nekem is vannak ilyen álmaim, mondjuk nem heti 5-ször, de vannak, kezdem perverznek érezni magam! :Elpirul:

A gyomorégésem és a puffadásom kezd rendeződni.

Képzeljétek vasárnap elkezdett fájni a hasam, szintén bal oldalt, ahol a szurkálást is éreztem, aztán éjjel a vesém is... megijedtem, azonnal orvoshoz mentem, mert volt már vesemedence gyulladásom elég súlyos és azóta nagyon félek az ilyentől. Hát szerencsére tünetem nincs semmi vasárnap óta, azon kívül hogy bal oldalt fáj a hasam, viszont van valami baci a vizeletemben. A házi orvosom antibiotikumot ír ki, holnap megyek vissza hozzá, úgy néz ki sikerült egy kicsit felfáznom.

Az létezik, hogy bal oldalt azért fáj a hasam, mert ott műtöttek 2 éve az endo miatt? Erre mondjuk nem is gondoltam, a dokim hívta fel rá a figyelmem, hogy valószínűleg a hegem húzódik és az fáj.

UH szerint a veséim épek, baba rendben, amennyire hinni lehet a lepukkant kis kórház UH-jában. Megijedtem rendesen... De én is abból indulok ki, hogy nem görcsölök erősen, nem vérzek, növekszik a hasam :Jaj de örülök!: szóval nem akarok ráparázni.

2013.06.26. 20:42

Emci hozzád lenne egy kérdésem!

Ti hogy oldjátok meg a védekezést? Barátnőmnek 4,5 éves kisfia és 7 hónapos kislánya van és nem szeretnének több gyereket. Viszont fogamzásgátlót sem szeretne szedni.

Tanács? Javaslat? Köszi! :)

2013.07.20. 21:43

Edoka írta:
Emci hozzád lenne egy kérdésem!

Ti hogy oldjátok meg a védekezést? Barátnőmnek 4,5 éves kisfia és 7 hónapos kislánya van és nem szeretnének több gyereket. Viszont fogamzásgátlót sem szeretne szedni.

Tanács? Javaslat? Köszi! :)

Szia!

Hát mi óvszerrel :Lol: Méghozzá ízesítettel.... :Szuper-02:
De egyébként vannak a hormonmentes fogamzásgátlók is, van is itthon, de még nem alkalmaztuk, mert azoknak az a nagy hátránya, hogy az együttlét előtt fél órával kell felhelyezni...na most 2 kicsi gyerek mellett totál nem lehet kiszámítani mikor lesz végre nyugalom egy kis etyepetyére... :Lol-03: Ennél fogva nálunk ez adhoc módon történik történik...
Ha végre elaludt a pici, majd a kicsi (aki most is fél 10 után aludt el...) nekem nincs már semmi dolgom a konyhában és sehol(mert hát sokszor csak este haladok bármivel is, ha elaltattam Szonját, Iván altatása apáé...) apa is viszonylag időben elaltatja az úrfit, ha nem vagyunk túl fáradtak és mindkettőnknek van kedve a dologhoz akkor egy gyors zuhany és durr bele :Hurrá:
Na ez mióta két gyerek van kb két hetente történik meg vagy ritkábban... nem szégyellem, ez van... Viktornak sűrűbben lenne kedve hozzá, de én tényleg annyira leamortizálódom estére, hogy 2-3 naponta nekem nem megy...
Na meg most ugye a ciklusom is össze-vissza van...durván 3 hetente menstruálok 8-10 napig...pfff....
Remélem sikerül belőnöm végre a krémet. Ma van a 19. nap. Remélem még egy hétig nem jön meg....brrrr...

2013.07.20. 22:04

Sziasztok,
jelentem egy újabb taggal bővült ez a topik ;-)

Nálam gyomorégés van, émelygés minden nap 14-20óra között bármikor. Ami a szexet illeti, nekem azt mondta a dokim, hogy nem javasolja. Az orgazmus árthat, mert méh összehúzódással jár, hasonló mint a szülés... Így most alternatív módszerek vannak apa részére. Kisbéka: ha a 2.trimeszterben 5x álmodtál akkor nem tudom mi lesz velem, mert én most is nagyon kívánom.. De a baba egészsége érdekében bármit.

Kicsit más: használt baba cuccok érdekelnek megvételre ;-) Ágy, babakocsi, ruha... minden szóba jöhet ami jó minőségű (júliusra várjuk a babát)

2013.12.21. 11:36

Szia Viki, Gratlua!!!! :Hurrá:
De örülök Neked-Nektek!!! :Nevet:

Baba holmi: nekem van egy raklap, írj privit esetleg. A padláson őrzöm.. hátha jó lesz még valamire alapon... :Kacsint-01:
Először mindenből újat vettem a lányomnál. De most már semmiből nem vennék újat! Arra a pár hónapra? Igazad van! :Mosoly-02:

2014.01.10. 09:40
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]